Dow vadeli işlemleri, beklenenden daha iyi bir GSYİH raporunun ardından 200 puandan fazla yükseldi

Vadeli işlemler, ekonominin üçüncü çeyrekte beklenenden daha hızlı büyümesinin ardından Perşembe günü Dow Jones sanayi ortalamasına bağlandı.

Dow Jones endüstriyel ortalama vadeli işlemleri 293 puan veya %0.9 yükseldi. S&P 500 vadeli işlemleri %0,3 arttı. Nasdaq 100 vadelileri yüzde 0.2 düştü.

ABD GSYİH arttı yıllık %2,6 oranında arttı Bu dönemde Dow Jones, tahmine göre %2,3 arttı. Rapor, yatırımcıların 2022 için pozitif büyümenin ilk çeyreğinde yavaşlama konusundaki endişelerini hafifletti.

Ancak teknoloji sektörü, Nasdaq’ı aşağı göndererek son sıkıntılarını sürdürdü. Hisseler Facebook’un ana şirketi battı piyasa öncesi ticaretin %20’si Zayıf dördüncü çeyrek tahmini Ve üçüncü çeyrek kazançları hayal kırıklığı yarattı. Şirket ayrıca gelecek yıl Metaverse geliştirmek için daha fazla para kaybedeceğini söyledi. Rapor, birçok analistin hisse senedini düşürmesine yol açtı.

Tüccarlar ayrıca diğer şirketlerin kazanç raporlarını da inceler. Şimdi hizmet Kazanç, vuruştan sonra %12’den fazla arttı. Bu arada Ford Motor, şirketin en son sonuçlarını açıklamasının ardından %2 düştü.

S&P 500 ve Nasdaq Composite Çarşamba günü dört gün sonra ilk kez düşerken, Dow o gün marjinal bir şekilde yükseldi.

Hafta boyunca, Dow ve S&P %2’den fazla ve Nasdaq kabaca %1 daha yüksek, tüm büyük ortalamalar pozitif bölgede. Dow, Kasım 2021’de sona eren beş haftalık serisinden bu yana dördüncü pozitif haftasında ilerliyor.

50 Park Investments CEO’su Adam Sarhan, “Yatırımcılar hala yön bulmak için mücadele ediyor ve kazançlar ve Fed’in gelecekte ne yapacağı konusunda netlik istiyorlar” dedi. “Unutmayın, piyasa ileriye dönük bir mekanizma ve kazanç raporları bize geçmişte neler olduğunu anlatıyor. Yatırımcılar netlik ve kesinlik istiyor. Şu anda hala birçok düzeyde belirsizliğe sahibiz.”

Comcast ve McDonald’s hisseleri, kazanç raporlarının bir saatten önce beklentileri aşmasının ardından sırasıyla %8 ve %2.9 yükseldi. Sigara şirketi Altria Group, hisse başına kazanç ve gelir beklentilerini karşılamadığı için %2,4 düştü. Büyük teknoloji kazançları Perşembe günü Amazon ve Apple’ın sonuçlarıyla devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.