Florida’dan gelen kayıtlar, DeSantis’in göçmen uçuşları hakkında yeni soruları gündeme getiriyor

Florida Valisi Ron DeSantis (sağda) yönetimi, göçmenleri ülke çapında nakletmek için teklif talep ederken açık sözlüydü: Kazanan yüklenici, eyalette bulunan yeni izinsiz gelenleri sınır dışı etmek zorunda kalacaktı.

Florida Ulaştırma Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Cuma günü geç saatlerde eyalet tarafından yayınlanan kamuya açık kayıtlarda yayınlanan parametreler, DeSantis yetkilileri San Antonio’dan 48 göçmeni uçurmak için iki uçak kiraladığında planın eyalet düzenlemelerini ihlal edip etmediğine dair yeni soruları gündeme getiriyor. Florida sahili – geçen ay Massachusetts’e kadar.

bu Siyasi manipülasyonu yaygın olarak eleştirdi Florida milletvekilleri, Haziran ayında bütçelerinde onayladıkları “yetkisiz yabancıları bu eyaletten çıkarmak” için 12 milyon dolarlık bir programın kapsamı dışında faaliyet gösteriyor gibi görünüyordu.

Oregon merkezli bir charter havayolu olan Verdol Systems, bazılarının iş ve barınma vaatleriyle cezbedildiğini söyledikleri Venezuelalıları, siyasi liberalizmiyle tanınan Massachusetts kıyılarındaki Martha’s Vineyard’a uçurdu. Yalın toplum.

Uçuşlar 14 Eylül’de San Antonio’da başladı ve ilk olarak Verdol’un Destin’deki Florida merkezinin yaklaşık 56 mil kuzeyinde bir Panhandle şehri olan Crestview, Fla.’ya indi. Kısa bir moladan sonra, gün için Martha’s Vineyard’a gittiler.

Florida yetkilileri, Crestview’deki askıya alma için resmi bir açıklama yapmadılar, bu da programın kurallarında belirtildiği gibi, programın devletle güvenilir bir bağlantısının olup olmadığı konusunda spekülasyonları artırdı.

Cuma günü yayınlanan bilgilere göre Verdol, DeSantis yönetimi tarafından sunulan sözleşmenin tamamına sahip değildi. Ancak kayıtlar, eyaletin 8 Eylül’deki Teksas uçuşları için 615.000 dolar ödediğini ve Başkan Biden’ın memleketi Delaware’e göçmen taşıyan başka bir uçuş için iptal edildiğinde 19 Eylül’de 950.000 dolar daha ödediğini gösteriyor.

DeSantis, uçuşların, ülkenin sınır krizini çözme çabalarına karşı olduklarını söyleyen Demokratlara bir mesaj göndermek için tasarlandığını söyledi. Teksas uçuşundan iki gün sonra Dayton Beach, Florida’da düzenlediği basın toplantısında “Çoğu Florida’ya gelmek istiyor” dedi. “Bizim amacımız, bununla kaynağında ilgilenmeniz gerektiği.”

DeSantis’in göçmen uçuşları için hükümet fonlarını kullanması üzerine inceleme artıyor

Florida Ulaştırma Bakanlığı genel danışmanı Rebecca Davis, Temmuz ayında ilgili nakliye şirketlerinden fiyat teklifi talebinde bulundu.

Yeni yayınlanan kayıtlardaki alıntı talebine göre, Ulaştırma Bakanlığı “Amerika Birleşik Devletleri’nde Florida Eyaleti dışında yasal olarak bulunmayan yabancıların yeniden yerleştirilmesi için bir program uygulamak ve yönetmek” için bir ajans istedi. Kazanan, “Florida’da bulunan yetkisiz yabancıları” kara veya hava yoluyla Amerika Birleşik Devletleri ve Columbia Bölgesi’ndeki diğer yerlere taşıyacak.

Yüklenici, Florida Düzeltme Departmanı, Florida Karayolu Güvenliği ve Motorlu Araçlar Departmanı ve Florida Kanun Uygulama Departmanı dahil olmak üzere birden fazla Florida ajansıyla çalışmalıdır.

Teklif taleplerinin hiçbir yerinde Teksas veya San Antonio’dan göçmen alımından söz edilmedi. Diğer şehirler olası destinasyonlar olarak belirtilmiştir.

Verdol’ün CEO’su James Montgomery, Crestview’den Boston’a (35.000 $ maliyetle) ve Crestview’den Los Angeles’a (60.000 $ maliyetle) King Air 350 turboprop ile dört ila dört arasındaki olası charter uçuşları için Davis’e teklifler verdi. . Sekiz, devletin göçmen uçuşları için bu potansiyel destinasyonlarla ilgilendiğini gösteriyor. Davis’in Montgomery’ye gönderdiği e-postada “Florida Charter Flights” konu satırı vardı.

Göçmen uçuşları, Teksas’ta bir ceza soruşturmasının ve DeSantis yönetiminin onları dolandırdığını söyleyen birkaç sığınmacının açtığı hukuk davasının konusu.

Güney Floridalı bir Demokrat olan Eyalet Senatörü Jason Pizzo, göçmenlerin Florida’dan yerlerinden edilmesi nedeniyle programın eyalet yasalarını ihlal ettiğini iddia ederek ihtiyati tedbir talebinde bulunan özel bir vatandaş davası açtı.

Bizzo bir röportajda, “Oops, beş kişi onu gözden kaçırdı – ya da satıcının Teksas’tan gelen göçmenlerle uçarak kaba olduğunu söylemeliler” dedi. “Yasanın basit bir okuması, ne olması gerektiğini açıkça ortaya koydu.”

Cumartesi günü yorum için ulaşıldığında, valinin iletişim direktörü Darrin Fenske, DeSantis yönetiminin Teksas uçuşlarında eyalet kurallarını ihlal edip etmediği konusundaki sorulara yanıt vermedi. Fenske, “Sadece Ian Kasırgası’nın rahatlamasına ve iyileşmesine odaklandık. Şu anda Floridalılarla birlikteyim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.