Fed, Apple, Tesla, Cloud hisse senetlerinden piyasa rallisi; şimdi ne yapmalı

Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq vadeli işlemleri ile birlikte Pazar akşamı açılıyor. Cuma günkü kırbaç seansında sağlam bir sonuçla bile, borsa rallisi geçen hafta önemli bir hasar gördü ve ana endeksler Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın şahin yorumlarıyla düştü.
XNasdaq, mega caps çöktüğü ve bulut yazılımı çöktüğü için Ocak ayından bu yana en kötü haftasını geçirdi.

Elma (AAPL), Amazon.com (AMZN) ve Google Ebeveynler edebiyat (Google) hepsi Facebook ebeveynliği ile hafta boyunca %10’dan fazla kaybetti Meta platformlar (Meta), Tesla hissesi ve Microsoft hissesi çok geride değildi. Google Hisse Senedi, Meta, Amazon.com (AMZN) ve Microsoft (MSFT) hepsi ayı piyasasına düştü. elma stoğu ve tesla (D.S.L.A.) yok, ama yakınlar.

Bu sırada, Twilio (iki) ve Atlassian (grup) hayal kırıklığı yaratan sonuçlar ve rehberlik nedeniyle Cuma günü düştü ve hafta boyunca %40’tan fazla kaybetti. Diğer yazılım adları kazançlı veya kazançsız düştü.

Merkez bankası kilit teknoloji sektörü düşüşlerini savuşturmaya çalışırken bir piyasa rallisi mi? Bu uzun bir emir. Bu nedenle, bazı hisse senetleri ve sektörler güç gösterirken, yatırımcıların mevcut ortamda çok temkinli olmaları gerekiyor.

Diğer yandan Warren Buffett Berkshire Hathaway (BRKB) Cumartesi Rapor a Faaliyet karında %20 artış. Devam eden ayı piyasası yatırımları etkilediğinden ortak girişim net zarara uğradı.

Bugün Dow Jones Vadeli İşlemleri

Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri ile birlikte Pazar günü 18:00 ET’de açılıyor.

Bir gecede yapılan bir operasyon olduğunu unutmayın. Dow vadeli işlemleri Başka bir yerde bir sonraki rutin mutlaka gerçek ticarete dönüşmez Borsa oturum.


IBD Live’da borsa rallisine katılabilecek hisse senetlerini incelerken IBD uzmanlarına katılın


borsa rallisi

Borsa haftaya iyi bir notla başlamak için ralli yaptı, ancak Çarşamba öğleden sonra Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın güvercin yorumlarıyla satıldı. Başlıca endeksler Jüpiter’e daha fazla yer verdi. Hisse senetleri, karışık bir istihdam raporunun ardından Cuma günü bir VIP vurdu, ancak sonuçta günü sağlam kapattı.

Dow Jones Sanayi Ortalaması geçen hafta %1.4 daha düştü borsa ticareti. S&P 500 endeksi yüzde 3,3 düştü. Nasdaq Bileşik Endeksi %5,7 düşerek 21 Ocak’ta sona eren haftadan bu yana en kötü kaybını kaydetti. Küçük-kapaklı Russell 2000 %2,4 düştü.

10 yıllık Hazine getirisi 15 baz puan artarak %4.16’ya yükseldi. 10 yıllık getiri, 12 haftalık bir galibiyet serisini sonlandırdı ve %4’lük kısa bir işlemden sonra kazançlarına devam etti.

Dolar haftada %0.2 yükseldi, ancak Cuma günü %1.9 düşerek yıllar içindeki en büyük bir günlük düşüşü kaydetti. Bu Cuma günü borsa kazançlarına katkıda bulundu.

Piyasalar şimdi Aralık ayındaki Fed toplantısında 50 baz puanlık bir artış için %61.5’lik bir şans görüyor. Ekim Tüketici Fiyat Endeksi Perşembe günü açıklanacak. Kasım ayı istihdam ve TÜFE raporları, 14 Aralık federal faiz artırımı kararından önce açıklanacak.

