Hisse senetleri enflasyon verilerinin yoğun olduğu haftada yükseldi

ABD hisse senetleri, yatırımcıların kazanç sezonunun sonuna yaklaşmasıyla birlikte, yatırımcıların yoğun bir enflasyon verisi haftasına hazırlanmalarıyla Pazartesi günü yükselişle açıldı.

Cuma günkü ılımlı kayıplara rağmen S&P 500, gösterge endeksin art arda üç hafta kazanç kaydetmesinin ardından %0.5 yükseldi. Dow Jones Endüstriyel Ortalama 180 puan veya %0,6 ekledi ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite %0,3 yükseldi.

Hareketler hisse senetlerinden sonra gelir Bitmiş karıştırma Cuma günkü oturumda, ABD ekonomisi Temmuz ayında beklenenin iki katından fazla iş ekledi. Çalışma Bakanlığı söyledi Tarım dışı istihdam geçen ay 528 bin arttıYenileme endişeleri, Federal Rezerv’in talebi azaltmak ve enflasyonu düşürmek için agresif faiz artırımlarını harekete geçirebilir.

Gabon Cuma günü bir notta, “Bu, kısa vadeli bir resesyon riskini azaltıyor, ancak bize göre, güçlü veriler zamanla sert bir iniş riskini artırıyor.” Dedi.

Banka, 25 baz puanlık bir faiz artırımına ilişkin tahminlerini yukarı yönlü revize ederek, Eylül ve Kasım aylarında 50 baz puan, Aralık ayında ise 25 baz puan çağrısında bulundu.

New york, new york – 25 temmuz: insanlar 25 temmuz 2022 new york’ta new york borsası (nyse) dışında yürümek. Yatırımcılar Çarşamba günkü yaklaşan Federal Rezerv toplantısını tartarken, hisse senetleri sabah ticaretinde biraz yükseldi. (Fotoğraf Spencer Platt/Getty Images tarafından)

Yatırımcılar bu hafta üç ana enflasyon göstergesine odaklandı: çok önemli Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve çalışanlara ödenen tüm ücretlerin bir ölçüsü olan Birim İşgücü Maliyetleri.

Çarşamba günü açıklanacak olan Temmuz ayı için yakından izlenen TÜFE endeksinin, özellikle düşük gaz fiyatlarının yardımıyla geçen ayki okumadan biraz daha ılımlı olması bekleniyor. Bununla birlikte, rakamın enflasyonun kırk yıl içinde en hızlı tırmanışını görmesi bekleniyor.

Bloomberg’in anketine katılan ekonomistler, geniş bir TÜFE ölçüsünün Temmuz’da %8,7 yükseldiğini ve Haziran’daki %9,1’den hafif bir soğuma tahmin ediyorlardı. Ay boyunca, TÜFE’nin geçen ayki %1.3’ten %0.2’lik bir artış göstermesi bekleniyor.

Kazanç sezonu, S&P 500’deki şirketlerin yaklaşık %87’sinin ikinci çeyrek için yıl başından bugüne gerçek sonuçları bildirmesiyle sona eriyor. Ancak Disney dahil isimlerden geri dönüşler olmasına rağmen hala yapılacak büyük duyurular var (DIS), Madeni Para Bankası (para birimi), Tyson Gıdalar (D.S.N.) ve Rivian Otomotiv (RIVN) bu hafta dokunun.

Alexandra Semenova bir Yahoo Finance muhabiridir. Onu Twitter’da takip et @alexandraandnyc

En son borsa haberlerini ve hisse senedi hareket olaylarını içeren derinlemesine analiz için buraya tıklayın

Yahoo Finance’den en son finans ve iş haberlerini okuyun

Yahoo Finance uygulamasını indirin Elma Veya Android

Yahoo Finance’i takip edin heyecan, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedInVe Ağ ışığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.