Dow vadeli işlemleri, başka bir raporun enflasyonun düşebileceğini öne sürmesiyle 300 puandan fazla yükseldi

Hisse senedi vadeli işlemleri, başka bir raporun enflasyonun yavaşlıyor olabileceğine işaret ederek hisse senetlerinde bir ralliye yol açmasının ardından Salı günü yükseldi.

Dow Jones endüstriyel ortalaması için vadeli işlemler 313 puan veya %0,9 arttı. S&P 500 vadelileri %1,5 ve Nasdaq-100 vadelileri %2,5 yükseldi.

Manşet enflasyonun bir ölçüsü olan üretici fiyat endeksi, aya göre %0,2 arttı, Dow Jones’tan %0,4’lük bir artış için konsensüs tahminine karşı. Rapor, geçen haftaki tüketici fiyat endeksi verilerinin geçen ay enflasyonist baskıları hafifletme işaretleri göstererek keskin bir mitinge yol açmasının ardından geldi.

“Sanırım yukarı doğru hareket ediyor [Fed] Pensilvanya Üniversitesi Wharton School of Business’ta finans profesörü olan Jeremy Siegel, CNBC’nin “Squawk Box” programına verdiği demeçte, “İhtiyacımız olan şey, tabandaki fiyatların gerçekte ne yaptığını anlamaları ve onlar da yukarı çıkmıyor .”

Walmart hisseleri Pazar öncesi ticarete atladı Şirket, Wall Street gelir ve kazanç tahminlerini geçtikten ve tüm yıl rehberliğini yükselttikten sonra. Home Depot güçlü sonuçlar bildirdi ancak tüm yıl rehberliğini beklemede tuttu. Hisseleri biraz düştü.

QuantInsight’ın analiz başkanı Hu Roberts Pazartesi günkü notunda, “Geçen haftaki CBI hedefinin altında kalması, büyük bir hisse senedi rallisine ve doların tersine dönmesine yol açtıktan sonra, bu hafta piyasalar için ana konu Fed’in tepkisi olacak” dedi.

Diğer yerlerde, Taiwan Semiconductor, Louisiana-Pacific ve Paramount, yasal başvuruların Warren Buffett’in Berkshire Hathaway’ini göstermesinin ardından yükseldi. İlk ikisinde yeni pozisyonlar satın aldı ve ikincisinde hissesini artırdı.

Kazanç sezonu bu hafta Target, Lowe’s, Bath and Body Works, Macy’s, Kohl’s ve Foot Locker’ın güvertedeki perakende raporlarıyla devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.