En son İngiltere ve Avrupa sıcak hava dalgası haberleri: canlı güncellemeler

LONDRA – İngiltere, sıcaklıkların eşi benzeri görülmemiş yeni zirvelere ulaşmasıyla Pazartesi günü ulaşım ağlarında ciddi aksama ihtimaliyle karşı karşıya.

Londra’nın Tüp sistemi de dahil olmak üzere ağın büyük bölümlerinde geçici hız kısıtlamaları uygulandı. Aşırı sıcaklık tahminlerinin rayları bükebileceği korkusuyla tüm hatlar hizmeti erkenden iptal etti. Tren istasyonlarında ve sosyal medyada da insanları yolculuklarını yeniden gözden geçirmeye çağıran kırmızı uyarılar yayınlandı.

Ancak yalnızca zorunlu yolculuklar yapma uyarılarına ve potansiyel yolculara evde kalmaları tavsiye edilmesine rağmen, birçok Londralı Pazartesi sabahı şehrin metro ağını ve diğer trenleri kullanmaktan başka seçeneklerinin olmadığını hissetti.

Londra’nın kuzeyinde ortak bir evin üçüncü katında yaşayan 26 yaşındaki Rufus Cameron, şehrin sıcağından ailesinin İngiltere’nin güneyindeki evine kaçmaya karar verdi ve Pazartesi sabahı treni bekledi.

“Dairemiz sıcak, dışarısı sıcak, biraz fazla” dedi. “İngiltere’de bu tür bir sıcaklıkla nasıl başa çıkacağımızı bilmiyoruz.” Kendisini eve götürecek olan ulusal demiryolu hizmetinin ertelenebileceğinden endişe ettiğini söylemesine rağmen, sıcaklık çok yükselmeden yola çıkmanın herhangi bir sorundan kaçınacağını umuyordu.

Ancak İngiltere’deki altyapı ile ne yapabiliriz” diye ekledi. “Bunun için inşa edilmedi.”

Londra’da bazı aşırı sıcaklıklar bekleniyor – Salı günkü hava tahmini 103 derece Fahrenheit’i gerektiriyor – Pazartesi ve Salı birkaç boru hattı hizmet dışı. Transport for London tarafından hazırlanan bir rapora göreAğı çalıştırır.

Metro ağının sadece yüzde 40’ı klimalıdır ve Transport for London yolculara su taşımalarını ve günün daha serin kısımlarına zamanlanmış yolculukları düşünmelerini tavsiye etti.

borç…Yui Mok/Press Association, Associated Press aracılığıyla

Ulusal demiryolu hizmetleri, ısıyı kolayca emen ve ciddi gecikmelere neden olan binlerce kilometrelik çelik raylar tarafından da engelleniyor. İngiltere, İskoçya ve Galler’deki demiryolu altyapısına sahip olan ve onaran Network Rail’e göre, çelik raylar ısıtıldığında genişleyebilir ve bitişik raylara doğru itebilir. .

Bir açıklamada, şirket Pazartesi ve Salı günleri tren seferlerinde gecikmeler, iptaller ve son dakika değişiklikleri konusunda uyardı. Londra’nın King’s Cross istasyonu ile York ve Leeds arasındaki Doğu Sahili ana hattı Salı öğleden sonra tamamen kapatıldı.

Network Rail’in operasyon direktörü Sam McDougall yaptığı açıklamada, “Bir hattı trafiğe kapatmak her zaman son çaredir, ancak benzeri görülmemiş sıcak hava dalgası tahmini göz önüne alındığında Salı günü insanları güvende tutmak için yapılacak doğru şeydi.” Dedi. “Tahmini sıcaklıklar, altyapımızın tasarlandığından çok daha yüksek ve güvenlik her şeyden önce gelmelidir.”

Bay. MacDougall, yolcuları “sadece kesinlikle gerekliyse seyahat etmeye” çağırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.