Hisse senetleri ara seçim sonuçlarından önce üçüncü gün yükseldi, Dow 300 puan yükseldi

Yatırımcılar ABD sonuçlarını beklerken borsalar Salı günü yükseldi Ara seçimlerBu, gelecekteki hükümet harcamalarını ve düzenleyici seviyeleri etkileyebilir.

Dow Jones sanayi ortalaması 333.83 puan veya %1.02 artarak 33.160.83’e yükseldi. S&P 500 %0,56 artışla 3.828.11’e yükseldi. Nasdaq Composite %0,49 artışla 10.616.20’ye yükseldi. Her üç endeks de üst üste üçüncü gün yükseldi.

Piyasa katılımcıları, Salı gecesi sonuçlar alınmaya başladığında Cumhuriyetçilerin Temsilciler Meclisi’ni geri almasını ve Senato’yu kazanmasını bekliyor. Yatırımcılar, hükümet harcamalarını, yeni vergileri ve düzenlemeleri sınırlayabileceği için Washington’da bölünmüş bir Kongre ve başkan ile çıkmaza girme fikrini seviyor.

Wealth Alliance’dan Seth Cohen, “Eğer bir tıkanıklık olsaydı, pazarın başına gelebilecek en iyi şey olurdu. Bu olduğunda piyasalar genellikle iyi iş çıkarır” dedi.

Genel olarak, tarih piyasaları gösterir alma eğilimi Yıl sonu ve ara seçimlerden 12 ay sonra, yatırımcılar gelecekteki politika konusunda biraz netliğe sahip olacaklar. Kongrenin kontrolüne karar verebilecek birkaç yarış, çağrılamayacak kadar yakınlarsa, Çarşamba günü piyasalarda ağırlık yaratacak.

Goldman Sachs’tan John Hatchius, “Cumhuriyetin zaferine finansal piyasa tepkisi susturulmalı çünkü Meclis etkisi zaten geniş çapta bekleniyor ve Cumhuriyetçiler Meclis’i kontrol ederse, Senato etkisi politika sonuçlarında daha az fark yaratır” dedi. Pazartesi notunda yazdı.

Hatchius, “Piyasa katılımcıları ek kurumlar vergisi artışları beklediğinden Meclis ve Senato’da sürpriz bir Demokratik zafer hisse senetleri üzerinde ağırlık yaratabilir.” dedi.

Hisseler Salı öğleden sonra en yüksek seviyelerine ulaştı ve Nasdaq bir noktada %0,9 düştü. Kripto para birimlerinde geniş satış. Dünyanın en büyük iki kripto borsası Binance ve FTX, son “nakit sıkışıklığını” düzeltmek için birleşme anlaşmasına vardıktan sonra kripto fiyatları düştü. Bitcoin, 17.300.80 dolara veya Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı.

Horizon Investments’tan Zachary Hill, “Kripto, yatırımcıların daha geniş anlamda risk iştahı için çok iyi bir haberci” dedi.

Solar Edge Technologies, son çeyreğinde rekor gelir kaydettikten sonra daha geniş pazar endeksine liderlik ediyor. başka yerde, Cole’un hisseleri yüzde 7 yükseldi Mağaza zinciri önümüzdeki ay CEO’sunun ayrılacağını duyurduktan sonra.

Bu arada hisse senetleri Kaldırmak Hayal kırıklığı yaratan üç aylık sonuçlar yaklaşık %23 düştü. Take-Two Etkileşimli Ve Seyahat Danışmanı Rapordan sonra kazançlar sırasıyla %13.7 ve %17.3 düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.