Dow, yatırımcıların daha yüksek faiz korkularından kurtulmasıyla Cuma günü 150 puan yükseldi.

Hisse senetleri, yatırımcıların kazanç raporlarını ve Federal Rezerv konuşmacılarının güvercin dilini değerlendirmeye devam etmesiyle Cuma günü yükseldi.

Dow Jones endüstri ortalaması 162 puan veya %0,5 yükseldi. S&P 500 %0,6 yükseldi ve Nasdaq Composite %0,5 yükseldi.

S&P ve Nasdaq, sırasıyla %0,5 ve %1 düşüşle haftanın en düşük temposuna sahipti. Dow şu anda hafta boyunca yatay. Ancak, bu üçü de ay için olumlu.

Ross Mağazaları ve Palo Alto Ağları açıldı Her iki şirket de en son üç aylık sonuçlarını yayınladıktan sonra. Yatırımcılar, Cap’in en son sonuçlarını da alkışladı.

Cuma günkü hamleler, Federal Rezerv yetkililerinin ABD para politikasının sıkılaştırılmasına ilişkin endişelerini artırmasının ardından Wall Street’te düşük seansın ardından geldi.

Louis Federal Rezerv Başkanı James Bullard perşembe dedi O “Politika faizi hala yeterince kısıtlanmış sayılma bölgesinde değil.” Federal fon oranı için uygun bölgenin, piyasa fiyatının üzerinde olacak şekilde %5 ila %7 aralığında olabileceğini öne sürdü.

“Yatırımcıların gerçek verilere ve Fed retoriğine daha fazla dikkat etmesi gerektiğini düşünmeye devam ediyoruz. piyasayı canlandırmaya çalışıyorlar. gerekli olabilir.”

Yatırımcılar, son haftalarda merkez bankasının faiz oranlarıyla ne yapacağını gösteren her yeni ekonomik veriye veya herhangi bir dile tepki gösterdi. Motley Asset Management’ta yatırım analisti Shelby McFaddin, enflasyon hakkındaki yorumların yatırımcıları Fed’in ekonominin yeterince soğuduğuna inanmadığına inandırdığını söyledi.

Son günlerde yatırımcıların tepkisi hakkında “Bir rahatlama ve halat çekme susuzluğu var” dedi. “Ancak günün sonunda, bu gerçekten enflasyondaki bu dönemin bir artıştan ziyade daha yavaş bir deflasyonist döneme dönüşüp dönüşmediğine ve merkez bankasının bundan sonra ne yapmaya karar vereceğine bağlı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.