Hedef, fazla kargo ağırlığı yüksek olduğu için yüksek marj baskısı konusunda uyarır

7 Haziran (Reuters) – Target Corp. (TGT.N) Salı günü, birkaç hafta önce üç aylık kar marjı tahminini düşürdü ve on yıllardır görülen yüksek enflasyon talebini olumsuz etkileyeceği için envanteri temizlemek için daha derin bir indirim sunacağını söyledi.

Şaşırtıcı Görünüm revizyonu, Target’in hisselerini erken ticarette yaklaşık %7 oranında düşürdü ve perakende sektörü ve daha geniş pazarlar üzerinde ağır bir baskı oluşturdu.

Perakendeci, ikinci çeyrekte fiyatları düşüreceğini, tedarikçilerle olan siparişleri iptal edeceğini, tedarik zincirinin bazı kısımlarını güçlendireceğini ve gıda ve ev gereçleri gibi ürünlere öncelik vereceğini söyledi.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Yükselen enflasyon, tüketicileri alışveriş alışkanlıklarını değiştirmeye, çok fazla perakendeciyi yakalamadan daha fazla indirim sunmaya zorluyor.

Walmart ile ortaklaşa hedef (WMT.N)Mayıs ayında çeyreklik karlarında beklenenden çok daha hızlı düşüş kaydeden , perakende sektörüne şok dalgaları gönderdi. devamını oku

O sırada Target, envanterinin %43 arttığını ve mutfak aletleri ve televizyonlar gibi yüksek marjlı tercih edilen ürünlere olan talebin bir önceki yıla göre düştüğünü söyledi.

14 Kasım 2017’de Brooklyn, New York’taki bir Target mağazasında bir alışveriş sepeti bulundu. REUTERS / Brendan McDermid

Jane Haley & Associates analisti Jessica Ramirez, “Hedef, envanter zorluklarını yönetmede üstün olan bir perakendeci, ancak şimdi tüketiciler … nereye harcadıklarını görmek için duraklamayı bırakırlarsa, bir noktada bir fayda tekrar ısırabilir” dedi.

Target’ın ürünlerinin çoğunu rakiplerine kıyasla uygun fiyatlı tutma stratejisinin pahalı olduğu ortaya çıkıyor ve şirket şimdi alışılmadık derecede yüksek nakliye ve yakıt maliyetlerini dengelemek için bazı ürünlerin fiyatlarını artırdığını iddia ediyor.

Reuters grafikleri

Şirket şimdi ikinci çeyrek işletme limitinin, önceki %5,3 tahminine kıyasla %2 civarında olmasını bekliyor. Ayrıca yılın ikinci yarısında %6 limite sahip olması bekleniyor.

Ancak Target, yıl için satış hedefini korudu ve bazı Wall Street analistlerinin şirketin agresif önlemlerinin yılın ilerleyen aylarında listenin zirvesine çıkmasına yardımcı olabileceğini önermesine neden oldu.

DA Davidson analisti Michael, “Bu, hedef için acılı bir dönem olsa da, ilaçlarını (tekrar) Q1 ve Q2’de almak, daha temiz rezervlerle daha iyi bir ikinci yarı oluşturuyor … (ve) hisse senetleri için daha iyi bir ikinci yarı oluşturuyor” dedi. Fırıncı.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Bangalore’den Aishwarya Venugopal, Susan Mathew ve Uday Sampath’ın raporu; Anil de Silva’nın düzenlemesi

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.