Imperial County’de bir deniz uçağı kazasında en az dört kişi öldü.

Yetkililer, Çarşamba öğleden sonra Arizona sınırına yakın Imperial County’de askeri bir uçak kazasında dört kişinin öldüğünü söyledi.

Düşen MV-22B Osprey uçağı, Cpl. Uçağın pilotluğunu yapan 3. Deniz Uçağı Kanadı Sözcüsü Sarah Marshall. Sosyal medyadaki raporların ve acil müdahale ekiplerinin ilk telsiz aramalarının aksine, gemide nükleer malzeme olmadığını söyledi.

Acil müdahale ekipleri ve Imperial County sözcüsü Gill Repoller’ın raporlarına göre, hedef, Coachella Canal Road ve Highway 78’in etrafındaki Chlamyd Tepeleri’ne yakın bir yere düştü.

Yerel itfaiyeciler, şerif temsilcileri ve diğer acil müdahale ekipleri, deniz hava yolu El Centro’ya kazada yardım etti.

İsmini vermek istemeyen bir federal kaynak, uçakta beş kişinin bulunduğunu ve dört kişinin öldüğünü söyledi.

Deniz Uçağı Kanadı Sözcüsü 1. Teğmen Duan Kampa’ya göre, kaza öğleden sonra 12:25’te meydana geldi.

Osprey düştüğünde gemide beş denizci vardı ve Çarşamba akşamı durumlarını henüz teyit edemediğini söyledi.

Kamba, uçağın Marine Corps Air Station Camp Pendleton’da Marine Aircraft Group 39 ile birlikte olduğunu söyledi.

Aspray, bir helikopter gibi kalkış ve iniş yapabilen ve rotoru merkezli bir uçak gibi uçabilen tilter bir uçaktır.

Uçağın versiyonları, birlik ve teçhizat taşımak için Deniz Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri tarafından uçuyor. Helikopterlerden daha yüksek hızlara ve daha uzun mesafelere sahiptir, ancak aynı şekilde dönebilir ve inebilir.

Ancak, uçağın karmaşık ve tartışmalı bir geçmişi var.

Mart ayında, Norveç’teki bir NATO tatbikatı sırasında bir başka Aspray kazasında, Kuzey Karolina merkezli dört denizci hayatını kaybetmişti.

Mevcut kaza kayıtlarına göre, ordunun solo uçakları test etmeye başlamasından bu yana Çarşamba günü ölü sayısı en az 46’ya yükseldi. Pentagon’un 2007’de piyasaya sürmesinden bu yana, sekiz Osprey kazası oldu.

Deniz Piyadeleri müfettişleri, 2014 yılında Arap Denizi’nde mürettebat liderini öldüren bir Aspray kazasının ardından karar verdiler. 183 Sayfa Raporu Uçak, bakım modunda yanlışlıkla fırlatılması nedeniyle kalkışta düştü.

Geliştirme ve test sırasında, uçağın avukatları Aspray’in devrilme yetenekleri nedeniyle savaşta devrim yaratacağını, ancak bir dizi feci kaza sırasında yolsuzluğa bulaştığını savundu.

The Times’a göre, 2001 yılında Deniz Piyadeleri, MV-22 Osprey eğitim tugayının komutan yardımcılarını bakım kayıtlarını tahrif etmeye zorladığı iddiaları üzerine görevden aldı.

Pentagon’un en üst düzey test yetkilisi tarafından Kasım 2000’de yapılan bir çalışmada, Osprey alışılmadık derecede yüksek bakım gereksinimlerine sahipti ve kontrol edilmediği takdirde güvenilmez hale gelen ve genellikle iş için kullanılamaz hale gelen sorunlarla boğuşuyordu.

2000 yılındaki iki tehlikeli Osprey kazası, tartışmalı uçağın rekorunu kırdıktan sonra soruşturuldu ve askıya alındı. 11 Aralık’ta Kuzey Carolina’nın Jacksonville kentindeki New River Marine Corps Havalimanı yakınlarında meydana gelen kazada dört denizci hayatını kaybetti. 8 Nisan’da Arizona’da 19 kişi öldürüldü.

Clemis yakınlarındaki kaza, bu ay ölümlü üçüncü askeri kaza.

Strike Fighter Squadron (VFA) 113’e atanan Donanma Teğmen Richard Bullock, Cuma günü geç saatlerde F / A-18E Super Hornet tarafından öldürüldü. Jet, California, Drona yakınlarına düştü.., Lemur deniz havaalanından yaklaşık 250 mil uzaktaydı.

Aynı gün, Elektronik teknisyeni Sınıf 2 John Deltoro, Imperial County’deki Niland yakınlarındaki Camp Billy Machen’deki eğitimden dönerken bir araba kazasında öldü. çöktü Deltoro ve beş denizciHepsi Batı Kıyısı merkezli Deniz Özel Kuvvetlerinin bir parçasıydı.

Bu denizcilerden ikisi ağır yaralandı; Donanmaya göre diğer iki hafta sonu istikrarlı olarak listeleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.