Hisse senetleri Fed uyarısıyla karıştı, Çin varlıklara yöneldi

  • https://tmsnrt.rs/2zpUAr4
  • Fed’den Waller, TÜFE’yi tek bir sayıya indirdi
  • Pekin Mülk Desteği Sunuyor, Covid Adımları
  • Biden, G20 toplantısında Xi ile görüştü

SYDNEY, 14 Kasım (Reuters) – Asya hisseleri Pazartesi günü ABD Merkez Bankası’nın yatırımcıları enflasyon rakamı öncesinde uyarmasının ardından gerginleşirken, Çin hisseleri ülkenin hırpalanmış emlak sektörü için yardım işaretleri kazandı.

ABD enflasyonundaki mütevazi bir kayıp, doların iki yıllık Hazine tahvillerinde haftada 33 baz puan düşüşle yaklaşık %4 kaybettiğini görmek için yeterliydi – 50 yıl önce serbest dalgalı döviz kurları döneminden bu yana dördüncü en büyük haftalık düşüş.

Bununla birlikte, Federal Rezerv, ABD mali koşullarının gevşemesini tam olarak memnuniyetle karşılamadı ve Vali Christopher Waller, bankanın ayağını frenden çekmesi için daha yumuşak açıklamalara ihtiyaç duyulacağını söyledi. devamını oku

Waller, Fed’in artık daha yavaş bir tempoda yürüyüş yapmayı düşünebileceğini kabul etmesine rağmen, piyasaların enflasyon ekseninde kendilerini aştığını söyledi.

Vadeli işlemler, Aralık ayında yüzde 4,25-4,5’e yarım puanlık bir artış, ardından yüzde 4,75-5,0 aralığında zirveye iki çeyrek puanlık bir faiz artışı üzerine yoğun bir şekilde bahis oynuyor.

İki yıllık getiri, Cuma günü derin bir dalışın ardından %4,42’ye yükseldi ve %4,29’a yükseldi.

JP ekonomik araştırma başkanı Bruce Gassman, “Negatif TÜFE sürprizi, küresel enflasyondaki yavaşlamaya işaret eden geniş bir gösterge yelpazesiyle tutarlıdır, bu da Fed’de ve başka yerlerde para politikası sıkılaştırma hızında bir ılımlılığı teşvik edebilir” dedi. Morgan.

“Bu olumlu mesaj, enflasyondaki düşüşün merkez bankalarının işi tamamladığını beyan edemeyecek kadar düşük olacağı ve daha fazla sıkılaştırmanın muhtemel olduğu anlamına geldiği kabul edilerek yumuşatılmalıdır.”

MSCI’nin Japonya dışındaki en geniş Asya-Pasifik hisseleri endeksi (.MIAPJ0000PUS) Geçen hafta %7.7 yükseldikten sonra %1.1 yükseldi.

Japonya’nın Nikkei’si (.N225) Güney Kore yüzde 0.8 düştü (.KS11) Düz gitti. S&P 500 vadeli işlemleri %0,3 düştü ve Nasdaq vadeli işlemleri %0,5 düştü.

EUROSTOXX 50 vadeli işlemleri %0,4, FTSE vadeli işlemleri ise %0,1 değer kazandı.

Çin’deki Gözler

Bayiler ayrıca, finansal kurumları stresli emlak geliştiricilerine daha fazla destek sağlamaya çağıran kısıtlamalarla Çin hisse senetlerinin büyük rallisini uzatıp uzatamayacağını görmek için bekliyorlardı. devamını oku

Çin emlak endeksi (.CSI000952) Yanıt olarak %5 artış. Mavi cips (.CSI300) Ülke hafta sonu daha fazla vaka bildirdiği için, Çin’in Covid kısıtlamalarındaki birkaç değişiklik, %1,1’lik artışa yardımcı oldu. devamını oku

FX stratejisi başkanı Ray Adrill, “Dava haberlerini ekonomik açıdan olumsuz olarak görmek zor, ancak bu bir ivme işareti ve piyasalar saçma sapan, sıfır covid stratejisini mutlu bir şekilde benimsiyor” dedi. NAB’da.

ABD Başkanı Joe Biden, ABD’nin Rusya’nın Tayvan, Ukrayna ve Kuzey Kore’nin nükleer hırslarına ilişkin endişeleri arasında, göreve başlamasından bu yana ilk kez Pazartesi günü Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile şahsen görüşecek. devamını oku

Covid kurallarına ilişkin haberler, yuanda kısa vadeli bir sıçramayı tetikleyerek, verim düştükçe dolar üzerindeki daha geniş baskıyı artırdı. Yuan Pazartesi günü yüzde 1.4 yükseldi – 2005’ten bu yana bu tür en büyük hareket.

Dolar endeksi Pazartesi günü 106.920’deydi, ancak yine de geçen haftaki 111.280’den düşük.

Euro geçen hafta %3.9 yükseldikten sonra 1.0308$’a gevşerken, dolar geçen haftaki %5.4’lük düşüşün ardından 139.49 yen’de sabitlendi.

Dolar, kısmen İsviçre Ulusal Bankası’nın enflasyonu kontrol etmek için faiz oranlarını ve döviz alımlarını kullanacağına dair uyarıları üzerine İsviçre frangı karşısında değer kaybetti. devamını oku

Sterling, İngiltere Şansölyesi’nin Perşembe günü yapacağı ve vergi artışları ve harcama kesintileri yapması beklenen sonbahar açıklaması öncesinde 1,1755 dolara döndü. devamını oku

Kripto para birimleri, çöken kripto borsası FTX’ten en az 1 milyar dolarlık müşteri fonunun kaybolduğu bildirildiği için baskı altındaydı. devamını oku

Bitcoin, geçen hafta yaklaşık %22 düştükten sonra %1,5 düşüşle 16.055 dolardan işlem gördü.

Doların son zamanlardaki gerilemesi, geçen hafta 100 dolardan fazla yükselen altının ons başına 1.760 dolarda olmasıyla emtialara çok ihtiyaç duyulan bir dolgu sağladı.

Petrol vadeli işlemleri, Brent’in 28 sent artışla 96.27 dolara, ABD ham petrolünün ise 20 sent artışla varil başına 89.16 dolara yükselmesiyle, Çin’in artan talebi umutlarıyla kazançlarını artırdı.

Wayne Cole tarafından Raporlama; Sri Navaratnam ve Kenneth Maxwell tarafından düzenleme

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.