Elon Musk, çalışanlarına haftada 40 saat ofise dönmelerini söylüyor

Tesla’nın CEO’su Elon Musk.

Patrick Blull / AB


Başlığı gizle

Başlığı değiştir

Patrick Blull / AB


Tesla’nın CEO’su Elon Musk.

Patrick Blull / AB

CEO Elon Musk, Tesla çalışanlarının haftada en az 40 saat çalışmak üzere ofise dönmelerini veya işten çıkarılmalarını talep etti.

Elektrikli otomobil haber sitesine göre, Musk tarafından Salı günü gönderilen bir dizi sızdırılmış e-postada politikayla ilgili haberler sızdırıldı. elektrek.

Musk, “Uzaktan çalışmak isteyen herkesin haftada en az 40 saat (veya * en az *) ofiste olması veya Tesla’dan ayrılması gerekiyor. Bu, fabrika işçilerinden istediğimizden daha az.”

Milyarder, personel ofislerinin “iş görevleriyle ilgisi olmayan uzak bir şube değil, ana Tesla ofisi” olması gerektiğini söyledi.

A E-postaMusk, şirketin iade politikasından herhangi bir muafiyet talebini doğrudan inceleyip onaylayacağını söyledi ancak çalışanlarına “Gelmezseniz istifa ettiğinizi düşüneceğiz” dedi.

Musk, “Tesla, dünyadaki herhangi bir şirket için en heyecan verici ve anlamlı ürünleri yaratıyor ve gerçekten üretiyor. Bu sadece telefonla arayarak olmuyor.”

Tesla, NPR’nin hemen yorum taleplerine yanıt vermedi. Ancak, bir Bir kullanıcıya yanıt ver Sızan e-postalar hakkında sorulan Musk, Twitter’da “Başka bir yerde çalışıyormuş gibi davranmalılar” diyerek yanıt verdi.

Milyarder, telekomünikasyon konusundaki tutumuna karşı, geçmişte Amerikalıları ve çalışma etiğini eleştirdi.

bir görüşme sırasında Finansal Zamanlar, Musk, Amerikalıların “işe gitmekten kaçınmaya” çalıştıklarını söyledi ve çalışkan Çinli fabrika işçilerini “fabrikadan bile çıkmamaya” benzetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.