Dow vadeli işlemleri 200 puan düşerek Fed’in aşırıya kaçtığı korkularıyla büyük bir kayıp haftasına girdi

Yatırımcılar Fed’in enflasyonla mücadele amaçlı agresif yürüyüş kampanyasının ekonomik bir yavaşlamaya yol açabileceğinden korktuklarından, hisse senedi vadeli işlemleri Cuma günü kayıp bir haftayı kapatmak için düştü.

Dow Jones endüstriyel ortalama vadeli işlemleri 235 puan veya %0,8 düştü. S&P 500 vadelileri yüzde 0.9 kaybetti. Nasdaq 100 vadelileri yüzde 1 düştü.

maliyet Hisse senedi, uzun vadeli işlemlerde %2.6 düştü. Perakendeci, dördüncü çeyrek mali geliri ve analistlerin beklentilerini aşan kazançlar bildirmesine rağmen, daha yüksek envanter ve işçilik maliyetleri gördü.

Perşembe günü getirdi Bir kayıp günü daha Piyasa, açıldığı haftanın altında kapanmaya hazır olduğundan. Nasdaq kompoziti %1.4 düşüşle 11.066.81’de kaldı. S&P 500 %0,8 düşüşle 3,757,99’a düşerken, Dow Jones sanayi ortalaması %0,3 kayıpla 107,10 puan düşüşle 30,076,68’den kapandı.

Son geri çekilme ile Dow bu hafta yaklaşık %2,4 arttı. Hem S&P hem de Nasdaq, haftadan bugüne sırasıyla %3 ve %3.3 düşüşle biraz daha keskin düşüşler gördü.

Tahvil gelirleri de devam etti Yukarı doğru artanHem 2 yıllık hem de 10 yıllık Hazine notları on yıldan fazla bir sürenin en yüksek seviyesine ulaştı.

Sanayiler, tüketici tercihleri, büyüme teknolojisi ve yarı iletkenler, ekonomideki büyümeyi kolaylaştırma korkuları arasında acı çekti. Bu arada, savunma hisseleri daha iyi performans gösterdi.

Mariner Wealth Advisors’ın kıdemli servet danışmanı Tim Lesko, “Kimsenin müdahale edemeyeceği bir dalgalanmaya sahipsiniz” diyor.

75 baz puan ve FedEx CEO’su Raj Subramaniam’ın bu haftaki Fed kararından sonra Lesko, daha fazla yatırımcının ufukta bir durgunluk olabileceğini kabul etmeye başladığını söyledi. geçen hafta CNBC’de söyledi Birinin yakında olacağını umuyordu. Lesko, bu gerçekleştiğinde yatırımcıların farklı tepki vereceğini söyledi.

“Bir noktada, durgunluğun dünyanın sonu anlamına gelmediğini anlayacaklar ve hisse senetlerinde yeniden yaratıcı olmaya başlayacaklar” dedi. “Ama şu anda gökyüzü düşüyormuş gibi davranıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.