Gizli Servis, birden fazla kayıt talebinden sonra IG’ye bir metin alışverişi sağladı.

Açıklama, ajansı 6 Ocak’taki duruşma için gerekli kayıtları tutmamakla suçlayan genel müfettiş tarafından Kongre’ye yakın zamanda gönderilen bir mektupta dile getirilen endişeleri ele alıyor.

“Ajans belgelerine, politikalara, radyo iletişimlerine, e-postalara, özetlere ve röportajlara ilişkin milyonlarca ifşaat” da dahil olmak üzere ilk bir belge grubuna zaten erişimi olan Müfettiş General Joseph Gaffari, Haziran ayında Secret tarafından gönderilen ve alınan 24 gizli metin mesajı istedi. Detayları daha önce açıklanmayan mektuba göre 2021, 7 Aralık 2020 ve 8 Ocak 2021. 2021 arasında servis personeli. Mektupta 24 çalışanın kimliği belirtilmedi.

“Gizli Servis, eski ABD Capitol Polis Şefi Steven Sundt ile eski Gizli Servis Üniformalı Birimi şefi Thomas Sullivan arasında 6 Ocak 2021’de yardım isteyen bir metin mesajı konuşması da dahil olmak üzere tespit ettiği yanıt veren kayıtları gönderdi ve ajansa hiçbirinin müsait olmadığını bildirdi. DHS, OIG’nin metin mesajları talebine yanıt verecek. Daha fazla kayıt,” diye yazdı Direktör Yardımcısı Ronald Rowe, 6 Ocak’ta komiteye yazdı.

Seçim Komitesinin bir üyesi, Kaliforniya Demokrat Partisinden bir temsilcidir. Joe Lofgren Salı günü erken saatlerde MSNBC ile yaptığı röportajda, grubun henüz görmediği bir “kısa mesaj” aldığını, ancak grubun devam edeceğini söyledi. Yakında grup olarak daha fazla bilgi.”

Lofgren, “Mektubunda, söz konusu telefonları emniyete aldıklarına ve onlarla bazı adli tıp çalışmaları yaptıklarına dair herhangi bir belirti vermiyorlar. Bilmek istediğimiz şey bu,” dedi. “Açıkçası iyi değil. Tesadüfler olabilir ama gerçekten bu işin özüne inmemiz ve şu anda sahip olduğumuzdan daha fazla bilgi almamız gerekiyor.”

Öte Başmüfettiş soruyor16 Ocak 2021’de Kongre tarafından Gizli Servis’e geniş bir güvenlik ve üretim talebi gönderilerek 6 Ocak ile ilgili belge ve materyaller istendi. Mart ayındaki ikinci bir talep, 5 Ocak ile 7 Ocak arasında “alınan, yapılan veya gönderilen” birkaç Meclis komitesinden özel olarak iletişim talep etti.

Şirket, telefonlarından kayıtların gerekli güvenliğini sağlamanın çalışanlarına bağlı olduğunu açıkladı. Mektupta, hizmetin personele 27 Ocak’ta başlayan telefon geçişi öncesinde kısa mesajlar da dahil olmak üzere cep telefonu içeriğinin güvenliğini sağlamak için “adım adım” bir kılavuz sağladığı belirtildi. “Bütün Gizli Servis personeli sorumludur.” Kısa mesaj yoluyla oluşturulan devlet kayıtlarını uygun şekilde korumak için.”

Gizli Servis mektupta, telefon geçişinde ilgili herhangi bir bilginin kaybolup kaybolmadığını belirlemek için hala çalıştığını yazdı, ancak genel müfettiş tarafından talep edilen “Gizli Servis çalışanları tarafından sağlanan kısa mesajlardan şu anda haberdar olmadığını” söyledi. Tutulmadı.”

“Gizli Servis, DHS OIG tarafından tanımlanan 24 kişi tarafından gönderilen veya alınan ilgili metin mesajlarının Intune geçişinin bir sonucu olarak kaybolup kaybolmadığını ve eğer öyleyse, bu tür metinlerin kurtarılıp kurtarılamayacağını daha fazla değerlendirmek için yoğun çaba sarf etmeye devam ediyor. ,” diye yazdı Rowe. . “Bu çabalar, belirli kişilerin cihazlarında herhangi bir metin gönderilip gönderilmediğini veya alınıp alınmadığını belirlemek için mevcut meta verileri çekmeyi içerir.”

Ajans, “Mesajların Gizli Servis tarafından henüz aranmayan yerlerde saklanıp saklanmadığını belirlemek için” 24 kullanıcıyla görüşüyor.

Mektup, Gizli Servis’in geçen hafta bir kongre mahkeme celbine ilk yanıt olarak 10.569 sayfa belge sağladığını söyledi. Bu hazırlık, 6 Ocak’a yanıt olarak eylem sonrası raporları, son tarihleri ​​ve politika değişikliklerini içerir. Ajans ayrıca, ayaklanmalar sırasında dönemin Başkan Yardımcısı Mike Pence’in transferi için “olağandışı bir güvenlik olayı” olarak nitelendirdiği olayın ayrıntılarını komiteye gönderdi.

Geçen haftaki taleplere cevap vermek için aceleyle, mektup notları, Gizli Servis malzemeyi değiştirmeden gönderdi ve gruptan herhangi bir bilgiyi halka açıklamadan önce teşkilata danışması istendi.

Bu hikaye ek ayrıntılarla güncellendi.

CNN’den Mary Kay Malloney bu rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.