Ian bir kasırga gibi güçleniyor ve Central Florida’ya yağmur getiriyor

YUKARIDA CANLI YIKAMA 2 KAPSAMINI İZLEYİN Ian Kasırgası, Kategori 1 fırtınası olarak Carolinas ve Georgia’yı hedef alırken, fırtına kabarmasından kaynaklanan yaşamı tehdit eden sel tehdidi Central Florida’da devam ediyor. Akşam 8 itibariyle, Ian, maksimum sürekli rüzgar 75 mil / saat ile yaklaşık 10 mil hızla kuzey-kuzeydoğuya doğru ilerliyordu. Fırtına, Charleston, Güney Carolina’nın yaklaşık 215 mil güneyinde ve Kuzey Carolina, Cape Fear’ın yaklaşık 300 mil güney-güneybatısında. Central Florida’daki yoğun yağış nedeniyle, Ulusal Kasırga Merkezi tavsiyesine göre, Tropik Fırtına Ian bir kasırgaya yükseltildi. Ian, Çarşamba günü öğleden sonra 150 mph’lik sürekli rüzgarlarla Florida, Cayo Costa yakınlarında karaya çıktı ve kuzeydoğuya doğru cezalandırıcı bir yürüyüşe başladı. eyalet çapında. Ulusal Kasırga Merkezi, “Bu gece kuzeye bir dönüş bekleniyor, ardından Cuma gecesi kuzey-kuzeybatıya doğru bir hız artışı bekleniyor. Tahmin yolunda, Ian Cuma günü Güney Carolina kıyılarına yaklaşacak.” AKTİF SAATLER VE UYARILAR: Flagler County için akşam 9’a kadar Ani Sel Uyarısı Lake, Osceola, Seminole, Sumter, Volusia, Orange, Brevard, Volusia, Seminole, Lake için Tropikal Fırtına Uyarısı , Osceola, Indian River Brevard için Volusia ve Flagler için verilen Tropik Fırtına Uyarısı Flagler/Volusia Hattı için bir fırtına dalgalanması uyarısı Perşembe gününe kadar aşağıdaki yağış düzenleri bekleniyor: Orta ve Kuzeydoğu Florida: 12 ila 20 inç, 30 inç’e kadar izole toplam. Coastal Georgia ve South Carolina Low Country: 4 ila 12 inç’e kadar izole agregalarla 8 inç. Upstate ve merkezi Güney Karolina, Kuzey Karolina ve Güney Virginia: Batı Kuzey Karolina’da izole toplamları 8 inç olmak üzere 3 ila 6 inç. Perşembe sabahı düzenlediği basın toplantısında, Gov. Ron DeSantis Central Florida, “500 yıllık bir sel olayı” yaşıyor. Lee County’deki yüzlerce ölüm raporlarına gelince, DeSantis “bunların hiçbirinin doğrulanmadığını” ve bunun sadece bir tahmin olduğunu söyledi. İnsanların evlerinde su yükseldiğini söyleyen 911 aramalarına dayandığını söyledi. Central Florida’da bir ölüm doğrulandı. Helikopter 2, bölgedeki en şiddetli selin görüldüğü Orlando bölgesinin üzerindeydi. 11:00 itibariyle Florida’da 2,3 milyon kişi elektriksiz kaldı. İZLE: Şok edici videolar Central Florida’nın şiddetli rüzgarlarla hırpalandığını gösteriyor, Wash 2’den Tony Atkins, sel sularında yürümeye çalışan bir kadını kurtarıyor. Canlı bir video, IanWild sırasında bir ağaç bir evin üzerine düştükten sonra Ian’a sert bir şekilde uçan bir kasırga avcısını gösteriyor.

Wesh 2 canlı yayınını yukarıdan izleyin

Ian Kasırgası Carolinas ve Georgia’yı Kategori 1 fırtınası olarak hedeflediğinden, fırtına dalgalanmasından kaynaklanan yaşamı tehdit eden sel tehdidi Central Florida’da devam ediyor.

