Dow Jones Vadeli İşlemleri: Piyasa Rallisi Temel Teste Koşuyor; İşte şimdi yapılacaklar

Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq vadeli işlemleri ile birlikte Pazar akşamı açılıyor. Borsa boğaları, büyük bir teste geçerek güçlü bir hafta daha geçirdi.
XGeçtiğimiz birkaç haftanın nispeten güçlü fiyat artışlarından sonra bir piyasa duraklaması şaşırtıcı olmaz ve sağlıklı olabilir. Yatırımcılar çok fazla risk ekleme konusunda dikkatli olmalıdır.

Çeşitlendirilmiş bir petrol devi Exxon Mobil (XOMEnerji stokları, potansiyel girişlerin yakınında yer alarak yeniden lider durumda. Costco Toptan Satış (maliyet) a Kulplu fincan tabanıBirkaç önemli yarışmacı bu hafta rapor veriyor. Birleşik Sağlık (UNH) bir alım bölgesine sıkı bir şekilde işlem yaparak başka bir giriş yaratır. Elma (APL) AAPL hissesi, diğer mega caps’lerden daha iyi performans gösterdiği için bir kırılmaya yaklaşıyor. Microsoft (MSFT) 200 günlük çizgisine yaklaşıyor ve bir pozisyon başlatmak için bir fırsat sunuyor.

Çin EV başlangıç Li Oto (LI) Pazartesi günü açılıştan önce kazanç raporları. LI hissesi, devlerden daha iyi performans gösteren en iyi EV hisse senetlerinden biridir. BYD (yapacağım) ve tesla (T.S.L.A.), ancak 50 günlük işaretinin üzerine çıkmalıdır. BYD hissesi 50 günlük çizgisinin altında, Tesla ise 200 günlük çizgisinin altında.

UNH hissesi hareket halinde IBD Lider Tablosu Ve Cuma oldu Günün IBD hissesi. MSFT paylaş IBD uzun süredir lider.

Bu makaleye yerleştirilen video, ExxonMobil, UnitedHealth ve Apple hisse senetlerini analiz ederken haftalık piyasa hareketini derinlemesine tartışıyor.

Bugün Dow Jones Vadeli İşlemleri

Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri ile birlikte Pazar günü 18:00 ET’de açılıyor.

Bir gecede yapılan bir operasyon olduğunu unutmayın. Dow vadeli işlemleri Başka bir yerde bir sonraki rutin mutlaka gerçek ticarete dönüşmez Borsa oturum.


IBD Live’da borsa rallisine katılabilecek hisse senetlerini incelerken IBD uzmanlarına katılın


borsa rallisi

Hafta boyunca bazı aksiliklere rağmen, borsa rallisi haftanın en yüksek seviyesinde sona erdi.

Dow Jones Sanayi Ortalaması geçen hafta %2.9 arttı borsa ticareti. S&P 500 endeksi yüzde 3,25 yükseldi. Nasdaq kompoziti yüzde 3,1 yükseldi. Küçük sermayeli Russell 2000 %4.9 yükseldi.

10 yıllık Hazine getirisi 1 baz puan artarak %2.85’e yükseldi, ancak haftada birkaç büyük hareketle.

ABD ham petrol vadeli işlemleri, Cuma günkü gerilemeye rağmen geçen hafta %3,5 artarak varil başına 92.09$’a yükseldi. Petrol vadeli işlemleri yüzde 6,7 yükseldi. Doğal gaz fiyatları haftalık %8,7 arttı.

ETF’ler

ortada En İyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (FFTY) geçen hafta %2,3 kazanırken, Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (bot) %3,1 arttı. iShares Genişletilmiş Teknoloji Yazılım Sektörü ETF (KDV) MSFT önde gelen IGV ile %3 ilerledi. VanEck Vektörleri Yarı İletken ETF (SMH) bir dizi dik kayıptan kurtularak %0,7’ye kadar yükseldi Nvidia (NVDA) ve Mikron (İÇİNDE) uyarılar.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME) geçen hafta %8.3 yükseldi. Global X ABD Altyapı Geliştirme ETF’si (kaldırım%4,6 arttı. ABD Küresel Jetler ETF (JETLER) %3,5 arttı. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) üst üste sekizinci haftalık kazancı olan %4 yükseldi. Energy Select SPDR ETF (XLE), XOM hissesi XLE üzerinde ağırlıklı olarak %7,4 arttı. Fon Seçimi SPDR ETF (45%5,4 arttı. Sağlık Hizmetleri Seç Sektörü SPDR Fonu (XLV) %1,65 arttı, UNH hissesi büyük bir holding.