ABD ham petrol vadeli işlemleri geçen hafta %5.4 artarak varil başına 92.61$’a yerleşti. Doğalgaz yaklaşık %13 arttı.

teknolojik bozulma

Geçen hafta 200 günlük çizgisine yükselen Apple hissesi geçen hafta %11,15 düşüşle 138,38’e geriledi. AAPL hissesi, Ekim ayının en düşük seviyesinin bir peni içinde geldi, ancak Haziran ayındaki ayı piyasasının en düşük seviyelerine kadar hala gitmesi gereken bir yol var. Microsoft %6,1, Google %10,1, Amazon %12 ve META hisseleri %8,5 düşerek birkaç yılın en düşük seviyelerini gördü. Tesla hisseleri haftada %9,2 düşerek Cuma günü 24 Ekim gün içi en düşük seviyesine yaklaştı. Haftaya güçlü bir başlangıç ​​yaptıktan sonra Salı günü 237.40 oldu.

Bu arada, bunlar bulut yazılımları için karanlık günler. İşte bazı örnekler: Atlassian hissesi Cuma günü %29 ve hafta için %38 düştü. Twilio hissesi Cuma günü yaklaşık %35 ve hafta için %43,5 düştü. kar tanesi (Kar), hafta boyunca %17 düştü.

Bu sırada, Fortinet (FTNT) zayıf fatura rehberliği güçlü kazançları ve yükseliş kazanç görünümünü dengelediği için haftada %17,5 düştü. paycom (ÖDEME) güçlü sonuçlara ve yönlendirmelere rağmen %10,3 düştü.

Maliyetleri düşürmek isteyen işletmeler, 2023 için bir bütçe belirlerken yazılım harcamalarını sınırlayabilir.

ETF’ler

ortada En İyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (FFTY) geçen hafta %1,2 düşerken, Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (bot%2 kayıp. iShares Genişletilmiş Teknoloji-Yazılım Sektörü ETF (KDV) %10,2 düştü ve MSFT hissenin aslan payını elinde tuttu. VanEck Vektörleri Yarı İletken ETF (SMH) Cuma günü %4,65’lik sıçrama yaptıktan sonra sadece %0,7 düştü ve haftalık yüksek bir aralıkta bitirdi.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME) geçen hafta %2 yükseldi. Global X ABD Altyapı Geliştirme ETF’si (kaldırım%0,1 azaldı. ABD Küresel Jetler ETF (JETLER%0.3 yükseldi. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB%5 düştü. Energy Select SPDR ETF (XLE) sekiz yılın en yüksek seviyesinin altında %2.4 yükseldi. Fon Seçimi SPDR ETF (45%0.9 düştü. Sağlık Hizmetleri Seç Sektörü SPDR Fonu (XLV% 1.5’e kadar verdi.

Daha spekülatif hikaye hisselerini yansıtan ARK Innovation ETF (ARKK) geçen hafta %9,4 düştü ve ARK Genomics ETF (ARKG%4.65 geriledi. Tesla hisseleri, ArcInvest’in ETF’lerinde büyük bir holding.


Şimdi İzlenecek En İyi Beş Çin Hisse Senedi


Piyasa ralli analizi

Borsa rallisi, şahin bir Fed ve çoğunlukla zayıf kazançların ana endeksler üzerinde baskı oluşturmasıyla zorlu bir hafta geçirdi. Piyasayı yukarı çeken Dow Jones, hafif bir düşüş yaşadı ancak 200 günlük hareketli ortalamasının altına düştü. Russell 2000, 200 günlük çizgisinin yakınında direnç gösterdi, ancak Cuma günü toparlanarak 50 günlük çizgisinin üzerinde kapandı. S&P 500 50 günün en düşük seviyesini gördü.

50 günlük hareketli ortalamayı hiçbir zaman temizleyemeyen Nasdaq kompoziti en az düştü. Günden güne Çarşamba, kaba bir sinyal.

Başlıca endeksler Perşembe günü kayıplarını artırdı, ardından Cuma günü karışık bir iş raporuyla düştü.

Olumsuz piyasa hareketi ve birçok hisse senedindeki büyük geri dönüşler, “baskı altındaki piyasa”ya geçişi tetikledi.

Büyük piyasa sürücüsü, daha küçük zamlara, ancak daha yüksek bir tepe beslenen fon oranına geçişin sinyalini vererek piyasa rallisinden halıyı çeken Fed Başkanı Powell’dı.

Bu arada Apple, Tesla ve Amazon dahil olmak üzere megacap teknoloji hisseleri ağır kayıplar yaşadı. Atlassian ve Twilio gibi bulut yazılımı isimleri, son kazançlar ve rehberlikte önemli faktörlerle eridi.

