Jonas Wingegaard, Tour de France’ı kazandı

Yorum

Jonas Wingegaard, profesyonel olduktan üç yıl sonra Pazar günü, 25 yaşındaki Danimarkalı binici 21. ve son etabı tamamlamak için Paris’teki Champs-Élysées boyunca atmosferi ıslatırken, Pazar günü Fransa Bisiklet Turu’nda inanılmaz bir galibiyet elde etti.

Tour de France’da ikinci kez yarışan Wingegard, geleneksel etkinliğin kapanış gününden önce başka hiçbir bisikletçinin yeterince zemin oluşturamayacağı dağlarda çok rahat bir kenar olduğunu iddia ederek zaferini ilan etti.

Wingegard’ın galibiyet süresi 79 saat 33 dakika 20 saniye oldu. Üç haftalık etkinliğin ardından Sloven Tadej Pogacar 2 dakika 43 saniye geriden ikinci, İngiliz Geraint Thomas ise 7:22 ile üçüncü oldu.

Belçikalı Jasper Philipsen, ikinci etap galibiyeti için birkaç bisiklet uzunluğuyla son etabı aldı. Hollandalı Dylan Groenewegen, üçüncü olan Norveçli Alexander Kristoff’un önünde sprintte ikinci oldu.

Wingegard, Cumartesi günkü zamana karşı yarışı Jumbo-Wizma takım arkadaşı Vaud van Aert’in arkasında ikinci sırada tamamladı. Ancak zamanlaması onu en yakın takipçilerinin önünde bıraktı ve bitişten kısa bir süre sonra ortağı Trine Hansen ve 2 yaşındaki kızları Frida’yı kucaklayarak taç giyme törenine başladı.

Pazar günü sınırı geçtikten hemen sonra tekrar yaptı.

Cumartesi günü gazetecilere verdiği demeçte, “İki kızımın bitiş çizgisinde olması benim için daha önemli” dedi. “Çok mutlu ve gururluyum.”

Avrupa’nın sıcak dalgaları yolları eritirken Tour de France belirsiz bir geleceğe doğru koşuyor

Vingegaard’ın en yakın rakipleri arasında üst üste üçüncü galibiyeti arayan Pogacar da vardı. Danimarkalı Alpler’de sarı mayoyu aldığından beri geçen yıl Fransa Bisiklet Turu’nu ikinci sırada bitiren Wingegard’ı kovaladı.

Wingegard, geçen yıl Jumbo-Wizma’nın 1 numaralı sürücüsü Primos Roglic’in bir kaza sonrasında emekli olmasından sonra yükseldi. Roglik’in kalkıştan sonraki performansı Mont Ventoux tırmanışındaki en hızlı zamanlardan biriydi.

Üç yıl önce Danimarka’da balık kesip temizleyen bir paketleme tesisinde yarı zamanlı çalışıyordu. Balık müzayedelerinde, genellikle güneş doğmadan önce uyanır ve aşırı sıcaklıklarda çalışırdı.

Bu arada Van Aert, bu yılki Tour de France’ı yarışın en iyi koşucusuna verilen yeşil mayoyu giyerek tamamladı. Van Aert, takım arkadaşının 18. etapta zorlu Hautacam tırmanışında tempoyu kırıp kontrol etmesine yardımcı olmak için üç etap kazandı.

Wingegaard ve Van Aert tırmanmaya devam ederken, Boggar yetişemedi ve sonunda solarak Jumbo-Wizma takımına 20 etaplık altıncı galibiyetini verdi.

23 yaşındaki Bokagar, “Ben ve Jonas arasındaki mücadele gerçekten özel ve Jonas’ın gerçekten özel olduğunu düşünüyorum” dedi. “Önümüzdeki birkaç yıl bizim için ilginç olacak.”

Festivaller de kadınların dönüşü oldu istek Dünyada en çok görüntülenen Bireysel oyun ekranı. Tour de France Femmes Pazar günü, altı bisikletçiden oluşan 24 takımın Vosges dağlarında sona eren sekiz günlük, 640 millik etap yarışında şampiyonluk için mücadele etmesiyle başladı. kadın yarışmacılar dahil. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.