Dow Jones Vadeli İşlemleri Yükseliyor, Piyasa Süper Büyük Fed Faiz Bekliyor

Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq vadeli işlemleri ile bir gecede yükseldi. Hazine getirileri keskin bir şekilde yükselmeye devam ederken, borsa revizyonu Salı günü karışık bir seans geçirdi. Yatırımcılar, Çarşamba günkü Federal Rezerv toplantısının politika yapıcıların büyük veya çok büyük bir Fed faiz artışını onaylayacağına dair duyurusuna odaklanıyorlar.
X.Quanta Hizmetleri (güç), Sağlık Eşitliği (Merkez), Kıdemli Enerji (LNG), Dolar ağacı (DLTR) Ve li otomobil (LI) Hisse senetleri izlemek. Herkes gücünü gösterir Göreceli güç çizgileriHisse senedi fiyatlarını korumak için mücadele etmesine rağmen.

LNG hissesi hareket halinde IBD Lider Tablosu. PWR rolü Liderlik Tablosu İzleme Listesindedir IBD Büyük Kapak20. Li Auto’nun stokları var IBD 50. Health Equity, Salı günü IBD Hisse Senedi’dir.

Makaleye eklenen video, piyasa faaliyetlerini tartışıyor ve Cheniere Energy, Li Auto ve DLTR’nin hisselerini analiz ediyor.

Bu arada, tesla (DSLA) 24 Mayıs’ta 620,54’e kadar düştükten sonra ılımlı bir yükselişle karşı karşıya kaldı. Tesla hisseleri %2,4 artarak 662,67’ye yükseldi, ancak Kasım ayının en yüksek seviyesi 1,243,49 oldu. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nin, sürücü destek sistemlerini içeren çarpışma verileri de dahil olmak üzere, önümüzdeki birkaç gün içinde çok sayıda Tesla otopilot olayı yayınlaması bekleniyor. NHTSA, Tesla otopilot araştırmasını genişletiyor.

ooty toplantı

İki günlük Fed toplantısı, Çarşamba günü saat 14:00’te ET’de yapılacak duyuru ve ardından Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın düzenlediği basın toplantısı ile sona eriyor. Enflasyonun 40 yılın en yüksek seviyesi olan %8,6’ya ulaştığını gösteren Cuma günkü sıcak TÜFE raporunun ardından, Çarşamba günü merkez bankası politika yapıcılarının oranları yalnızca 50 baz puan değil, 75 baz puan artıracağı yönünde spekülasyonlar arttı.

Powell, merkez bankasının şaşırmak istemediğini belirterek, Mayıs ayındaki Fed toplantısından sonra 75 baz puanın masada olmadığını da sözlerine ekledi. Merkez bankasının faiz oranlarını 50 baz puan artırması hala mümkün ve ardından Powell, Temmuz ve Eylül programlarında 75 baz puan olacağının sinyalini verdi.

Ancak merkez bankası yetkilileri görünüşe göre sızdırıldıktan sonra Wall Street Journal Süper boy tarife zammı Pazartesi günü düşünülüyor Piyasalar 75 puanlık bir hareket görüyor Daha olasıdır.

Bugün Dow Jones Vadeli İşlemleri

Dow Jones Vadeli İşlemleri gerçeğe uygun değere karşı %0.5 yükseldi. S&P 500 vadelileri yüzde 0.6 yükseldi. Nasdaq 100 vadelileri yüzde 0,85 yükseldi.

10 yıllık Hazine temettü 5 baz puan düşüşle %3.43’e geriledi.

Bitcoin, Pazartesi gecesi 18 ayın en düşük seviyesi olan 21.000 dolardan biraz daha yüksek olan 22.000 dolara yakın işlem gördü.

Eylemin bir gecede olduğunu unutmayın güvercin vadeli Başka yerlerde onu bir sonraki normal gerçek ticarete çevirmeye gerek yok Borsa Oturum.


IBD Live’da borsa rallisinde işlem görebilecek hisse senetlerini araştırırken IBD Uzmanlarına katılın


Borsa Salı

Salı günkü seansta borsa ticareti karışıktı ve Çarşamba günkü merkez bankası toplantı duyurusu öncesinde nicel bir ışık vardı.

