Hisse senetleri Pazartesi günü, Dow’un 400 puanın üzerinde kapanışla birlikte ikinci bir kazanç günü kaydetti.

Tüccarların geçen hafta görülen keskin kazanımlara katkıda bulunmaya çalışması ve oranlardaki son hamleleri tartmasıyla üç ana endeksin tümü Pazartesi günü yükseldi.

Dow Jones sanayi ortalaması, günü 31.499.62’de bitirmek için 417.06 puan veya %1.3 artış kaydetti. S&P 500 Endeksi yüzde 1,2 artarak 3,797.34’te kapandı. Nasdaq Bileşik Endeksi yaklaşık %0,9 yükselerek 10.952,61’de kapandı.

Yatırımcılar, Big Tech isimlerinin getirilerine bakacaklar. Alphabet ve Microsoft sonuçları Salı günü açıklanacak. Apple ve Amazon Perşembe günü sona erecek.

US Bank’ın varlık yönetimi bölümündeki baş hisse senedi stratejisti Terry Sandven, “Her şey kazançlarla ilgili ve bizim görüşümüze göre, kazançlar açıkçası, beklentilerin üzerinde veya altında geliyor” dedi. Hem enflasyon verileri hem de faiz oranları durumu belirliyor, ancak yatırımcılar şu anda en yoğun raporlama sezonunda kazançlara ve ileriye dönük yönlendirmeye odaklanıyor. “Büyük ölçüde, önümüzdeki birkaç hafta geçtikçe, daha geniş pazar da öyle olacak.”

10 yıllık Hazine getirisi Pazartesi günü daha yüksekti, Önceki çöküşten kurtulma. En son üç baz puan yükselerek %4,25 seviyesinde işlem gördü. 2 yıllık getiri, kabaca iki baz puan ekleyerek %4.52’ye yükseldi.

Hareketler, üçüncü çeyrek kazanç sezonu ısınırken hisse senetleri için bir başka dalgalı haftanın ardından geldi. Ana ortalamalar, Dow’un %4.9 yükselmesiyle Haziran’dan bu yana en büyük haftalık kazançlarını elde etti. S&P 500 ve Nasdaq sırasıyla yüzde 4,7 ve yüzde 5,2 yükseldi.

Bu kazançların bir kısmı Cuma günü Dow’un 700’den fazla puan topladığı, S&P 500 ve Nasdaq’ın her birinin %2.3 yükseldiği Cuma günü geldi. Yatırımcılar şirket kazançlarına bakıyor ve Wall Street Journal, bazı Fed yetkililerinin faiz artırımı konusunda endişeli olduğunu bildiriyor.

Motley Fool Asset Management başkanı Kelsey Mowry, “Bu haftayı benzersiz kılan şey, elbette, daha yüksek başlıyoruz” dedi. “Güçlü istihdam verilerinin Fed’e oranları yükseltmeye devam etmek için ihtiyaç duydukları mühimmatı verdiğini düşünüyorum, ancak Cuma günkü haberler piyasayı gerçekten olumlu yönde sarstı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.