Hisse senedi vadeli işlemleri, önemli Fed politika kararları öncesinde daha düşük

Hisse senedi vadeli işlemleri Çarşamba günü, yatırımcıların Fed’in politika toplantısının sonundaki son faiz oranı kararlarına hazırlanmasıyla düştü.

Dow Jones sanayi ortalaması için vadeli işlemler 76 puan veya %0.23 düştü. S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri yatay işlem gördü.

Hisse senedi vadeli işlemleri seans diplerine doğru ilerledi Yayının ardından Beklenilenden daha iyi Ekim ayı için Özel Ödeme Ayrıntıları.

Merkez Bankası’nın açıklama yapması bekleniyor. 0.75 yüzde puanı Faiz artışı, yüksek enflasyonla mücadele ettiği için üst üste dördüncü zammı. Yatırımcılar, merkez bankasının Aralık ayındaki faiz artırım planının hızını yavaşlatmaya hazır olduğuna dair bir sinyal bekliyor.

Federal Rezerv ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın yorumları, hisse senetlerinin önümüzdeki aylarda nereye gideceğini ve piyasaların yeni bir boğa koşusuna başlayıp başlamadığını anlamada kilit rol oynayacak.

Barclays’den Emmanuel Gao Çarşamba günü müşterilerine bir notta, “Yıl sonu rallisinin devamı, merkez bankasının ana hikayeyi sunmasına bağlı” dedi. “Zirve şahinliği daha fazla FOMO’yu körükleyebilir, ancak CB’ler mütevazi davranmaya devam ederken güvercinlikle karıştırılmamalıdır. Geçmişte, hisse senetlerinin yeni bir boğa piyasası başlatması için bir oran indirimi ön koşuldu – henüz orada değiliz.”

Merkez bankasının kararı, Salı günü karışık ekonomik verilerin yayınlanmasının ardından gelecek.

ISM imalat endeksi, Ekim ayında genişleme bildiren firmaların payını gösterdi Beklenenden biraz daha erken gelJOLTS raporu, merkez bankasının agresif sıkılaştırmasına rağmen güçlü bir işgücü piyasası olduğunu ortaya koydu.

G Squared Private Wealth’in baş yatırım yetkilisi Victoria Green Perşembe günü CNBC’nin “Kapanış Çanı: Fazla Mesai”ye verdiği demeçte, “Fed için büyük bir rakam değil, hala sıkı bir iş piyasası” dedi. “Bence hala bir kaya ile sert bir yer arasındalar. Yürümek zorundalar. Kimse bundan hoşlanmaz. Herkes durmalarını ister ama ağır çekimde bir araba kazası gibi. Yapamazlar. Yürümeyi bırak.”

Diğer ekonomi haberlerinde, ipotek başvuru verileri Geçen hafta hafif bir kene düşüşüne rağmen yatay geldi oranlarda.

Kazanç sezonu devam ediyor CVS Health’den güçlü sonuçlar. gelişmiş mikro cihazlar Üst ve alt çizgilere rağmen yükseldi Bayan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.