Hasarlı, İngiltere’den Boris Johnson parti güvenoyu kazandı

  • Büyük Muhafazakar Parti isyan anlaşmaları Başbakana darbe vurdu
  • Johnson, bunun belirleyici bir karar olduğunu söylüyor
  • Covit-19 ‘Partygate’ ruh halini kötüleştiriyor

LONDRA, 6 Haziran (Reuters) – İngiltere Başbakanı Boris Johnson Pazartesi günü yapılan güven oylamasından kaçtı, ancak Muhafazakar partisinde “Parti Kapısı” skandalı olarak bilinen büyük bir ayaklanma, gücüne bir darbe ve kazanma mücadelesiydi. Mesaj desteği.

2019’da ezici bir zafer kazanan Johnson, İngiltere COVID-19 salgınıyla başa çıkmak için kilitliyken Downing Street’teki ofisinde ve evinde alkol yakma partileri düzenlediğinden beri çok baskı altında.

Milletvekillerinin %41’inin onun liderliğine karşı oy kullanması ve aylarca süren skandal ve skandalın ardından Johnson’ın Britanya’yı yönetme yetkisi hakkında sorular yöneltmesi ve halk arasındaki konumunu ortadan kaldırmasıyla referandum Johnson için bir darbe oldu.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Ancak siyasi geri dönüşlerin beyni olan Johnson, bunun yerine referandumu “hükümet olarak ilerleyebileceğimiz ve insanlar için en önemli olduğunu düşündüğüm şeye odaklanabileceğimiz” anlamına gelen “kararlı bir karar” olarak nitelendirdi.

Johnson, “Yaşam pahasına insanlara yardım etmek için ne yaptığımıza, açgözlü arka planlardan kurtulmak için ne yaptığımıza ve sokakları ve toplulukları oraya daha fazla polis göndererek daha güvenli hale getirmek için ne yaptığımıza odaklanabiliriz.” Dedi. , Haftalardır ulusal sohbeti “parti kapısından” kaydırmaya çalışan kim. devamını oku

Bu, Johnson’ın başına gelen kaderin değişiminin ve ona karşı öfkenin derinliğinin altını çiziyor. Son günlerde Kraliçe Elizabeth’in Platinum Jübilesini kutlayan etkinliklerde alay, içki ve bazı sessiz tezahüratlarla karşılaştı.

Pek çok milletvekiliyle, 211 milletvekili Johnson lehine 148 oy verdi, bu bir başbakanın beklediğinden daha kötüydü, görünüşe göre Muhafazakarlara karşı otuz yıldan fazla bir süredir ezici bir zafer kazandıktan sonra.

Eski bakan David Jones Reuters’e verdiği demeçte, “Boris Johnson bu referandumda rahatlayacak, ancak parti birliğini yeniden inşa etmenin bir sonraki öncelik olduğunu anlıyor.” “Umarım meydan okumaya eşit olur.”

Diğerlerinin daha az iyimser olduğunu söyleyen Muhafazakar bir milletvekili, anonim olarak şunları söyledi: “Çoğu insanın beklediğinden daha kötü. Ama şimdi ne olacağını söylemek için çok erken.”

Johnson’ın uzun süredir eleştirmeni olan Roger Gale, Başbakan’a “bu gece Downing Caddesi’ne dönmesi ve buradan nereye gittiğini düşünmesi” çağrısında bulundu.

12 aylık ödemesiz dönem

Güven oylamasını kazanarak Johnson’a milletvekillerine başka bir meydan okuma bulması için 12 ay verildi. Ancak selefi Theresa May, 2018 güven oylamasından altı ay sonra istifa etti. devamını oku

Düzinelerce Muhafazakar milletvekili, 57 yaşındaki Johnson’ın durgunluk, artan yakıt ve gıda fiyatları ve başkent Londra’daki grevin yol açtığı seyahat kesintisi riski karşısında İngiltere’nin kontrolünü kaybetmesinden duyduğu endişeyi dile getirdi.

Ancak kabinesi onun etrafında toplandı ve hükümetin zaferleri olduğunu söylediklerini vurguladı: COVID-19 aşısının hızla piyasaya sürülmesi ve İngiltere’nin Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline verdiği yanıt.

Johnson vs May: Güven oyları karşılaştırıldı

Muhafazakar yasama meclisinin çoğunluğu – en az 180 – Johnson’ın görevden alınmasına karşı oy vermelidir.

Daha önce, Johnson’ın Downing Street ofisinden bir sözcü, referandumun “hükümetin bir çizgi çizmesine izin vereceğini” ve başbakanın davasını milletvekillerine sunma fırsatını memnuniyetle karşılayacağını söyledi. devamını oku

Londra’nın eski belediye başkanı Johnson, 2016 referandumunda Brexit kampanyası karşısında Westminster’de iktidara geldi ve “Brexit yapılmalı ve bitmeli” sloganıyla 2019 seçimlerini kazandı.

Brexit Bakanı Jacob Reese-Mock Sky News’e verdiği demeçte, İngiltere’nin AB’den çıkışının “onun motivasyonu ve enerjisi olmadan büyük tehlike altında olacağını” söyledi.

Johnson, Kuzey İrlanda konusunda Brüksel’le arayı kapatarak, İngiliz ticaretine yönelik daha fazla yaptırım ve İrlanda, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki liderleri tehdit eden 1998 barış anlaşmasının riskleri tehdidinde bulundu.

Ancak asıl zarar, Downing Caddesi’ndeki kavgalar ve alkole bağlı kusmalar da dahil olmak üzere aylarca süren hikayelerin cenazede sevdiklerine veda etmesini engellediğinde geldi.

Hareket, partinin çeşitli bölümlerinden milletvekillerinin liderlerine karşı döndüklerinin ortaya çıkmasına yol açtı. Eski bir müttefik, hükümeti başbakan olarak devam ederek seçmenlere ve partiye hakaret etmekle suçladı.

Eski bakan Jesse Norman oylamadan önce, “Downing Street 10’da COVID ile ilgili olarak ortak hukuku ihlal etme kültürüne öncülük ediyorsunuz” dedi.

Johnson’ın yolsuzlukla mücadele lideri John Benrose de istifa etti.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Elizabeth Piper ve Andrew MacArthur tarafından bildirildi; David Milligan, William James, Alistair Smout, Farouk Suleiman ve Helena Williams’ın Ek Raporları; Kurgu: William Schomberg ve Grand McCool

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.