Cipsler nispeten kötü bir hafta geçirmedi, ancak sadece bir avuç isim yüksek alım satım yapıyor.


Tesla Vs. BYD: En İyi Satın Almak İçin Hangi Patlayan EV Devi?


Birçok esnek pazar segmenti vardır. Genel olarak sağlık sektörü güçlü görünüyor. Çok çeşitli petrol stokları, LNG oyunları ve kömür madenleri ve bazı güneş enerjisi stokları dahil olmak üzere enerji isimleri iyi performans gösterdi.

Lityum ve bazı çelik oyunları iyi çalışır. Parlak bir alan, enerji, kamu hizmetleri ve telekom endüstrileri için altyapı şirketleridir. Ağ şirketlerinin tipik olarak lider olduğu nadir bir teknoloji alanı. Bazı restoranlar ve indirimli perakendeciler güç gösteriyor. Çeşitlendirilmiş fonlar, özellikle komisyoncular ve komisyoncular, güçlü kazançlar kaydetti.

Ancak, bu kadar büyük teknoloji sektörlerinin geride kaldığı güçlü bir pazar rallisi görmek zor. Büyük endeksler Apple, Google, Tesla ve bulut yazılım isimlerinin gerisinde kalmasıyla ilerlemek için mücadele edecek. Fakat bu alanlar azalan veya işlevsiz haldeyken ilerlemeye çalışmalı mıyız?

Enflasyon raporları net ve anlamlı bir düşüş göstererek Fed’in faiz artırımlarında yavaşlamaya yol açarsa, belki mega caps ve bulut yazılımları kesilecektir. Ancak, teknolojik liderliğe dönüş bazı yönlerden olabilir. Öte yandan, 10 Kasım’daki Ekim TÜFE raporu enflasyonun hala düşük olduğunu gösteriyorsa, teknoloji hisseleri önde gelen sektörleri piyasa rallisini sona erdirebilir.

Salı seçim günüdür. Borsa bölünmüş bir hükümetle daha iyi olma eğilimindedir ve Cumhuriyetçiler Meclis ve Senato’nun kontrolünü yeniden kazanmak istiyor. Ancak siyasi tahminciler tüm yıl boyunca en az bir Meclis GOP zaferi öngörüyorlar, bu nedenle Salı günkü gerçek sonuçların büyük bir katalizör olup olmayacağı belli değil.


IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile piyasayı zamanlayın


şimdi ne yapmalı

Borsa yükselişi baskı altında. Merkez bankası hızlı ve öfkeliden yavaş ve uzuna doğru ilerliyor ama yine de şahin. Teknoloji endüstrisi bir tren enkazı. Başlıca endeksler bazı kilit pozisyonları düşürdü. Endeksler ve önde gelen hisse senetleri büyük gün içi ve günlük dalgalanmalara tabidir.

Bu, hisse senedi satın almak için ideal bir ortam değil. Yatırımcılar, çeşitli seviyelerdeki kayıplara maruz kalmayı açıkça veya basitçe azaltmalıdır.

S&P 500 ve Nasdaq 50 günlük hareketli ortalamalarının üzerine çıkarken, piyasa rallisinin yenilenmiş bir güç göstermesi durumunda yatırımcılar risk eklemeye başlayabilir. Ancak bu, teknolojinin stabilize olmasını ve verilerin biraz soğuma göstermesini gerektirecektir.

Koşullar iyileşirse, hazırlıklı olmanız gerekir. Birçok bahis belirlendi ve daha pek çoğu da çok uzakta değil. Bu yüzden izleme listelerinizi yapın, sabırlı olun ve dahil olun.

Göre Büyük fotoğraf Her gün piyasanın yönü ve önde gelen hisse senetleri ve sektörlerle uyumlu olmalıdır.

Ed Carson’ı Twitter’da takip edin @IBD_ECarson Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Bu IBD aracı bunu neden kolaylaştırıyor? Sayınch En iyi hisseler için

MarketSmith ile bir sonraki büyük başarınızı elde edin

Hızlı karlardan ve büyük kayıplardan kaçınmak mı istiyorsunuz? SwingTrader’ı deneyin

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stokları

Bu risksiz satın alma noktalarına yakın 5 hisse senedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.