Kapanışa Açık, Hisse Senetleri, Veriler, Kazançlar ve Haberler

Euro bölgesi PMI, durgunluk şansı arttıkça 20 ayın en düşük seviyesine geriledi

Euro Bölgesi ticari faaliyeti geçen ay beklenenden daha fazla düştü ve 19 üyeli ortak para birimi bloğunda durgunluk olasılığını artırdı.

S&P Global’in ekonomik sağlığın güvenilir bir ölçüsü olarak görülen nihai euro bölgesi bileşik PMI (satın alma yöneticileri endeksi), Ağustos’taki 48.9’dan 20 ayda 48.1’e düştü. 50’nin altındaki herhangi bir okuma kasılmayı gösterir.

– Elliott Smith

Hareket halindeki hisse senetleri: Eylül rakamlarından sonra Nordnet %6, Avanza %5 düştü

İsveçli finansal hizmetler şirketleri Uyarlayın veya yükseltin Ve Nordnet Eylül ayı için aylık rakamları açıkladıktan sonra erken ticarette sırasıyla %5 ve %6 düştüler.

Stoxx 600’ün tepesinde Alman çip üreticisi var Infineon %4 alındı.

Ifo ajansı, Alman şirketlerinin fiyat artışları planladığını söylüyor

Ifo Enstitüsü’nün Çarşamba günü yayınladığı yeni bir ankete göre, birçok Alman şirketi önümüzdeki ay fiyatlarını artırmayı planlıyor.

Gelecek ay için ekonomi genelinde genel fiyat beklentileri, Ağustos’taki mevsimsellikten arındırılmış 48,1’den Eylül’de 53,5 puana ulaştı. Gıda fiyat endeksi Ağustos’ta 96,9’dan 100 puan yükseldi.

Ifo’nun tahmin başkanı Timo Vollmarshuser, “Maalesef bu, enflasyonist dalganın azalmadığı anlamına geliyor” diyor.

“Özellikle gaz ve elektrik söz konusu olduğunda, fiyat boru hattı henüz bitmedi.”

– Elliott Smith

CNBC Pro: Bank of America, Çeyrek İçin Küresel Seçimlerini Açıkladı, Hisselerini %100 Arttırdı

Dünyanın bazı bölgelerinde yükselen faiz oranları, yükselen enerji fiyatları ve siyasi çalkantılar yılın son çeyreğinde hisse senetleri üzerinde baskı oluşturdu.

Yatırımcıların oynaklıktan kaçınmalarına yardımcı olmak için Bank of America, emsallerinden “önemli ölçüde daha iyi performans göstermesini” bekledikleri gelecek çeyrek için en iyi “kısa vadeli hisse senedi tavsiyelerini” açıkladı.

CNBC Pro aboneleri beş hisse senedi seçimlerini buradan okuyabilir.

– Ganesh Rao

Dolar endeksi 110’a düştü

Salı günü hisse senetlerine yardımcı olan bir faktör, üst üste beşinci güne düşen biraz daha zayıf bir dolar olabilir.

DXY ABD dolar döviz endeksi öğleden sonra ticaretinde %1.5 düşüşle 110.06’da kaldı. Endeks, potansiyel bir İngiltere devlet tahvili piyasası başarısızlığına ilişkin endişeler arasında geçen hafta 114.78’e yükseldi.

İngiliz sterlini ve euro Salı günü dolar karşısında %1 yükseldi. Dolar da Japon Yeni karşısında düştü.

– Jesse Pound, Gina Francola

CNBC Pro: Piyasa ‘yılın en iyi haftası’ için ilerliyor, diyor profesyonel – ve bunu oynamak için 2 hisse senedini adlandırıyor

Şirketinin yönetimi altında 4 milyar dolardan fazla varlığa sahip piyasa emektarı Bill Blancado, önümüzdeki haftanın piyasalar için bir “geri dönüş haftası” olmasını beklediğini söyledi.

Yatırımcılar, iki hisse senedini adlandırarak “piyasaya atlamak” fırsatını değerlendirmeli.

Profesyonel aboneler şunları yapabilir: Daha fazlasını buradan okuyun.

– Javier Ong

Stifel’den Barry Bannister, iki günlük galibiyetin ardından “bir ralli için yer” olduğunu söyledi

Stifel baş hisse senedi stratejisti Barry Bannister, hisse senetlerinin bu haftaki iki günlük keskin rallinin ardından daha da hareket edebileceğini söyledi.

Stifel hisse senedi baş stratejisti Barry Bannister Salı günü CNBC’nin “Closing Bell: Overtime” programında “23’ün ikinci yarısına kadar bir durgunluk hakkında endişelenmeniz gerektiğini düşünmüyorum” dedi. “Yani gelecek yılın başlarında giderken bir ralli için yer var.”

Stratejist, Fed’in faiz artırımı planının enflasyon üzerindeki etkisini gözden geçirmesi nedeniyle Aralık toplantısında “şartlı bir duraklama” olabileceğini söyledi.

Bannister, “Enflasyon öncü göstergelerinin tümü düşüyor, küresel likidite biraz daha sıkı. Hastalığı iyileştirmek için hastayı öldürmek istemiyorlar.” Dedi. “Ve veriler devam ederse, duraklama sürecek ve veriler istediği gibi gitmezse tekrar yükselecek ve biz tekrar aşağı ineceğiz.”

– Sarah Min

CNBC Pro: Bu bir piyasa dibi değil, diyor Morgan Stanley, önce olması gereken 3 şeyi sayıyor

Morgan Stanley’e göre, üç koşul karşılanmadıkça, istikrarlı bir piyasa dibi olası değildir.

“Okuyuculara, her bir ayı piyasasının son birkaç vuruşunun, yüksek oynaklık nedeniyle ticaret yapmak için en zorlu olduğunu hatırlatıyoruz” diye yazdılar. “Bu ayı piyasasını sona erdirmeyi beklediğimiz hiçbir koşul yok.”

Profesyonel aboneler daha fazlasını buradan okuyabilir.

– Weissen Don

Avrupa pazarları: İşte açılış çağrıları

Avrupa hisse senetleri, önceki seansta görülen olumlu eğilimin üzerine inşa edilerek Çarşamba gününe düşüşle başladı.

İngiltere’nin FTSE endeksinin 27 puan düşerek 7.059’a, Almanya’nın DAX’ının 59 puan düşerek 12.606’ya, Fransa’nın CAC 40’ının 25 puan düşerek 6.005’e ve İtalya’nın FTSE MIB’sinin 112 puan düşerek 21.426’ya düşmesi bekleniyor.

Çarşamba günkü beklenen düşüşler, Avrupa piyasalarının dün tüm Avrupa’da ralli yapmasının ardından geldi 600 %3 daha yüksek kapatır. Tüm sektörler ve büyük borsalar pozitif bölgeye girerken, turizm ve eğlence hisseleri %6,1 arttı.

bu ingiliz Sterlini İngiltere Salı günü yükseldikten sonra Hükümetin dramatik U dönüşü politikası Ve İngiltere’nin devlet tahvillerinin getirileri de geçen hafta büyük bir satıştan sonra düştü.

Çarşamba günkü veri bültenleri, Eylül ayı için nihai Euro Bölgesi PMI verilerini ve Ağustos ayı için Almanya ithalat ve ihracat verilerini içeriyor. Gelir, Tesco ve Bang & Olufsen’den gelir.

– Holly Elliott

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.