ERCOT Pazartesi günü gönüllü kapsama çağrısı yapıyor

AUSTIN – Pazartesi günü Teksas’ın elektrik şebekesinin operatörü, aşırı ısı elektrik acil durumlarına yol açabileceğinden halkı daha enerji verimli olmaya çağırdı.

Teksas Elektrik Güvenilirlik Konseyi Pazartesi günü saat 21.00’de, “piyasa çözümü olmadan” enerji rezervlerinde bir eksiklik öngördüğünü belirten bir saat yayınladı. Aktif Aktiviteler Mesajı ERCOT web sitesinde yayınlandı. ERCOT, gönüllü enerji tasarrufu çağrısında bulunuyor.

ERCOT, elektrik kesintisi olasılığından bahsetmedi ve “sistem genelinde herhangi bir kesinti beklenmediğini” söyledi. Bir basın açıklaması.

Saat, ERCOT’un üretim tesisleri veya büyük kutu mağazaları gibi büyük elektrik kullanıcılarına işlemleri kapatması veya sınırlaması talimatı verebileceğini belirten daha ciddi bir uyarı olan “Enerji Acil Durum Uyarısının” habercisidir. Bu uyarılar, çağrılardan güvenliğe ve sürekli kesintilere kadar uzanır.

Saat 21:30’da Texas, Pazartesi öğleden sonra 80 gigawatt’lık kullanımla tüm zamanların güç talebini kırabileceğini belirtti. ERCOT’un Mevsimsel Hazırlık Raporu’ndaki yaz talebi zirveleri için tahmini, beklenenden daha yüksek.

En sıkışık zaman, ERCOT’un rüzgar santralinin kapasitesinin sadece %8’ini üreteceğini tahmin ettiği saat 14:00 ile 15:00 arasıdır. Bu noktada, güneş enerjisi %81 kapasitede üretim yapacak, ancak yine de Teksas’ın toplam enerji üretiminde çok küçük bir paya sahip olacak.

Esas olarak doğal gazla çalışan elektrik santrallerinden oluşan dağıtılabilir güç, bu yoğun talep zamanlarında büyük miktarlarda elektrik üretmek için güvenilebilir.

Uyarı, Dallas’ta sıcaklıkların Pazartesi günü 105 dereceyi aşması beklenirken geliyor. Ulusal Hava Durumu Servisi, eyaletin büyük bir bölümünü kapsayan Dallas-Fort Worth bölgesi için aşırı sıcak uyarısı yayınladı. Meteoroloji, izole yüksek sıcaklıkların 112 dereceye ulaşabileceğini söyledi.

Sıcak hava dalgası yüksek elektrik kullanımını tetikliyor ve hafta boyunca sıkı güç koşullarına neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.