Daha spekülatif hikaye hisselerini yansıtan ARK Innovation ETF (ARKKgeçen hafta %3,25 yükseldi ve ARK Genomics ETF (ARKG) %3.8 Tesla hissesi, Arc Invest’in ETF’lerinde en büyük holdinglerdir. Cathie Wood’s Ark’ta da bazı BYD hisseleri var.


Şimdi İzlenecek En İyi Beş Çin Hisse Senedi


Satın alma noktalarına yakın hisse senetleri

XOM hissesi geçen hafta %6.3 artışla 93.99’a yükseldi ve 50 günlük çizginin üzerine çıktı. Enerji şirketinin hisseleri Haziran başındaki zirvelerinden bir trend çizgisine yaklaşıyor. Subay satın alma noktası 105,67, ancak 50 gün çizgisinin üzerinde. Hacim geçen hafta hafifti ve Exxon hissesi toparlanırken geçen ay pek fazla olmadı. Gelir artışı artmaya devam edecek.

COST hisseleri geçen hafta %0,6 düşüşle 537,21 seviyesindeydi. Hisseler, 552,81 alım noktası olan bir tutamaçta aşağı doğru hareket ediyor MarketSmith analizi.

Unutmayın ki rakip ne kadar küçükse PJ’nin Toptan Satışı (BJ) gelecek Perşembe bildirir. Walmart (WMTSam’s Club depo zincirine ait olan ), Salı sabahı piyasaya sürülecek hedef (TGT) Çarşamba günü rapor.

UNH hisseleri %1.6 artışla 543.70’e yükseldi. Sağlık sigortası şirketi, 14 Nisan’ın en yüksek seviyesinin altındayken, 518.80 kulplu fincan alım noktası aralığında yer alıyor. UnitedHealth hissesi, haftalık hareket aralığının üzerine çıkarak sıkı bir üç haftalık model oluşturmadı. Ancak yatırımcılar yine de 545.84’ü alternatif bir satın alma noktası olarak kullanabilirler.

Apple hisseleri geçen hafta %4.1 artışla 172.12’ye yükseldi. Bu, art arda altıncı haftalık kazanç, ancak hepsi daha düşük seviyelerde geldi. Aksine, Göreceli güç çizgisi AAPL hissesinin performansı S&P 500’e yansıtılıyor. Apple hisseleri 179.71’e doğru hareket ediyor. çift ​​darbe Satın alma noktası. Teknik olarak hisse, trend çizgisi girişinin altında. İdeal olarak, AAPL hissesi bir tutamaç oluşturacaktır.

MSFT hissesi %3.2 artışla 291.91’e yükseldi, ancak Apple’ın aksine 200 günlük hareketli ortalamasının altında. 200 günlük çizginin üzerindeki büyük bir hareket, MSFT hissesine uzun vadeli bir lider olarak girme fırsatı sunuyor. RS çizgisi 2022’nin en yüksek seviyesinden uzak olmasa da, MSFT hissesi Kasım ayının sonundaki en yüksek seviyesi 349.67’nin oldukça altında.

Li Oto Gelir

FactSet’e göre Wall Street, ikinci çeyrekte 1.4 milyar dolarlık satışlarda hisse başına 2 sent net zarar bekliyordu. Bu, bir yıl önce 780.4 milyon dolardan yüzde 1’lik bir kayıptı.

Li Auto son üç çeyrektir kârlı oldu, ancak Covid kesintileri ikinci çeyrekte üretim ve teslimatlar üzerinde ağır bir etki yarattı. Li Auto’nun şu anda sadece bir modeli var, Li One Hybrid SUV.

Ancak aynı zamanda premium L9 hibrit SUV satışlarına da başladı ve teslimatlar bu ayın sonunda başlayacak. Li Auto’nun Eylül ayında 10.000 veya daha fazla L9 teslimatı öngörmesiyle ön siparişler güçlü.

Bazı yerel basında, Li Auto’nun yakında Li One’ın yerini alacak, küçültülmüş bir L9 olan L8 hibrit SUV’yi piyasaya süreceği yönünde haberler var.

LI hissesi geçen hafta %3.4 düşerek 32.49’a geriledi ve 50 günlük çizgisine karşı daha fazla zemin yaptı ve Haziran sonunda başlayan düşüşü, ardından Mayıs ayının başından bu yana büyük bir koşu izledi. Hisse, haftalık aralığının üst yarısında kapandı. Sağ taraf oluşturmaya başlayan Li Auto hissesi, 41.59 alış noktası ile yeni bir tabana sahip. Yükselen 50 günün üzerinde güçlü bir hareket, ilk giriş sağlayabilir, ancak dik.


