Hisse senetleri aktif ticarette erken kazanımlarını geri veriyor, S&P 500 5 günün en düşük seviyesine geriledi

ABD hisse senetleri Salı günü düştü ve yatırımcıların haftanın ilerleyen saatlerinde Federal Rezerv’e ABD ekonomisinin durumu hakkında bir güncelleme verecek olan önemli enflasyon verilerini ve kazançları beklemesiyle önceki kazançlarını tersine çevirdi.

S&P 500 %0.77 düştü, ancak endeksi Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyesine itti. Nasdaq Bileşik Endeksi 52 haftanın en düşük seviyesinden toparlandı, ancak yine de %1.39 düştü. Meta. Dow Jones endüstriyel ortalaması 62 puan veya %0.21 düştü.

Tahvil fiyatları da düştü ve ABD 10 yıllık Hazinesinin getirisi bir gecede kilit olan %4 seviyesine yaklaştı. teslim olmak Salı günü mitinglerini geri çektiler, 10 yıllık getiri yaklaşık 2 baz puan artarak %3.91’e yükseldi. Tahvil getirileri fiyatlar ile ters orantılıdır ve baz puan yüzdenin yüzde biridir.

İngiltere Merkez Bankası piyasaya yaptığı açıklamada hisse senetleri günün en yüksek seviyesine geriledi ve tahvil getirileri yükseldi. Müdahale yakında sona erecekVe emeklilik fonlarının pozisyonlarını yeniden dengelemek için üç günleri var.

Yatırımcılar, haftanın ilerleyen saatlerinde, Federal Rezerv’in enflasyonu frenlemek için faiz oranlarını ne kadar agresif bir şekilde artıracağını gösterecek bir avuç kilit enflasyon raporunu bekliyor. Çarşamba günü üretici fiyat raporu, Perşembe günü ise Eylül ayı tüketici fiyat endeksi açıklanacak. Cuma günü, Eylül perakende satışları tüketime ilişkin daha fazla bilgi sağlayacaktır.

Fed’in faiz artırımlarının izlediği yol, ABD ekonomisinin resesyona mı gireceğini yoksa yumuşak bir iniş mi yaşayacağını belirleyecek.

The Banson’ın baş yatırım yetkilisi David Banson, “Zayıf bir ekonomi, kazançlar üzerindeki belirsizlik ve merkez bankası sıkılaştırmasının ne kadar süreceği ve aşırı riskten kaçınan yatırımcı duyarlılığı ile duygusal sorunlar ile zayıf bir borsa ortamı” dedi. Grup, Salı notunda.

“Fed’in federal fon oranı %4’e ulaşana kadar faiz oranlarını bir veya iki kez artıracağına, ardından duraklatacağına ve bu noktada Fed’in verilen hasarı değerlendireceğine inanıyoruz” diye ekledi.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon Pazartesi günü ABD’nin önümüzdeki “altı ila dokuz ay” içinde resesyona girebileceği konusunda uyardı ve Federal Rezerv mühendisleri S&P 500’ün yumuşak veya sert bir inişe bağlı olarak %20 daha düşebileceğini söyledi. ekonomi. Hisse senetleri, teknoloji hisselerini vuran yorumlarla Pazartesi günü düştü.

Kazanç sezonu bu hafta başlıyor. Cuma gününde, JP Morgan, Wells Fargo, Morgan Stanley Ve Şehir – Dünyanın en büyük bankalarından dördü – üç aylık kazançları rapor ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.