Hisse senedi vadeli işlemleri Çarşamba günkü büyük piyasa rallisinin ardından düştü

Hisse senedi vadeli işlemleri Perşembe günü düşerek, önceki seansta görülen keskin kazançların bir kısmını geri vermek için ana ortalamaları rayına oturttu.

Dow Jones vadeli işlemleri 181 puan veya %0,7 düşerken, S&P 500 ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri sırasıyla %0,7 ve %0,9 düştü.

Hareketler, bir gün önce bankanın hisselerinde daha geniş bir ralliyi izledi İngiltere, finansal piyasalarını ve düşen İngiliz sterlini istikrara kavuşturmak için tahvil satın alacağını söyledi. sterlin eğildi ABD doları karşısında rekor düşük Son günlerde.

Bu, birçok küresel merkez bankasının artan enflasyonla mücadeleye yönelik agresif sıkılaştırma kampanyasından keskin bir geçişi işaret etti.

Dow Çarşamba günü %1.9 yükselirken, S&P 500 bu düşüşün ardından yaklaşık %2 yükseldi. Yeni bir ayı piyasası düşük Salı günü. Her iki endeks de altı günlük kayıplar gördü.

Hisse senetleri yükseldikçe ve BOE tahvil alım planını paylaştı10 yıllık Hazine bonosunun getirisi, kısa bir süreliğine %4’e yükseldikten sonra 2020’den bu yana keskin bir düşüş yaşadı.

Charles Schwab’ın baş yatırım stratejisti Liz Ann Saunders, “Piyasanın bugün pozitif değil de negatif bir işaret alması beni şaşırtmaz” dedi. “Piyasa herhangi bir günde ne yapacak. Bir nevi arkasına oturmayı deneyebilirsiniz, ancak bu bir salon oyunu. Çoğu, pazarın gerçekten aşırı satıldığı ve alıcıların taşındığı yönünde.”

Çarşamba günkü ralli, büyük ortalamaları hafta için küçük kazançlar elde etmek için hızlandırdı, ancak Haziran’dan bu yana en kötü ayı kapatma yolundalar. Nasdaq Bileşik, yaklaşık %6.5 düşüşle aylık kayıplara öncülük ederken, Dow ve S&P sırasıyla %5.8 ve %5.9’luk daha yavaş bir tempoda kaldı.

Çeyrek bazında, Nasdaq iki çeyrek kaybetme serisini kırma yolundayken, Dow 2015’in üçüncü çeyreğinden bu yana ilk kez üst üste üçüncü üç aylık kaybına yöneliyor. S&P üçüncü negatif çizgisini sürdürüyor. 2009’un ilk çeyreğinde sona eren altı çeyrek negatif serisi, üst üste ilk kez işaret ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.