Tesla Vs. BYD: EV devleri şu anda çıldırıyor


Tesla ve BYD hissesi

Tesla hisseleri geçen hafta %4.1 artışla 900.09’a yükseldi. Cuma günü 40 haftalık çizgisini geri alarak 200 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıktı. 200 günlük çizgisinin kırılması ve 4 Ağustos’un yükseği 940.82, TSLA hissesi için güçlü bir giriş sağlayacaktır. Resmi satın alma noktası 1.208.10’dur.

BYD hissesi geçen hafta %0,2 düşerek 36,69’a geriledi, ancak 50 günlük çizginin altında işlem gördü. Çin EV ve pil şirketinin 43.71 satın alma noktasına sahip bir tabanı var. 50 günden fazla süren kararlı bir eylem, erken giriş hakkı verecektir.

Bazı haberlere göre Tesla, Berlin’e BYD Blade pilleri tedarik ediyor. Bıçakla çalışan Model Y’ler birkaç hafta içinde üretim hattından çıkacak. Bu arada BYD, Model 3’ün daha uygun fiyatlı rakibi Sealed sedan’ın teslimatlarına önümüzdeki birkaç hafta içinde başlayacak. BYD, birkaç gün içinde Avustralya’da Atto 3 teslimatlarına başlayacak ve büyük bir uluslararası genişlemenin parçası olarak yeni bir pazara girecek.

Piyasa ralli analizi

Borsanın Pazartesi ve Perşembe günkü rallisi, gün içi hoş olmayan geri dönüşlere, ancak nihayetinde ana endekslerde sağlam kazanımlara sahipti.

Dow Jones, S&P 500 ve Russell 2000, Nasdaq ile birlikte Haziran başında kesin olarak zirvelerini temizledi. Russell 2000, 200 günlük çizgisinin hemen üzerinde, S&P 500 ve Dow Jones hemen arkasında. Nasdaq 13.000 seviyesine yaklaşırken, bu uzun vadeli seviyeye ulaşmak için hala yapılacak bazı işler var.

200 günlük çizginin üzerinde bir kırılma, mevcut yükseliş trendinin önemli bir ayı piyasası yükseliş trendini geride bıraktığının kanıtı olacaktır. Ana endeksler için genellikle durgun hacimde olan güçlü bir ilerlemeden sonra bir duraklama veya geri çekilme şaşırtıcı olmayacaktır. Cuma günkü sıçrama çok daha hafif bir notla geldi.

Birkaç gün veya hafta boyunca bir duraklama veya mütevazı bir geri çekilme yapıcı olabilir, ancak piyasa ne yapacaksa onu yapacaktır.

Enerji stokları güçlü olmaya devam ediyor, ancak bunun altında yatan petrol ve doğal gaz fiyatları yükselecek veya düşecek.

Geniş spektrumlu tıp en iyi sonucu verir. Yonga üreticileri, lityum oyunları, bazı çelik oyunları, nakliye ve diğerleri olumlu eylem gösteriyor.


IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile piyasayı zamanlayın


şimdi ne yapmalı

Invest With Rules ‘Scott Bennett Cuma günü IBD Live’a verdiği demeçte, yatırımcıların fren yapmasına gerek yok, ancak gazı azaltmak isteyebilirler.

Piyasa rallisinin uzayacağı ve başka bir büyük direnç alanıyla karşı karşıya kalacağı için, pozlamayı çok kısa eklemeye dikkat edin. Kısmi kar almak hala iyi bir strateji ve yeni satın alımlardan etkilenmeyi önlemenin bir yoludur.

Bununla birlikte, bazı kaliteli hisse senetleri alım sinyalleri vermeye veya kurulum yapmaya devam ediyor. Yatırımcıların bu piyasaya katılmaları ve yeni fırsatlar aramaları gerekiyor. O yüzden bu izleme listelerini yapmaya devam edin.

Göre Büyük fotoğraf Her gün piyasanın yönü ve önde gelen hisse senetleri ve sektörlerle uyumlu olmalıdır.

Ed Carson’ı Twitter’da takip edin @IBD_ECarson Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

En İyi Fonlar Perakende Dev Mağazalar için Stokları Topladı

Hızlı kar elde etmek ve büyük kayıplardan kaçınmak ister misiniz? SwingTrader’ı deneyin

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stokları

IBD Digital: IBD’nin premium stok listelerini, araçlarını ve analizini bugün açın

Yeni S&P 500 üyesi çıkış noktalarına yakın 5 hisseye liderlik ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.