James Harden ve Sixers yeni sözleşme imzaladı

Sixers’ın sezonun en büyük sorusu artık kesin olarak cevaplandı.

James Harden, 2022-23 sezonu boyunca kendisine 33 milyon dolar ödeyecek ve 2023-24 için 35,6 milyon dolarlık oyuncu seçeneğine sahip yeni bir sözleşmeyi kabul etti, Çarşamba gecesi NBC Sports Philadelphia’ya bir kaynak doğruladı.

ESPN’den Adrian Wojnarowski Anlaşmanın şartlarını ilk açıklayan Harden’s Sixers oldu. Harden 47,4 milyon dolarlık oyuncu opsiyonunu reddettiği için biliniyordu. Bu rakamdan önemli ölçüde daha az alacak.

Harden’ın maaş kesintisi, Sixers’ın standart orta seviye feragatnamede PJ Tucker’ı ve iki yıllık feragatte Danuel House Jr.’ı imzalamasına yardımcı oldu. Basketbol operasyonları başkanı Daryl Morey, seçeneğini kullanmış olsaydı, Harden ve MVP ikincisi Joel Embiid’in etrafında daha iyi bir destekleyici oyuncu bulmak gibi daha zor bir göreve sahip olacaktı.

“Daryl ile görüştüm ve nasıl gelişebileceğimizi ve bazı oyuncuların piyasa değerinin ne olduğunu açıkladım. Daryl’e kadroyu geliştirmesini, kiminle sözleşme imzalayacağını ve gerisini bana vermesini söyledim. Harden, Pazar günü Yahoo Sports’tan Chris Haynes’e söyledi. “Kazanmayı çok istiyorum. Şampiyonluk maçında olmak istiyorum. Bu noktada benim için önemli olan tek şey bu. Bunu başarmak için bizi daha az pozisyona sokmaya hazırım.

Sixers, iki yıllık ve standart geçiş muafiyetlerini kullandıkları için bu sezon lüks vergi apronunda yaklaşık 157 milyon dolar “zorla sınırlandırıldı”. Harden’ın 33 milyon dolarlık maaşı takım için 153.6 milyon dolar olacak. Spotrac için.

Harden dahil, Sixers’ın tam garantili NBA sözleşmelerinde 12 oyuncusu var. seyahat kraliçesi ve Charles Bassey kısmen garantili sözleşmelerde, Paul Reed ve Isaiah Joe ise garantisiz sözleşmelerde. Charlie Brown Jr. ve Julian Champaign takımın şu anki iki yönlü sözleşmeli oyuncuları. Hazırlanmamış çaylak büyük adam Michael Foster Jr., geçen hafta Exhibit 10 anlaşmasını imzaladı.

NBA takımlarında sezon başına en fazla 20 oyuncu bulunabilir. Normal sezonun başında iki yönlü 15 artı iki kesmek zorunda kaldılar.

Sixers için kaba bir derinlik tablosu aşağıdadır:

oyun kurucu

James Harden, Milton’ı Salla

keskin nişancı muhafızı

Tyrese Maxey, De’Anthony Melton, Furkan Korkmas, Isaiah Joe, Jaden Springer, Trevelyn Quinn

Küçük ileri

Tobias Harris, Danuel House Jr., Mattis Thibulle, Charlie Brown Jr., Julian Champagni

Güç ileri

BJ Tucker, Georges Niang

Merkez

Joel Embiid, Paul Reid, Charles Bassey, Michael Foster Jr.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.