Ford CEO’su, ABD bayilerinin% 65’inin EV satmayı kabul ettiğini söyledi

Ford F-150 Lightning kamyonları, Dearborn, Michigan’daki Rouge Elektrikli Araç Merkezinde üretildi.

Nezaket: Ford Motor Company.

Detroit – Yaklaşık %65 ford motorları İcra Kurulu Başkanı Jim Farley Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şirketin pille çalışan araba ve kamyonların üretimini ve satışını genişletmek için milyarlarca yatırım yaptığı için bayilerin elektrikli araç satmayı kabul ettiğini söyledi.

Farley’e göre, Ford’un ABD’deki yaklaşık 3.000 bayisinden 1.920’si EV satmayı kabul etti. Yetkili, bayilerin yaklaşık %80’inin elektrikli araçlara daha yüksek düzeyde yatırım yapmayı tercih ettiğini söyledi.

Ford, bayilerine olma seçeneği sundu İki şemadan biri kapsamında “EV Sertifikalı” – 500.000$ veya 1.2 milyon$ yatırım bekleniyor. Önceden 900.000 $ harcayan daha yüksek seviyelerdeki bayiler “seçkin” sertifika alır ve daha fazla EV tahsis eder.

Ford, şehirler arası rakibinin aksine Genel motorlar, bayilerin EV satışından uzaklaşmasına ve şirket arabalarını satmaya devam etmesine olanak tanıyor. GM, EV satışına yatırım yapmak istemeyen Buick ve Cadillac bayilerine satın alma teklifinde bulundu.

EV’lere yatırım yapmamaya karar veren bayiler, Ford 2027’de sertifikasyon sürecini yeniden açtığında bunu yapabilir.

Farley, bir Automotive News konferansı sırasında “ABD’de EV’nin benimsenmesinin zaman alacağını düşünüyoruz, bu nedenle bayilere geri gelme fırsatı vermek istiyoruz” dedi.

Ford’un EV satma planları, şirketin kendisinde bir tartışma konusu oldu. Tamamen elektrikli araç işini elden çıkardı Bu yılın başlarında Model E adlı ayrı bir segment. Farley, otomobil üreticisi ve bayilerinin maliyetleri düşürmeleri, karlarını artırmaları ve daha iyi, daha tutarlı müşteri satış deneyimleri sunmaları gerektiğini söyledi.

Farley Pazartesi günü, doğrudan satış modelinin otomobil üreticisi için otomobil endüstrisinin geleneksel franchise sisteminden binlerce dolar daha ucuz olduğunun tahmin edildiğini yineledi.

Wall Street analistleri genellikle doğrudan tüketiciye satışları karlılığı artırmak için bir avantaj olarak görürler. Ancak büyüme sancıları var. teslaAraçlarının bakımını yaparken satış modelini kullanır.

Ford’un mevcut ürün yelpazesi tamamen elektrikli araçları içeriyor Ford F-150 Yıldırım Kamyoneti, Mustang Mach-E crossover ve e-Transit minibüs. 2026 yılına kadar teknolojilere on milyarlarca dolar yatırım yapma planı kapsamında, otomobil üreticisinin dünya çapında bir dizi başka elektrikli araç piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.