Hisse senedi vadeli işlemleri, S&P 500’ün yılın en düşük seviyesine ulaşmasının ardından düşüyor; 10 yıllık Hazine getirisi %4 arttı

Hisse senedi vadeli işlemleri, S&P 500’ün önceki seansta yeni bir ayı piyasasını geride bırakmasının ve 10 yıllık Hazine getirisinin yükselişini sürdürmesinin ardından yatırımcıların ayaklarını bulmakta zorlanmasıyla Çarşamba günü düştü.

Dow Jones endüstriyel ortalamasına bağlı vadeli işlemler 67 puan veya yaklaşık %0,2 kaybetti. S&P 500 vadeli işlemleri %0,4, Nasdaq 100 vadeli işlemleri ise %0,8 düştü.

Gösterge 10 yıllık Hazine getirisi 4 baz puan artarak %4.05’e yükseldi ve 2010’dan bu yana ilk kez kilit %4 seviyesinin üzerinde işlem gördü. Kısa vadeli 2 yıllık faiz 6 baz puan düşerek %4.248’e geriledi.

Bu arada, İngiltere Bankası bunu bildirdi. Geçici olarak uzun vadeli Birleşik Krallık devlet tahvilleri satın alıyor Düşen İngiliz Sterlini’ni dengelemek amacıyla. Sterlin, dolar karşısında %0,5 düşüşle 1,0647 dolardan işlem görmeden önce kısa bir süre haberlerde yer aldı.

Salı günkü seansta S&P 500 3.623.29’u vurarak 2022’nin yeni zirvesini işaret etti. Daha geniş piyasa endeksi, bu seviyeye ulaştıktan sonra kayıpları azalttı, ancak art arda altıncı günlük düşüşü için günü %0,2 düşüşle kapattı.

Pek çok teknik gösterge borsanın aşırı satılmış olabileceğini gösteriyor, ancak Wall Street’teki bazıları yatırımcıların kazançlardaki yavaşlamanın ve Federal Rezerv’in faiz artışlarının etkisini fiyatlamadığından endişeleniyor. S&P 500, hisse senetlerinin daha da düşmesi gerektiğinin önemli bir göstergesi olarak önceki en düşük seviyesinin altına düştü.

Anastasia Amoroso, “Bence tam bir resesyonda fiyatlandırma açısından kesinlikle yolun sonunda değiliz. … Hisse senetleri üzerinde gerçekten çok ucuz değerlemeler almamız gerekiyor ve henüz tam olarak orada değiliz,” dedi. iCapital stratejisti, Salı söyledi.Kapanış zili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.