Hisse senedi vadeli işlemleri Nasdaq’ın Temmuz’dan bu yana en iyi gününün ardından %1 yükseldi

Hisse senedi vadeli işlemleri, Nasdaq Composite’ın Temmuz ayından bu yana en iyi günlük performansını göstermesinin ardından Salı sabahı yükseldi.

Dow Jones endüstriyel ortalamasına bağlı vadeli işlemler 373 puan veya %1.23 yükseldi. S&P 500 vadelileri %1,46 ve Nasdaq 100 vadelileri %1,7 yükseldi.

Hareketler, Wall Street’te kazanan bir günün ardından geldi. Dow Jones Sanayi Ortalaması geçen hafta dalgalı bir ticaretle 550 puan yükseldi. S&P 500, gün için %2.65 yükseldi. Nasdaq, Amazon, MetaPlatforms ve Microsoft gibi isimlerin başını çektiği teknoloji hisselerinin toparlanmasıyla %3.43 yükseldi. 27 Temmuz’dan bu yana teknoloji ağırlıklı endeks için en iyi gündü.

Sağlam kazanç raporları hisse senetlerini artırdı. Bank of America, beklenenden daha iyi sonuçlar aldıktan sonra %6,06 yükseldi ve Bank of New York Mellon, kendi kazançlarının ardından %5,08 yükseldi.

Ayrıca İngiltere’de bir başka öncü de piyasaları güçlendirdi. İngiltere’nin yeni Maliye Bakanı Jeremy Hunt Pazartesi günü açıkladı Hemen hemen tüm ilan edilen vergi indirimlerini geri almak ve enerji sübvansiyonunu geri çekin.

Yatırımcılar, borsanın dibe vurduğuna ve yeni bir rallinin yeni bir boğa döngüsünün başlangıcı olabileceğine dair herhangi bir işaret bekliyor. Yine de analistler, dibin ne olduğundan emin değil ve birçoğu daha fazla acıyı dört gözle bekliyor.

New Jersey, Morristown’daki Private Counsel Group’ta danışmanlık savunuculuğu direktörü Guy Adami, CNBC’nin “Fast Money” gazetesine verdiği demeçte, “Bence bu, insanların kafasını kaşıyan o ayı piyasası mitinglerinden biri olacak” dedi. Ayı piyasası söz konusu olduğunda ormanın dışında hiçbir yer yoktur.

Daha da büyük banka kazanç teknolojisi. Salı sabahı Goldman Sachs üç aylık sonuçlarını açıklayacak. Johnson & Johnson, Netflix ve United Airlines da sonuçları o gün açıklayacak. Haftanın ilerleyen saatlerinde Tesla, IBM ve American Airlines raporu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.