Kaliforniya’da beş denizciyi taşıyan bir Osprey askeri uçağı düştü

Makale eylemleri yüklendiğinde yer tutucu

Çarşamba yerel saatle 12:25’te Glamis, California, Meksika sınırının kuzeyinde. Yakınlarda beş Deniz Piyadesi taşıyan bir Osprey uçağı düşüyor.

MV-22B Osprey’den sorumlu olan Kaliforniya merkezli 3. Deniz Uçağı Kanadı’nın bir sözcüsü, olası kayıplar hakkında yorum yapmayı reddetti. Ordu ve siviller, kaza mahallinde ilk müdahaleyi yapanlardır, dedi.

Donanma bir e-posta bildirisinde, “Bu öğleden sonra ne olduğunu belirlemek için ilk müdahale ekipleri ve birim ile özenle çalıştığımız için halkın sabrını istiyoruz.” Dedi.

Deniz Piyadeleri, sosyal medyada dolaşan uçağın nükleer silah taşıyor olabileceği yönündeki haberleri yalanladı. Donanma, “Uçakta nükleer malzeme yoktu” dedi.

Clemis’in bulunduğu Imperial County’deki yetkililer hemen yorum yapmak için müsait değildi, ancak ilçe yetkilileri sosyal medyada düşen uçaktan haberdar olduklarını ve yardım teklifinde bulunduklarını yazdı. San Diego’nun doğusundaki Clemis, kum tepeleriyle tanınan bir çöl bölgesidir.

ABD ve Japon orduları tarafından kullanılan Osprey uçakları, helikopterler gibi dikey olarak iniyor, ancak uçaklar gibi uçuyor. MV-22B – bir helikopterin çeşitli ortamlarda çalışma esnekliğini hız ve menzil ile birleştiren sabit kanatlı bir uçak – öncelikle şelale saldırılarını desteklemek için birlik ve ekipman taşımak için kullanılır.

Denizciler Aspray uçağından ‘Comicase’ drone’u fırlattı

Ancak uçağın güvenlik kaydı inceleniyor. 1991’den beri Aspress’te 40’tan fazla insan öldü.

Mart ayında bir osprey çöktü Norveç’te NATO tatbikatı sırasında dört NATO üyesi öldürüldü 2017 yılında, bir deniz sprey çöktü Suriye’de 2 kişi yaralandı. O yıl Avustralya’da da bir kaza oldu. Üç Denizci öldürüldü. 2014 yılında bir Aspray, Basra Körfezi üzerinde uçarken kısa süreliğine güç kaybetti. Bir Denizin ölümü. En ölümcül kazalardan biri, Nisan 2000’de, 19 denizcinin tamamının gemide olduğu zaman meydana geldi. Bir V-22 Ospray tilt-rotor uçağı Öldürüldüler.

Aspray’i Boeing ile birlikte üreten Bell’in sözcüsü, şirketin olayla ilgili ayrıntıları beklediğini ancak Deniz Piyadeleri’ne yardım etmeye hazır olduğunu söyledi.

Deniz Güvenlik Merkezi’ne göre, Osprey son mali yılda beş “B Sınıfı” kazaya karıştı ve hem 600.000 $ hem de 2.5 milyon $ maddi hasar ve kalıcı kısmi sakatlık veya üç hastaneye yatış olayı tanımladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.