Hisse senetleri geri sıçrar, ancak bunu yapmak için; Elon Musk verdiğinde TWTR yükselir

Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq vadeli işlemleri ile birlikte bir gecede mütevazı bir düşüş yaşadı. ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımlarını yavaşlatabileceği umutları arasında Hazine getirileri ve doların geri çekilmesiyle borsa ralli girişimleri Salı günü devam etti. TWTR hissesi Tesla CEO’su Elon Musk’ın 44 milyar dolar ile öne çıkmayı kabul etmesiyle yükseldi heyecan (TWTR) kazanma.
XAna endeksler yükseliyor ancak henüz kilit seviyeleri geri kazanmadı veya yeni bir ralli girişimini onaylamadı.

mega caps Elma (AAPL), Microsoft (MSFT), Google Ebeveynler edebiyat (Google) ve Amazon.com (AMZN) hepsi güçlü vuruşlardı. Ancak yalnızca Microsoft hissesi 21 günlük hareketli ortalamasının üzerinde tamamladı.

Bununla birlikte, önde gelen hisse senetleri piyasaya girmek veya en azından hazırlıklı olmak için nedenler sağlar.

Arista Ağları (yanlarda), Enfaz enerjisi (ENPH), Aylık maaş (PCTY), yarı iletkende (Anne) ve Devon Enerji (TVN) hepsi erken veya yaklaşıyor Puan satın al. Piyasa rallisi ivme kazanmaya devam ederse, bu hisse senetleri performans gösterebilmelidir. Herkesin var Göreceli güç çizgileri Maksimumda veya yakınında.

hız payları IBD Lider Tablosu İzleme listesi ve Salı gününün IBD Hisse Senedi. Microsoft ve Google’ın hisseleri var IBD uzun vadeli liderler liste. Enphase, ON Semiconductor ve TVN’nin hisseleri var IBD 50 Listesi. ENPH hisseleri, Onesemi ve Arista Networks IBD Büyük Başlık 20.

Bu makaleye yerleştirilmiş bir video, Salı günkü piyasa hareketini vurgular ve PCTY hisse senetlerini, yarı iletkeni ve Nörokrin Biyolojik Bilimler (NBIX)

Elon Musk, Twitter anlaşmasıyla ilerleyeceğini söyledi

Musk devam etmeyi kabul etti 44 milyar dolarlık, hisse başına 54.20 dolarlık bir Twitter anlaşması. Musk ve Twitter avukatları, bir anlaşmanın nasıl sonuçlanacağını tartışmak için Salı gecesi acil bir Delaware Kançılarya Mahkemesi duruşmasında bir araya geldi.

Musk-Twitter destanı henüz bitmedi. Twitter, Musk’ın son teslim tarihine kadar gitmek isteyeceğine dair gerçek bir güvence sunmayan son şartlarına katılmadı. Yine de Musk, birkaç gün içinde resmi olarak sosyal medya sitesine sahip olabilir.

Musk-Twitter testinin 17 Ekim’de başlamasıyla Tesla CEO’sunun başarısız olması büyük olasılık.

Seansın çoğunda kapalı olan Twitter hissesi, Musk’ın göz kırpmasıyla %22 artarak 52’ye yükseldi. TWTR hissesi 54.20 $’lık satın alma fiyatının altında işlem görmesine rağmen, ana Facebook’tan daha iyi performans gösterdi. Meta platformlar (Meta) ve Patlatmak (PATLATMAK) Son aylarda.

tesla (D.S.L.A.) son Musk-Twitter mesajının ardından gün içi en yüksek 256.89’dan gerileyerek %2.9 artarak 249.44’e yükseldi. Yatırımcılar, Twitter anlaşmasıyla zaten hisse satmış olmasına rağmen, Musk’ın Twitter anlaşmasını ödemek için TSLA hissesini satıp satmayacağını merak edebilir. Daha uzun vadede, Tesla hisse senedi yatırımcıları, Twitter’ı şirket portföyüne eklerken Musk’ın odağının EV şirketinden daha da farklı olacağından korkabilir. Bununla birlikte, TSLA yatırımcıları geçmişte Musk-Twitter satın alma karşılığına sahip olmaktan mutlu olabilir.

Aktif mesai sonrası işlemlerde Twitter hisseleri çok az değişti. TSLA hissesi düştü.


Tesla Vs. BYD: Hangi EV devi en iyi satın almadır?


Bugün Dow Jones Vadeli İşlemleri

Dow Jones vadelileri yüzde 0,5 düştü. makul değer. S&P 500 vadelileri yüzde 0,55 düştü. Nasdaq 100 vadelileri yüzde 0,55 geriledi.

