Hedge fonu, sermayesinin yarısının FTX borsasına bağlı olduğunu kabul ediyor

Kripto para birimi Luna’nın bu yılki düşüşünü tespit etmekle kredilendirilen hedge fonu Galois Capital, kripto borsası FTX’teki varlıklarının yarısının Cuma günü iflas koruması için başvurmasının ardından hazırlıksız yakalandı.

Galois’in kurucu ortağı Kevin Zhou, son günlerde Financial Times tarafından görülen bir mektupta yatırımcılara, fon borsadan bir miktar para çekebilse de, “sermayemizin yaklaşık yarısının sıkışmış durumda olduğunu” yazdı. FTX”. Galois’in Haziran ayı itibariyle yönetim altındaki varlıklarına dayanarak, bu 100 milyon dolar civarında olabilir.

Chow, “Kendimizi bu mevcut durumda bulduğumuz için çok üzgünüm” dedi. Sıkışan herhangi bir sermayeyi geri kazanma şansını en üst düzeye çıkarmak için yorulmadan çalışacağız” dedi.

Varlıklarının “bir yüzdesini” geri kazanmanın “birkaç yıl” sürebileceğini de sözlerine ekledi.

FTX Cuma dedi Sam Bankman-Fried istifa etti CEO olarak, bir kurtarma paketini güvence altına almak için son bir çabanın ardından başarısız oldu. Borsanın dış fon olmadan müşteri çekme taleplerini karşılayamadığını kabul ettiği ve müşterilerin büyük kayıplarla karşı karşıya kalabileceğine dair korkuları artırdığı çalkantılı bir haftayı takip ediyor.

FTX 11. Bölüm iflas başvurusu Delaware’deki bir federal mahkeme, FTX’in ABD’deki yan kuruluşu, Bankman-Fried’in tescilli ticaret kolu Alameda Research ve yaklaşık 130 bağlı şirketi içeriyor. Birkaç ay önce imparatorluğunun değeri 32 milyar dolardı.

Sektördeki uzmanlar, FTX’in birçok hedge fonu tarafından kullanıldığını ve dünyanın en güvenli fonlarından biri olarak görüldüğünü söylüyor. Kripto Alım satım pozisyonları, birçok yöneticinin borsada sıkışmış parası olabileceği anlamına gelir.

Galois, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Galois, sektördeki en büyük kripto odaklı nicel fonlardan biridir ve bu yaz yönetimi altında 200 milyon dolardan fazla varlığa sahipti. Alım satım faaliyetlerinin çoğu, diğer yatırımcıların alım satımlarından küçük karlar elde etmesine izin veren bir piyasa yapıcısıdır.

Galois’i kurmadan önce dijital borsa Kraken’de çalışan Zhou, en iyi kripto para birimi Luna ve onunla bağlantılı stabilcoin TerrauSD’ye yönelik erken eleştirileriyle tanınıyor. 40 milyar dolarlık düşüş Mayısta.

Mektupta, fonunun FTX’te parayla kaldığını, çünkü kapatılması gereken “bir ton açık pozisyona” sahip olduğunu ve “fonlarımızı FTX’te tutarak kredi riskini hafife aldığını” söyledi.

Galois, FTX iflas başvurusunda bulunursa alacaklı olacağını söyledi.

Bu olursa, “Birkaç yıl içinde FTX’teki varlıklarımızın bir kısmını geri kazanmayı beklerdim” dedi.

[email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.