Foo Fighters, duygusal Londra konserinde davulcu Taylor Hawkins’i anıyor

50 yaşındaki Hawkins hayatını kaybetti Bogota’da Mart, Columbia, Foo Fighters’ın Estero Pikniğinde sahneye çıkmasından sadece birkaç saat önce. Grup, tur tarihlerinin geri kalanını hemen iptal etti.

Cumartesi günkü konser, grubun Hawkins’in ölümünden bu yana birlikte ilk performansı olacak.

İngiltere’nin PA Medya haber ajansına göre, ağlayan bir Foo Fighters solisti Dave Grohl Londra’daki Wembley Stadyumu’ndaki kalabalığa şunları söyledi: “Taylor herkesle ve herkesle müzik yapmak ve kayıt yapmak istedi. Her gün müzik çalmak istedi. O bile değil. Çok fazla. Hiç ilişkiye girmediği insanlardan. Yani bu arkadaşlar. Ve onun tarafından bir araya getirilen, bugün burada hepimizin bağlantı kurduğu aile ve müzisyenlerden oluşan bir koleksiyon.”

Aile teması gösteri boyunca her zaman mevcuttu. On altı yaşındaki Oliver Shane Hawkins, Foo Fighters şarkısı “My Hero”nun güçlü bir yorumu için babasının grubuna katılıyor.

Grohl, Hawkins’in oğlunu sahneye davet ederken, “Bayanlar ve baylar, gelip bizimle oynayacak bir davulcu daha var,” dedi. “Ve size söyleyeceğim, hiç bu adam kadar sert davul çalan birini görmedim, ama bunun ötesinde, o bizim ailemizin bir üyesi. Ve bence bu gece burada hepimizle birlikte olması mantıklı ve bu gece gelip bizimle oynayacağını söyledi.”

Queen’den Roger Taylor ve Brian May, Rush, AC/DC şarkıcısı Brian Johnson ve Nile Rodgers gibi müziğin en büyük isimlerinden bazıları Hawkins’i onurlandırmak için çıktı. The Pretenders’dan Chrissy Hynde, pop yıldızı Kesha, Eurovision sansasyonu Sam Ryder ve The Darkness solisti Justin Hawkins de katıldı.

Önceden kaydedilmiş bir mesajda Elton, John Hawkins’i “inanılmaz bir davulcu” olarak nitelendirdi ve “son albümümde çaldığını hatırladı.

PA’ya göre John, “Bu gece onu hatırlamak, onurlandırmak ve onu asla unutmamakla ilgili” dedi.

Komedyenler Dave Chappelle ve Jason Sudeikis de Hawkins’in müziğiyle olan ilişkileri hakkında hikayeler anlatmak için sahneye çıktı.

Taylor Hawkins, Grammy'de bir video haraçla onurlandırıldı

Konsere katılanlar, gösterinin “inanılmaz” atmosferini tanımlayarak CNN’e herkesin Hawkins’i onurlandırmak için orada olduğunu ve “daha iyi olamazdı” dedi.

Carolina Madeira, “Öldükten sonraki ilk konser olduğu için çok duygusaldı, gerçekten ham,” dedi. “Dave [Grohl] Neredeyse bozuldu ve atmosfer inanılmazdı, insanlar onu tezahürat ediyor, şarkı söylemeye devam etmesine yardım etmeye çalışıyorlardı. Bebek gibi ağlıyordum..Herkes gözyaşları içindeydi.

35 yaşındaki Hawkins, oğlunun performans sergileme gücünü nereden bulduğunu bilmediğini söyledi: “Bateride çok iyiydi ve grupla olan bağ gerçekti, enerjiyi görebiliyordunuz. Ondan. Bu zor bir şeydi. , özellikle 16 yaşında inanılmazdı.”

Grohl ve McCartney, Hawkins için iki haraç konserinden ilkini gerçekleştirdi.
Yıldızlarla dolu kadroda Queen gitaristi Brian May da yer alıyor.
Cumartesi günkü konser, Hawkins’i onurlandıran iki kutlama etkinliğinin ilki. A İkinci Anma Konseri 27 Eylül’de Los Angeles’ta yapılacak. Etkinliklerden elde edilen fonlar, Hawkins ailesi tarafından seçilen müzik desteğine ve MusicCares hayır kurumlarına gidecek.

Hawkins, 1997’de Foo Fighters’a katıldı ve grupla ilk kez ikinci sınıf albümleri “The Color and the Shape”i desteklemek için turneye çıktı.

CNN’den Chloe Melas bu hikayeye katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.