Elon Musk, Tesla patronuna ‘boğa *** sanatçısı’ dedikten sonra Donald Trump’a geri döndü: ‘Trump’ın şapkasını kapatma zamanı’

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’ı satın alma anlaşmasını iptal ettiği ve ona oy vermediği için kendisine “başka bir boğa *** sanatçısı” dedikten sonra eski Başkan Donald Trump’a döndü.

Eski cumhurbaşkanının yorumları, Bay Musk’ın Cuma günü sosyal medya platformunu satın almayacağını açıklamasının ve şirketi onu doğası hakkında yanıltmakla suçlamasının ardından geldi.

Bay Trump, Pazar günü Anchorage’da destekçilerine “Elon, Elon Twitter satın almayacak” dedi ve daha önce söylediğini de sözlerine ekledi. “Pekala, ne olacağını kim bilebilir? Oldukça kötü bir anlaşması var, düzgün, anlaşması iyi değil.

Bay Musk’ı da patlattı. İlk kez Cumhuriyetçilere oy vereceğini söyledi..

“Biliyorsun, geçen gün ‘Oh, Cumhuriyetçilere oy vermem’ dedi” dedi. “Bilmiyorum dedim. Bana oy verdiğini söyledi. Yani o başka bir boğa sanatçısı, ama satın almayacak.

Musk, eski cumhurbaşkanından bir alıntı içeren bir tweet’e “doğru olmadığını” söyleyerek yanıt verdi.

Aynı tweetin altındaki başka bir yanıtta, Bay Musk, Bay Trump’ın şapkasını asmasının zamanının geldiğini söyledi.

“Adamdan nefret etmiyorum ama Trump’ın şapkasını asıp gün batımına doğru yola çıkma zamanı geldi” dedi.

Demokratların da saldırmayı bırakması gerekiyor – bunu Trump’ın hayatta kalmasının tek yolu cumhurbaşkanlığını yeniden kazanmakmış gibi yapmayın.”

Twitter’da muhafazakar bir talk show sunucusu tarafından Bay Musk’ın Trump başkanlığıyla ilgili sorununun ne olduğu sorulduğunda, SpaceX’in kurucusu bunun “çok fazla drama” olduğunu söyledi.

“Gerçekten her gün bir çini dükkanında bir boğa mı istiyoruz!? Ayrıca cumhurbaşkanlığı döneminin yasal maksimum başlama yaşının 6 olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Bir kullanıcının Florida Valisi Ron DeSantis’in 2024’te Bay Trump’ın başkan yardımcısı ve ardından 2028’de başkan olması gerektiğini önerdiği başka bir tweet’e yanıt veren Bay Musk, “Trump, görev süresi sona erdiğinde 82 olacak, ki bu çok eski. Bırakın Amerika’yı, her şeyin baş yöneticisi.

“DeSantis’e karşı koşarsan [Joe] Biden 2024’te DeSantis kolayca kazanacak – kampanya yapmasına bile gerek kalmayacak” diye ekledi.

Bay Musk vardı Daha önce oylarının Bay DeSantis’e gideceğini açıklamıştı. 2024’teki cumhurbaşkanlığı seçimlerine itiraz ederse.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.