Yeni Zelanda merkez bankası bir gecede kilit oranını 50 baz puan artırırken, Avustralya bir gün önce faiz oranlarını sadece 25 baz puan artırdı.

Bir gecede yapılan bir operasyon olduğunu unutmayın. Dow vadeli işlemleri Başka bir yerde bir sonraki rutin mutlaka gerçek ticarete dönüşmez Borsa oturum.


IBD Live’da borsa rallisine katılabilecek hisse senetlerini incelerken IBD uzmanlarına katılın


borsa rallisi

Büyük endeksler gün içi en yüksek seviyelerine gerilese de, Salı günü güçlü artışlarla Pazartesi günkü kazançları borsa kazançları izledi.

Avustralya merkez bankası, faiz oranlarını art arda altıncı ay artırdı, ancak beklenmedik bir şekilde yalnızca 25 baz puan artırdı. İngiltere Merkez Bankası, yeni İngiliz hükümetinin bütçesinin sterlin ve İngiltere borcunu artırmasıyla geçen hafta tahvil almaya devam etti.

JOLTS raporunun işlerin Ağustos ayında keskin bir şekilde düştüğünü göstermesinin ardından ralli çabası ET 10:00’da hız kazandı. Fed Başkanı Jerome Powell, iş beklentilerinin çok yüksek olduğunu özellikle belirtti. Açılış ve çıkışların sayısı hala yüksek olsa da, eğilim merkez bankası için olumlu. Cuma günü, Çalışma Bakanlığı yayınlayacak Eylül İş Raporu.

Dow Jones sanayi ortalaması Salı günü %2.8 yükseldi borsa ticareti. S&P 500 endeksi yüzde 3.1 yükseldi. Nasdaq kompoziti yüzde 3.3 yükseldi. Küçük kapaklı Russell 2000 yaklaşık %4 yükseldi.

Apple hisseleri %2.6, Microsoft ise %3.4 yükseldi. Her ikisi de Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq üyesidir. Google hisseleri %3 ve Amazon %4.5 yükseldi. Hepsi Pazartesi günkü sağlam kazanımlara eklendi, ancak çok sayıda onarım çalışması gerekiyordu.

ABD ham petrol fiyatları %3,5 artışla varil başına 86,52$’a yükseldi. OPEC+ Çarşamba günü toplanarak kartelin üretimi günde 1 ila 2 milyon varil azaltabileceğini bildirdi.

Benzin vadeli işlemleri %6,8 yükseldi ve pompada daha fazla artışa işaret etti. Doğal gaz vadeli işlemleri yüzde 5,7 yükseldi.

10 yıllık Hazine getirisi, Pazartesi günü 15 baz puan düştükten sonra 3 baz puan düşüşle %3.62’ye geriledi. Art arda ikinci gün için, 10 yıllık getiri yükselen 21 günlük çizgisinde destek buldu.

ETF’ler

ortada En İyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (FFTY) %3.4 kazandı. iShares Genişletilmiş Teknoloji-Yazılım Sektörü ETF (KDV) %3.8 ralli yaptı, MSFT hissesi büyük bir IGV’ye sahip. VanEck Vektörleri Yarı İletken ETF (SMH) %4.3 yükseldi.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME) %3,8 arttı. ABD Küresel Jetler ETF (JETLER) %7,1 arttı. Energy Select SPDR ETF (XLE) %4.3 eklendi. Sağlık Hizmetleri Seç Sektörü SPDR Fonu (XLV) %2.3 aldı.

Daha spekülatif hikaye hisselerini yansıtan ARK Innovation ETF (ARKK) ve ARK Genomics ETF (ARKG) her ikisi de %7.6 yükseldi. Tesla hissesi, Arc Invest’in ETF portföyünde önemli bir oyuncudur.


Şimdi İzlenecek En İyi Beş Çin Hisse Senedi


Satın alma noktalarına yakın hisse senetleri

ANET hissesi %4,3 artışla 120,81’e yükselerek 200 günlük ve 50 günlük satırlarını daha düşük hacimde de olsa geri aldı. 50 günlük çizginin üzerinde belirleyici bir hareket, kısa bir düşüşü kırabilir. Arista hisseleri 132.97 alış noktasında çok uzun bir bazda konsolide oluyor.

ENPH hissesi %0,6 artarak 288,55’e yükseldi, ancak gün içi 297,67’den geriledi. Zirvede, Enphase hissesi 50 günlük ve 21 günlük çizgilerini geri aldı ve küçük bir düşüş trendini kırdı.