Dow Jones Sanayi Ortalaması Salı günü %0.5 düştü borsa ticareti. S&P 500 endeksi yüzde 0.4 düştü. Nasdaq bileşik endeksi yüzde 0.2 yükseldi. Küçük ölçekli Russell 2000 %0,4 düştü.

Son günlerdeki büyük hamlelerin ardından 10 yıllık hazine temettü 12 baz puan artarak %3.48’e yükseldi. İki yıllık getiri 15 baz puan artarak %3.43’e yükselirken, 30 yıllık hazine temettü 6 baz puan artarak %3.43’e yükseldi, ancak şimdi 10 yıllık getiri ve 2 yıllık getiri daha düşük. İki yıllık getiri 10 yıllık getirinin üzerine çıkarsa, eğri iki yıllık getiriden 30 yıllık getiriye döner. Yükselen, sabit getiri eğrileri, enflasyon ve merkez bankası faiz artışları, durgunluk risklerini yansıtan resesyon anomalileri ile birlikte zarar görüyor.

ABD ham petrolü yüzde 1.7 düşüşle 118.93 dolara geriledi.

Doğal gaz fiyatları yüzde 16 düştü. 8 Haziran’da çıkan yangın nedeniyle kapatılan Freeport LNG terminali 90 gün boyunca yeniden açılmayacak ve yıl sonuna kadar tam olarak faaliyete geçmeyecek. Yani daha düşük doğal gaz ihracatı.

Ortada En iyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (FFTY) %0,8, Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (Bot) %0,6 düştü. iShares Genişletilmiş Teknoloji-Yazılım Endüstrisi ETF’si (KDV%0,6 daha yüksek. WANEX Vektörleri Yarı İletken EDF (SMH) %0.7 iyileştirildi.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME) %1,3 düştü ve Global X ABD Altyapı Geliştirme ETF’si (kaldırım%0,7 azaldı. ABD Küresel Jetleri ETF (JET’LER%1 verdi. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB%0.8 düştü. Enerji Seçimi SPDR ETF (XLE%0,2 daha yüksek ve finansal seçim SPDR ETF (XLF%0.9 geri çekildi. Sağlık Hizmeti Seçilmiş Sektörü SPDR Finansmanı (XLV) Neredeyse %1 verdi.

Daha spekülatif hikaye stoklarını temsil eder, ARK Innovation ETF (ARKK) %1,1 daha yüksek ve ARK Genomics ETF (ARKG) Tesla, %1.3 Ark Yatırımı ETF’leri listesinin başında yer alıyor.


Şimdi izlemek için en iyi beş Çin hisse senedi


İzlenecek hisseler

Quanta Services’ın hisseleri Salı günü %1,8 düşüşle 123,55’e düşerek 50 günlük verginin biraz üzerinde oldu. PWR Stok A Kulplu fincan tabanı 138.56 satın alma noktası ile.

Sağlık hisse senedi stoku Salı günü %5,9 artarak 68,42’ye yükseldi, 50 günün en yüksek seviyesinden toparlandı, bazı kısa vadeli seviyeleri kırdı ve trend çizgisini kırdı. Daha iyi bir pazarda, Salı günkü hareket erken giriş sağlardı. Bu noktada, HQY hissesi artık bu girişten uzatıldı. Resmi bir 72.80 satın alma noktasında bitiyor Dosya Temel. Sağlıkta öz sermaye, uzun bir düşüşün ardından Aralık ayının başından bu yana neredeyse iki katına çıkarken, kazançlar birkaç çeyrektir düşüşte.

LNG hissesi %2.2 artışla 130.40’ta kaldı ve hala 50 günlük hareketli ortalamanın altında. Cheniere hissesi Pazartesi günü konsolidasyon seviyesini düşürecek ve 146.45’lik bir satın alma noktası ile ikiye katlanan bir temel oluşturacak. LNG ihracat terminali ile Senior Energy’nin, yerel Natcos fiyatlarını düşürecek ve küresel LNG fiyatlarını yükseltecek olan Freeport LNG terminali sıkıntılarından faydalanması bekleniyor.

