Kase tahminleri: Ohio State, USC Georgia, Michigan, TCU’yu kazandıktan sonra Kolej Futbolu Playoff’unu yapıyor

En azından Kolej Futbolu Playoff’una katılan dört takım söz konusu olduğunda, Şampiyona Haftasına girerken çok fazla drama olmayacağını biliyoruz. Bu sadece hangi takımın 4 numara, USC veya Ohio State olacağı meselesi.

Utah, bu sezon USC’yi ikinci kez yendi. 2022 Pac-12 Şampiyonluk Maçında 47-24, Truva atlarını playoff çekişmesinden çıkarmak için. Aslında, Pazar öğleden sonra nihai CFP sıralaması açıklandığında USC muhtemelen Utah’ın arkasında olacak.

Yani Ohio State, son dört sezonda üçüncü kez Kolej Futbolu Playoff’una geri dönecek, genellikle 1 numara olarak. 4. sırada yer alacaktır. Big Ten, CFP tarihinde iki takımı SEC ile tek bir dört takımlık alanda birleştiren ikinci konferans olacaktı.

Kansas Eyaleti, TCU’ya sezonun ilk mağlubiyetini verirken, Buckeyes’in konumu bir miktar sorgulanıyordu. Büyük 12 Şampiyonluk Oyunu Yaban kedileri normal sezonda boynuzlu kurbağalara karşı kaybettikleri kayıpları telafi etmek için daha fazla zamana ihtiyaç duyarlar.

inanıyorum TCU, Ohio State’in önünde olacak CFP’de, ama olmasa bile, Alabama’nın Ohio Eyaleti ile birlikte ilerleyip TCU’nun yerini almasına dair tüm fikirleri unutun. Tamamen gereksiz olurdu. TCU’nun formalarında “Oklahoma” veya Alabama’nın “Ole Miss” yazsaydı, kimse bu çekişme noktasını dikkate almazdı.

Georgia, dört takımlık sahada birinci bitirerek play-off’ları ve ilk sırayı kilitledi. 2017’den beri ilk SEC Şampiyonası Oyunu galibiyeti Numara. 14 LSU’yu yendi ve Michigan galibiyetiyle ikinci sırayı aldı. Üst üste ikinci Big Ten Şampiyonası Maçıbu sezon Purdue’da.

Kolej Futbolu Playoffu

9 Ocak

Ulusal şampiyona
Inglewood, Kaliforniya

başlık oyunu Yarı Final Kazananları

31 Aralık

şeftali kasesi
atlanta

yarı final

(1) Gürcistan karşı (4) Ohio eyaleti

31 Aralık

Fiesta kasesi
Glendale, Arizona.

yarı final

(2) Michigan karşı (3) TCU

Rose Bowl’da üst üste ikinci lig tacını kazandıktan sonra hepsinin büyükbabasında bir kez daha görünecek olan Pac-12 şampiyonu Utah yer alacak. Penn State, CFP’de oynamaması gereken en yüksek sıradaki Big Ten takımı olacak olan lig şampiyonu Michigan’ın yerine Big Ten’i temsil edecek.

USC’nin Cotton Bowl’da bir yer kazanması için CFP sıralamasında yeterince yüksek olması gerekir. Bu olasılık, Büyük On’un ikinci takımı CFP’ye koyması nedeniyle ortaya çıkar. Ohio Eyaleti, Yeni Yıl Altı’sında büyük havuzun dışında olmak, Truva atlarına kapıyı açar.

Önceki gün Kansas Eyaleti gibi, Tulane de AAC Şampiyonası Maçında normal sezon kaybının intikamını aldı. Green Wave, lig tacını kazanmak için UCF’yi 45-28 yendi. 1939’dan beri ilk büyük kase oyunu Yenilmez Tulane, 1940 Sugar Bowl’da benzer şekilde yenilmeyen Texas A&M ile karşılaştı. Tulane, bu yılki Cotton Bowl’da USC’ye karşı beş kişilik bir takımı temsil edecek.

Wildcats’ten bahsetmişken, Big 12 Şampiyonaları Sugar Bowl’da bir noktayı perçinledi. Kansas Eyaleti, SEC şampiyonu Georgia’nın yerine Alabama ile karşılaşacak.

Orange Bowl, Kuzey Carolina’yı yenen ACC şampiyonu Clemson’ı ağırlıyor ACC Şampiyonası Maçında 39-10. Tennessee, SEC, Big Ten veya Notre Dame’de kalan en yüksek dereceli takım olarak Clemson’ın rakibi olacak. Bir Clemson-Tennessee eşleşmesi biri için uygun görünüyor Turuncu Tas.

Yılbaşı Altı kase oyunları

Buffalo ve New Mexico State, farklı şekillerde de olsa bu hafta bowling oynamaya hak kazanan son takımlar. Buffalo, üst üste altıncı galibiyetini ve bir kase rıhtımını kazanmak için Akron’u 23-22 mağlup etti. NMSU, beş galibiyetli bir takım olarak katılmak için NCAA’dan muafiyet aldı.

New Mexico State, bu hafta sonu eklenen bir oyunda FCS Valparaiso karşısında altıncı galibiyetini aldı, ancak bu, Aggies’in ihtiyaç duyduğu altı sayıya dahil değil çünkü yalnızca bir FCS rakibi sayabilir ve NMSU bu sezonun başlarında Lamar’ı yendi. . Muafiyet, Aggies’i yine de bir kaseye koydu.

Sahanın geri kalanıyla birlikte, Rice bu sezon 5-7’lik tek takım olacak. Bu hafta koçunu kovan ve teklif edilirse bir bowling teklifini reddetmeyi düşünen bir sonraki takıma, UNLV’ye teklif edilene benzer olabilir.

Grubunuzu görmüyor musunuz? Kontrol Jerry Baum’un güncellenmiş kase tahminleri yanı sıra CBS Sports Bowl Elemeleri İzle 2022-23 bowling oyunları için 82 kontenjanın tamamı doldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.