Federal bir bekçi, Florida’nın göçmen uçuşuna Covid-19’un yardım edip etmediğini araştırıyor

Federal bir bekçi, Florida’nın, pandemik dolarlarını tartışmalı göçmenlik kısıtlamalarına akıtan eyaletlere yönelik daha geniş bir hükümet soruşturmasının parçası olan göçmenleri Martha’s Vineyard’a uçurmak için koronavirüs yardımını uygunsuz bir şekilde kullanıp kullanmadığını araştırıyor.

Hazine Bakanlığı Başmüfettişi, geçen hafta Sen. Edward J. Markey (D-Mass.) ve Kongre üyelerine bir mektupta yeni ilgisini doğruladı. ) “federal yasayı ihlal ediyor.”

Federal Covid yardımı Florida’ya göçmen uçuşlarının ödenmesine yardımcı oldu

Florida’nın Teksas’tan Massachusetts’e çocuklar da dahil olmak üzere düzinelerce göçmeni uçurmasından yaklaşık bir ay sonra, Cumhuriyetçilerin önderliğindeki devlet, göçmenleri Demokratik eğilimli topluluklara göndermenin en son örneğidir.

DeSantis, uçuşları ödemek için devletin son bütçesinden 12 milyon dolarlık fon ayıracağını söyledi. Ancak Washington Post’un yıllık soruşturmasının bir parçası olarak bildirdiğine göre, bu para, Florida’nın Amerikan Kurtarma Planı olarak bilinen son federal teşvik paketi kapsamında aldığı 8 milyar dolardan fazla faizden geldi. bu covid para izi.

Bu yaklaşım, en azından uçakların Teksas’ta ortaya çıkması nedeniyle hemen yasal tartışmalara yol açtı. Ayrıca, Kongre’nin yerel yönetimlere ödeneklerini uygun gördükleri şekilde harcamaları için büyük bir serbestlik verdiği Washington’daki teşvik denetiminin durumu hakkında yeni soruları gündeme getirdi. Hazine Bakanlığı, Florida’nın manevrası için kapıyı açık bırakacağını ve bu da devletlerin harcanmadığı zaman bu paradan elde edilen faizi kullanmasına izin vereceğini söyledi.

Soruşturma hakkında sorulan Beyaz Saray, konuyu Hazine Bakanlığı’na havale etti, ancak yorum yapmaktan kaçındı. Genel müfettişi mektubu doğruladı ancak yorum yapmaktan kaçındı. DeSantis’in sözcüleri, yorum talebine hemen yanıt vermedi.


covid para izi


ABD tarihindeki en büyük acil durum harcaması: iki yıl, altı yasa ve koronavirüs pandemisinin ölümcül pençesini kırmayı amaçlayan 5 trilyon dolardan fazla. Bu para, ABD ekonomisini yıkımdan kurtardı ve aşıları milyonların kollarına attı, ancak aynı zamanda eşi görülmemiş düzeyde dolandırıcılık, suistimal ve fırsatçılık da davet etti.

The Washington Post, bir yıl süren soruşturmada, o paraya ne olduğunu öğrenmek için Covid parasının izini sürüyor.

Devamını oku

Florida’daki harcamalara yönelik soruşturma, Cumhuriyetçilerin önderlik ettiği eyaletlerde federal yardımı hedefleyen en son soruşturma. Hazine Bakanlığı Yüksek Denetçisi daha önce duyuruldu The Post’un bu yılın başlarında ilk kez bildirdiği gibi, Teksas’ın sınır koruma maliyetlerini azaltmak için federal koronavirüs yardım fonlarından yararlanmak için farklı bir bütçe önlemi kullandığında uygunsuz hareket edip etmediğini gözden geçirecek.

Her iki durumda da çalışmalar, yerel yönetimlere halk sağlığı ve ekonomik ihtiyaçlara yanıt verme konusunda daha fazla esneklik sağlayan acil durum federal programlarını içeriyordu. Tekrar tekrar, GOP liderleri parayı ilgisiz nedenlere akıttı Siyasi evcil hayvan projeleri – Atlanta’da bir hapishane inşa ettiğinden beri Florida’daki vergi indirimlerinin ardından ve başka yerlerde – en azından kongre yardım çabalarının ruhuna meydan okuyacaktır.

Federal pandemik yardım, Teksas’ın sınır baskısı için ödeme yapmasına nasıl yardımcı oldu?

Florida’da eleştirmenler, federal paranın yerel eğitimi iyileştirmek, hastaneleri iyileştirmek veya düşük gelirli insanlara yardım etmek için daha iyi kullanılabileceğini savunarak yaklaşımı savurgan olarak nitelendirdi. Florida’nın göçmen gönderdiği Massachusetts’te Markey ve Temsilciler de dahil olmak üzere diğer Demokrat milletvekilleri Seth Moulton ve Ayanna Presley, uçuşları “Kongre’nin amacına ters düşen” bir “siyasi gösteri” olarak nitelendirdi.

Milletvekilleri geçen ay genel müfettişe bir mektupta, “Bu hüküm eyalet ve yerel yönetimlere esneklik sağlamak için tasarlanmış olsa da, Kongre eyalet hükümetlerinin göçmenlik uygulamaları için SLFRF fonlarını kullanmasına izin vermeyi veya yetkilendirmeyi düşünmüyor.” Ders çalışma. SLFRF, Florida’ya söz konusu parayı sağlayan ABD Kurtarma Programı kapsamında 350 milyar dolarlık bir program olan Eyalet ve Yerel Mali Kurtarma Fonları anlamına gelir.

Hazine Bakanlığı’nın baş bekçi köpeği Cuma günü yanıt vererek, ajanstan yönergeleri hakkında “daha ayrıntılı analiz” talep etmeyi kabul etti.

Richard, “Genel olarak göçmenlikle ilgili SLFRF fonlarını kullanma yetkisini gözden geçireceğiz ve SLFRF’den kazanılan faizin Florida tarafından göçmenlik faaliyetleriyle bağlantılı olarak kullanılıp kullanılmadığını ve öyleyse, bu kullanım için hangi koşulların ve sınırlamaların geçerli olduğunu teyit edeceğiz.” K. Delmar, Genel Müfettiş Yardımcısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.