Hisse senetleri, piyasaların enflasyon endişeleriyle sarsılmasıyla Eylül’e başlıyor

ABD hisse senetleri, tüccarların daha yüksek Federal Rezerv oranları olasılığı konusunda endişelenmeye devam etmesiyle Eylül ayının ilk günü Perşembe günü düştü.

Dow Jones endüstriyel ortalaması 97 puan veya %0.3 düştü. S&P 500 ve Nasdaq Composite sırasıyla %0.9 ve %2 düştü.

Tüm büyük ortalamalar haftayı daha düşük bitirme yolunda. Dow yaklaşık %3’lük bir düşüş kaydedecek, S&P ve Nasdaq ise sırasıyla %3,5 ve %4,5 düşüş hızında.

Hareketler geldikçe 2 yıllık ABD Hazine getirileri Kasım 2007’den bu yana en yüksek seviye olan %3.516’ya yükseldi; Bir noktada Perşembe.

Nvidia hisseleri de yonga üreticisinin açıklamasının ardından %8’den fazla düşerek kayıplara katkıda bulundu. ABD hükümeti Çin’de bazı satışları kısıtladı.

Haftalık ABD İşsizlik Başvuruları 27 Ağustos’ta biten haftada 232.000’e düştü.. Bu, Dow Jones’un beklediğinden ve ekonomistlerin anket yaptığından daha zayıftı. Bu, bir önceki döneme göre bir düşüş ve 25 Haziran’dan bu yana en düşük seviyeydi.

Ana ortalamalar, art arda dört günlük kayıplardan geliyor. Ağustos ayının son günü olan Çarşamba günü, Dow yaklaşık %0,9 düştü. S&P 500 yaklaşık %0.8 kaybetti ve Nasdaq Composite kabaca %0.6 düştü.

Dow, ayı yaklaşık %4,1 düşüşle kapatırken, S&P ve Nasdaq sırasıyla %4,2 ve %4,6 kayıp bildirdi.

Yatırımcılar, piyasalar için tarihsel olarak kötü bir ay olan Eylül’de hisse senetlerinin Haziran ayının en düşük seviyelerini geri alıp alamayacağını tartışıyor.

BTIG baş piyasa teknisyeni Jonathan Grinsky Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Birçok gösterge aşırı satım sinyalleri veriyor, bu da 3,900’deki anlamlı destekle birleştiğinde boğaların burada bir ralli düzenleyebileceği anlamına geliyor.” “Bu sistem için, 3.900’ü tutamazlarsa, Haziran’ın en düşük seviyelerinin tekrar oynandığını söylemek zorunda kalacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.