Hisseler üst üste üçüncü gün yükseldi

Yatırımcılar, düşen getiriler ve ABD ekonomisinin sağlığı hakkında daha fazla ipucu için yeni verileri değerlendirirken, hisse senetleri Salı günü başka bir seansta yükseldi.

Dow Jones sanayi ortalaması 337.12 puan veya yaklaşık %1.1 artışla 31.836.74 puandan kapandı. S&P 500 %1.6 artışla 3.859,11’de kapandı. Nasdaq kompoziti %2.2 artışla 11.199.12’de kapandı.

Salı günkü hamleler, önceki iki seansta görülen keskin rallilere eklendi. Pazartesi günü Dow ve S&P 500 %1’den fazla değer kazanırken Nasdaq %0.9 yükseldi. Cuma günü Dow 700 puandan fazla yükseldi.

A Tahvil getirilerinde düşüş son kazanımlara katkıda bulundu. Gösterge 10 yıllık Hazine tahvilinin getirisi en son 15 baz puan düşüşle %4.087 seviyesindeydi. 2 yıllık Hazine getirisi en son 3 baz puan düşerek %4.473’e geriledi.

Cornerstone Wealth’in baş yatırım sorumlusu Cliff Hodge, birlikte ele alındığında, getiri ve ana endeks hareketleri, yatırımcıların “kolay bir Fed beklentilerini ikiye katladığının” işaretleri olduğunu söyledi.

Hodge, Salı günkü ekonomik verilerin, Merkez Bankası enflasyonu düşürmeye çalışırken, Fed’in faiz artırım sürecini tersine çevirmesini arayan yatırımcılar için bir umut noktası olduğunu söyledi.

Salı günü yayınlanan S&P CoreLogic Case-Shiller 20-Şehir Konut Fiyat Endeksi gösterdi. Ev fiyatları düştü Ağustos ayında 20 büyük şehrin %1,3’ü aylık olarak incelendi, ancak bu bir yıl öncesine göre %13.1 daha yüksekti. Tüketici Güven Endeksi ayrıca düştüİki ay sonra ekonominin görünümü düzeldi.

Voya Investment Management’ın çoklu varlık stratejileri ve çözümlerinden sorumlu baş yatırım sorumlusu Paul Zemsky Salı günü tahvil hareketleri ve enflasyon verileriyle ilgili olarak “Büyük bir fırtınanın ardından bir gökkuşağı” dedi. “Ekonomide yeterince gevşeklik görüyoruz ki, Fed’in halihazırda fiyatlandırılanın ötesinde oranları yükseltmesi konusunda endişelenmemize gerek yok.”

Sonunda piyasanın Fed sıkılaştırmasını doğru seviyede fiyatladığı bir noktaya geldiğimizi düşünüyorum” dedi. “Bunu yaptığınızda, piyasadaki belirsizlik azalır ve daha yüksek fiyatlar görürsünüz.”

Bunun da ötesinde, tüccarlar bir dizi kurumsal rapor gördüler. General Motors ve Coca-Cola sırasıyla %3,6 ve %2,4 arttı. Xerox, hisse başına kazancın beklentilerin yarısından daha az gelmesinden sonra %14 düştü.

Bu sezon şu ana kadar şirketler beklenenden daha iyi performans gösterebileceklerini kanıtladılar. FactSet verileri, Salı sabahı itibarıyla şirketlerin %71’inin hisse başına kazanç için analist beklentilerini aştığını gösterdi.

Wall Street, Big Tech’in üç aylık kazançlarına göz kulak oluyor. Alphabet ve Microsoft, sonuçları Salı günü zilden sonra yayınlayacak. Meta Platformlar, Amazon ve Apple haftanın ilerleyen saatlerinde izledi. Büyüklükleri ve piyasa kapitalizasyonları göz önüne alındığında, herhangi bir hamle piyasayı ileriye taşıyacaktır.

Düzeltme: Bu makalenin önceki bir sürümü Microsoft’un kazanç tarihini yanlış belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.