Akşam 8 itibariyle, Ian, maksimum sürekli rüzgar 75 mil / saat ile yaklaşık 10 mil hızla kuzey-kuzeydoğuya doğru ilerliyordu. Fırtına, Charleston, Güney Carolina’nın yaklaşık 215 mil güneyinde ve Kuzey Carolina, Cape Fear’ın yaklaşık 300 mil güney-güneybatısında.

Central Florida’daki yoğun yağış nedeniyle, Ulusal Kasırga Merkezi tavsiyesine göre, Tropik Fırtına Ian bir kasırgaya yükseltildi.

Ian, Çarşamba öğleden sonra 150 mil hızla rüzgarla Cayo Costa, Florida yakınlarında karaya çıktı ve eyalet boyunca kuzeydoğuya doğru cezalandırıcı bir yürüyüşe başladı.

Ulusal Kasırga Merkezi, “Bu gece kuzeye bir dönüş bekleniyor, ardından Cuma gecesi kuzey-kuzeybatıya doğru bir hız artışı bekleniyor. Tahmin yolunda, Ian Cuma günü Güney Carolina kıyılarına yaklaşacak.” Cuma gecesi ve Cumartesi günü Carolinas’ın içlerine doğru hareket edin.”

Aktif saatler ve uyarılar:

Flagler County için Akşam 9’a kadar Ani Sel Uyarısı

Göl, Osceola, Seminole, Sumter ve Volusia sel uyarısı altında.

Orange, Brevard, Volusia, Seminole, Lake, Osceola ve Indian River için sel uyarıları yapıldı.

Brevard, Volusia ve Flagler için Tropik Fırtına Uyarısı yürürlükte

Flagler/Volusia hattı için bir fırtına dalgalanması uyarısı var

Flagler için bir kasırga saati yürürlükte

Bu içerik Twitter’dan içe aktarılmıştır. Aynı içeriği farklı bir biçimde bulabilir veya web sitelerinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Bu içerik Twitter’dan içe aktarılmıştır. Aynı içeriği farklı bir biçimde bulabilir veya web sitelerinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Bu içerik Twitter’dan içe aktarılmıştır. Aynı içeriği farklı bir biçimde bulabilir veya web sitelerinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Bu içerik Twitter’dan içe aktarılmıştır. Aynı içeriği farklı bir biçimde bulabilir veya web sitelerinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Ion’un Perşembe gününe kadar aşağıdaki sağanakları üretmesi bekleniyor:

  • Orta ve Kuzeydoğu Florida: 12 ila 20 inç, izole toplamlar 30 inç’e kadar.
  • Kıyı Georgia ve Güney Carolina’nın aşağısı: 4 ila 8 inç, izole toplamlar 12 inç’e kadar.
  • Upstate ve merkezi Güney Karolina, Kuzey Karolina ve Güney Virginia: Batı Kuzey Karolina’da izole toplamları 3 ila 6 inç olan 8 inç.

Vali Ron DeSantis duyuruyu Perşembe sabahı düzenlediği basın toplantısında yaptı Central Florida, “500 yıllık bir sel olayı” yaşıyor.

Lee County’deki yüzlerce ölüm raporlarına gelince, DeSantis “bunların hiçbirinin doğrulanmadığını” ve bunun sadece bir tahmin olduğunu söyledi. Bu önlemin, evlere su basması konusunda halkın verdiği acil çağrılara dayanılarak yapıldığını söyledi.

Bir ölüm doğrulandı Florida’nın merkezinde. Helikopter 2, bölgedeki en şiddetli selin görüldüğü Orlando bölgesinin üzerindeydi.

Florida’da saat 11:00 itibariyle 2,3 milyon kişi elektriksiz kaldı.

İZLE: Şok edici videolar, Central Florida’yı cezalandıran rüzgarlar ve sel yağmurları tarafından vurulduğunu gösteriyor

Wash 2’den Tony Atkins, sel sularında araba kullanmaya çalışan bir kadını kurtardı

Ian Kasırgası sırasında Disney Resort’ta sel

Aile, Ian sırasında evin üzerine bir ağaç düştüğü için hayatta olduklarına şükrediyor.


Vahşi görüntüler, Ian’a şiddetle uçan bir savaş uçağını gösteriyor

İLGİLİ: Video, Key West’te Ian Kasırgası selinde yürüyen erkekleri gösteriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.