Hisse senedi vadeli işlemleri Fed’in Salı günü Eylül ayı toplantısını başlatmasıyla düştü

Hisse senedi vadeli işlemleri, Wall Street’in Federal Rezerv’den gelecek bir faiz artırımı öncesinde mütevazı bir toparlanma görmesiyle Salı günü düştü.

Dow Jones sanayi ortalaması için vadeli işlemler 58 puan veya %0,2 düştü. S&P 500 vadeli işlemleri %0,3 ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri %0,5 düştü.

Federal Açık Piyasalar Komitesi Eylül toplantısına Salı günü başlayacak ve merkez bankacılarının Çarşamba günü 0,75 puanlık bir faiz artırımı açıklaması bekleniyor. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın yorumları ve beklenmedik şekilde sıcak bir Ağustos ayı tüketici fiyat endeksi raporunun tüccarları enflasyon düşene kadar daha da yüksek oranlara hazırlamasıyla hisse senetleri son haftalarda düştü.

Edward Jones’un yatırım stratejisti Angelo Kourkafas, “Geçen hafta faiz oranı beklentilerini sıfırlamak için çok fazla çalışma yapıldığını düşünüyorum” dedi.

“Borsanın momentumu düştü. … ta ki biz bu modeli indirene kadar [inflation] Okumalar, gördüğümüz yüksek belirsizlik ve oynaklığın değiştirilmesi zor olacak” diye ekledi Kourkafas.

Pazartesi günü yoğun bir ticaret seansı sırasında, Hisse senetleri öğleden sonra yükseldi İki günlük bir mağlubiyet serisi yakalamaları ve son kayıplarının bir kısmını geri almaları gerekiyor. Dow 197 puan veya yaklaşık %0.6 yükseldi. S&P 500 ve Nasdaq Composite sırasıyla %0.7 ve %0.8 yükseldi.

Ancak Pazartesi günü piyasa kapandıktan sonra Ford, tedarik zinciri sorunlarının otomobil üreticisine mal olacağını duyurdu. Üçüncü çeyrekte 1 milyar dolar daha. Hisseler, piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık %5 düştü.

Ekonomiyle ilgili olarak, yatırımcılar, konut başlangıçları ve inşaat izinleri için Ağustos ayı raporlarıyla birlikte Salı sabahı konut piyasasına yeni bir bakış atacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.