‘Gangsta’s Paradise’ Rapçisi Coolio, 59 Yaşında Öldü – Rolling Stone

havalıkimin doksanları Müzik bir radyo elyafıydı, bir MTV favorisiydi ve Çarşamba günü 59 yaşında ölen hit “Gangsta’s Paradise”ı içeriyordu. Coolio’nun menajeri Jarez Posey, rapçinin ölümünü doğruladı. Yuvarlanan kaya. Ölüm nedeni hemen mevcut değildi.

Ortiz Leon Ivey Jr. 1963’te doğdu ve Compton, California’da okula gitti ve Compton Community College’a gitti. 1980’lerin sonlarında yerel hip-hop istasyonlarında ilk single’ı “Whatcha Gonna Do”yu çaldı. Daha sonra WC ve Maad grubuna katıldı ve 1991’deki ilk albümlerine katkıda bulundu. Lanet bir tanga değiştirilmedi.

1994’te kendini Los Angeles rap sahnesinde kurdu ve ilk stüdyo albümünü çıkardığı Tommy Boy Records ile anlaştı. bir hırsız alır. Oynak bir video ile albüm single’ı “Fantastic Voyage”, üç numaraya yükseldi reklam panosu Sıcak 100.

Bir yıl sonra, filmde görünen klasiği “Gangsta’s Paradise”ı bıraktı. tehlikeli beyinler. Stevie Wonder’ın “Entertainment Paradise” adlı beklenmedik bir şekilde unutulmaz bir parça için müjde eğitimi almış şarkıcı L.V. ile birlikte çalıştı.

Coolio, “Stevie Wonder hayranı olduğum kadar, ‘Entertainment Paradise’ın gerçekten farkında değildim” dedi. söz konusu Yuvarlanan kaya Şarkı Sözlü Tarihinde. “Aldığım ilk albümüm ‘Superwoman’ ile oldu. [1972’s Music of My Mind.] 12. yaş günümde aldım Güçle savaş Isley kardeşler tarafından. hayatın anahtarı olan şarkılar, annemin evinde o albüm vardı, bu yüzden şarkıyı bilmemem garipti…. Dışarı çıkmadan önce tuvaleti kullanmak için yöneticimin evine geri döndüm ve o sırada ayak seslerini duydum. Stüdyoya girdim ve Doug’a ‘Vay, bu kimin şarkısı?’ dedim. Doug, ‘Ah, bu üzerinde çalıştığım bir şey’ dedi. ‘Eh, o benim!’ dedim.

Ekledi: “Oturdum ve yazmaya başladım. Bas çizgisini, koro çizgisini ve kancayı duymak zihnimi açtı. ‘Ölümün gölgesi vadisinde yürüdüğümde/hayatıma bakıyorum ve hiçbir şeyin kalmadığını görüyorum’ – Serbest stil yaptım; Kubbenin tepesinden geldi ve onu yazdım. Biraz düşündükten sonra şarkının geri kalanını birinci mısradan üçüncü mısrasına kadar hiç durmadan yazdım. Biliyorsun, bunun ilahi bir müdahale olduğuna inanmak istiyorum. ‘Gangsta’s Paradise’ doğmak istiyordu; Hayatta olmak istedi ve damarı olarak beni seçti.

Tommy Boy, şarkının bir sonraki albümü için uygun olmadığını düşündü ve bunun yerine filmin müziklerine dahil etti.

Bir numaraya gitti ve 1995’in en büyük single’ı oldu. Başarısı, bir sonraki albümüne eklenecek parçayı garantiledi ve ona En İyi Solo Rap Performansı için Grammy Ödülü kazandı. “Rollin’ With My Homies”i hiçbir zaman single olarak yayınlamamasına rağmen, şarkı 1995 film klasiğinde ikonik bir yere sahipti. belirsiz. İkinci sınıf seti, 1996’da ilk ona giren “1, 2, 3, 4 (Sumpin’ New)” ve “Too Hot” şarkılarını üretti.

Müziği dönemin popüler gangsta rapini kapsamasına rağmen, bazı müziklerine ve videolarına sıcak ve eğlenceli yaklaşımı ona geniş bir izleyici kitlesi çekti. Oyunculuk yapmaya başladı ve ilk çıkışını 1996’da komedi için bir kamera hücresinde yaptı. Pat Plajı ve 1997’lerde bir hissesi vardı Batman ve Robin.

Coolio yayınlandı benim hayatım 1997’de “Oraya Gittiğinizde Bakın” single’ını yayınladı. O albümün başarısını raydan çıkaran bazı yasal sıkıntılara girerken, oyunculuk alanında çalışmaya devam etti, filmde üçüzleri oynadı. Tyrone Ve bir rutin vardı hollywood meydanları. Son albümü 2009’daydı. 2 alttan yukarı.

Bu hikaye gelişiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.