PCTY hissesi, 50 günlük çizgisinden güçlü bir toparlanma ile %3.55 artarak 252.33’e yükseldi. Paylocity hissesi, olası bir tetikleme noktası olarak 28 Eylül’ün yükseği 253,26’nın üzerine çıkarak trend çizgisi girişinde. İK yazılım üreticisi 276.98 satın alma noktasıyla konsolide oluyor MarketSmith analizi.

Hisse senedi, işlem ortalamanın altında olmasına rağmen, 50 günlük çizgisini geri alarak %6.4 artarak 68.92’ye yükseldi. Biraz daha güçlü bir şekilde, Onsemi, önceki derin tabanın yanında yeni bir konsolidasyona açık bir trend çizgisi görebiliyordu.

DVN hisseleri %5.7 artışla 69.07’ye yükseldi Kulplu fincan tabanı ve 75.37 satın alma noktası. Devon hissesi, tutamaç içinde bir trend çizgisine yaklaşıyor.


IBD Digital: IBD’nin premium stok listelerini, araçlarını ve analizini bugün açın


Piyasa ralli analizi

Borsanın ralli çabası ivme kazanmaya devam etti ve ana ortalamalar ikinci güçlü kazançlar elde etti. Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq kompoziti 10 günlük hareketli ortalamalarının üzerinde yükseldi ve 21 günlük çizgilerine yaklaştı. Küçük ölçekli Russell 2000 liderliğini sürdürdü ve 21 günlük bir geri çekilme aldı.

Tüm endekslerin 50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamalarına ulaşmak için hala bir yolu var ve Ağustos ortasındaki yüksek seviyeler bir başka önemli direnç alanı.

Apple hissesi gibi mega capsler bu hafta üzerine düşeni yapıyor ama daha gidecek çok yolu var.

Bununla birlikte, önde gelen hisse senetleri, birçok hisse senedinin çıkış yapması, ilk girişleri aydınlatması veya potansiyel girişler için pozisyon almasıyla ana endekslerden daha iyi performans gösteriyor.

Borsa patlamasının nedeni buydu. Hazine getirilerindeki ve dolardaki düşüş, bu haftaki hisse senedi kazançlarının artmasına yardımcı oldu. Ancak getiriler ve dolar yükselmeye devam ederse, piyasa rallisi hızla düşebilir.

Piyasalar Kasım ayında 75 baz puanlık dördüncü, Aralık ayında ise yarım puanlık bir artışla fiyatlamaya devam ederken, hisse senetleri Fed’in faiz artırımlarını yavaşlatacağı umutlarıyla yükseldi.

Dow, S&P 500 ve Nasdaq borsaları Salı günü ikinci ralli gününü yaşadı. A Günden güne Yeni bir yükseliş trendini onaylamak için bu hafta sonu gelebilir.

Bazıları Russell 2000 ve S&P MidCap 400’ün Salı günü “takip günleri” düzenlediğini iddia edebilir. Bu olumlu bir işarettir, ancak piyasa yönünde bir değişiklik gerektirmez. Neden? Niye? Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq’ı içermeyen FTD’lerin başarı oranı daha düşüktür.

Onaylanmış bir piyasa rallisi, yalnızca ticarete açık, ayı piyasası rallisine karşı uzun vadeli bir rallinin başlangıcını işaret edebilir. 50 günlük ve 200 günlük çizgiler, FTD’yi takip etmek için kilit seviyeler olacaktır.


IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile piyasayı zamanlayın


şimdi ne yapmalı

Borsa ralli çabası, birkaç liderin satın alma sinyalleri vermesiyle hız kazanıyor. Yatırımcılar, belirli hisse senetlerinde veya geniş piyasa ETF’lerinde bazı ileri pozisyonlar alabilirler. Ancak erken atlayan herkes, piyasa toparlanırsa hızla çıkmaya hazır olmalıdır.

Neredeyse veya tamamen nakit olmakta yanlış bir şey yoktur.

Ancak bu, kesinlikle izleme listeleriniz üzerinde çalışma ve piyasaya daha fazla dikkat etme zamanıdır. Performans gösteren veya buna yakın hisse senetleri arayın.

Göre Büyük fotoğraf Her gün piyasanın yönü ve önde gelen hisse senetleri ve sektörlerle uyumlu olmalıdır.

Ed Carson’ı Twitter’da takip edin @IBD_ECarson Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

IBD Hisse Senedi Listelerini Görüntüleyin ve IBD Digital ile tüm hisse senetleriniz için Başarılı/Başarısız Derecelendirmeleri Alın

Hızlı karlardan ve büyük kayıplardan kaçınmak mı istiyorsunuz? SwingTrader’ı deneyin

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stokları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.