DLTR hisseleri, 50 günlük kapanışında dirence ulaşarak %0.65 artışla 156.02’ye yükseldi. Dolar Ağacı hissesi, 166.45 fincan kulplu bir satın alma noktasına sahiptir. MarketSmith analizi. Hisseler Mayıs başında düştü ve toparlandı Gol (Hane) Kazançlar kaçırılır ve tetiklenir, ardından güçlü dolar ağacı kazançları ve rehberlik gelir.

Li Auto hisseleri yaklaşık %11 artarak 32.22’ye çıkarak 3 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Hisse 9 Mayıs’ta 18.82’den yükseldi ve 6 Haziran’da 200 günlük işaretin üzerine çıktı. LI hisseleri sağa doğru yükseliyor. Derin entegrasyon, potansiyel 37.55 satın alma noktası. Ancak hisse senetleri, özellikle 50 günlük çizgi olmak üzere önemli ortalamaları yakalamalarına izin verecek daha derin bir konsolidasyon içinde daha uzun bir tutamaç kullanabilir veya ayrı bir platform kullanabilir. Li Auto, diğer Çin EV hisseleri ile birlikte yükseliyor Neo (NIO), Xpeng (XPEV) Ve BYD (yapacağım), Yerel yönetimler, Devlet rüzgarı azaldıkça EV sübvansiyonlarını genişletiyor.

Otomobil üreticileri, önümüzdeki haftalarda tamamen elektrikli bir SUV olan Neo ES7’nin yeni modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. Li Auto, 21 Haziran’da yeni SUV Hybrid L9’u piyasaya sürüyor. Daha ayrıntılı olarak, İnternet de dahil olmak üzere ABD’de listelenen Çin hisse senetleri son haftalarda birikiyor.

Pazar araştırması

Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq tüm zamanların en düşük seviyeleri Pazartesi günü düştü, ancak daha düşük kapattı. Russell 2000, Mayıs ayındaki düşüşünü hafifletti ve Kasım 2020’den bu yana en kötü seviyelerine ulaştı. Küçük sermaye endeksi, Kovit öncesi seviyesinin altında.

Çarşamba öğleden sonra yapılan en büyük merkez bankası toplantısına göre, Salı günkü düşük seviyeli piyasa faaliyeti mantıklı değil.

Federal Rezerv Çarşamba günü faiz oranlarını 50 baz puan veya 75 baz puan artırmış olsa da, makroekonomik iklim piyasa için uygun değil ve bir süre için de uygun olmayacak. Durgunluk riskleri yüksekken, enflasyon öngörülebilir gelecekte yükselecek.

Ancak habere verilen tepki gerçekten önemli. Borsanın Çarşamba günü Fed’in faiz artırımlarından ve Powell görüşlerinden toparlanması muhtemel, ancak bu bir karakter değişikliği anlamına gelmiyor. Yatırımcılar bakmalı Ertesi gün Herhangi bir ralli çabasını sağlamak için. Yine de, teyit edilen patlama, başka bir kısa vadeli ayı piyasası rallisi olabilir.

Şu anda Nasdaq Composite ve S&P 500 ayı piyasalarında, Dow Jones ise keskin bir revizyondan geçiyor.


IBD’nin ETF pazar stratejisi ile piyasa zamanı


şimdi ne yapmalı

Ayı piyasasının cesur olmaya vakti yok. Yatırımcıların kenara çekilmesi gerekiyor. Tek istisna, uzun vadeli kazananlar veya enerji sektöründeki bazı pozisyonlar olabilir, ancak burada bile yatırımcılar en azından bir miktar kar elde etmeyi düşünmelidir.

Şu anda yatırımcıların izleme listeleri üzerinde çalışması ve geçmiş işlemleri ve tarihi ayı piyasalarını gözden geçirmesi gerekiyor.

Göre Büyük resim Her gün piyasanın yönü ve önde gelen hisse senetleri ve sektörler tutarlı olmalıdır.

Ed Carson’ı Twitter’da takip edin @IBD_ECarson Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Hızlı karlardan ve büyük kayıplardan kaçınmak mı istiyorsunuz? SwingTrader’ı deneyin

En iyi büyüme stoklarını satın alın ve görün

IBD Digital: IBD’nin premium stok listelerini, araçlarını ve analizlerini bugün açın

Tesla Vs. BYD: Hangi EV Devini Satın Almak En İyisidir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.