Kaynaklar, Bayonetta seslendirme sanatçısının maaş teklifiyle ilgili iddialarını yalanladı

Kaynaklar eskinin son iddialarını yalanladı süngü Seslendirme sanatçısı Helena Taylor, üçüncü oyundaki rolünü yeniden canlandırmak için kendisine sadece 4.000 dolarlık “utanç verici” bir teklif sunulduğunu söyledi.

Hafta sonu sosyal medyada yayınlanan bir dizi videoda, yaklaşan Bayonetta’ya dönüşen Taylor ortaya çıktı. Tıklamak Kıdemli Jennifer Hale’in Devam Filmi – Geliştirici Eleştirdi Platin Oyunlar Ve Taraftarları Bayonetta 3’ü boykot etmeye çağırdı.

Oyuncu sonunda Platinum Games başkan yardımcısına yazdığını söyledi. Hideki KamiyaRolünü değiştirmesi için kendisine “ahlaksız” bir fırsattan başka bir şey teklif edilmediğini söyledi.

Taylor’ın videoları bugüne kadar yaklaşık 10 milyon kez izlendi ve uzun süredir düşük ücretlerden şikayet eden aktörler ve seslendirme sanatçılarından destek aldı. Videolar, Platin geliştiricilerin ve yeni Bayonetta oyuncusu Hale’in tacizine yol açtı.

Bayonetta 3 Önizleme | VGC

Ancak kaynaklarda belirtilen bir Bloomberg Rapor şimdi, çoğu VGC’nin kendi kaynaklarımız aracılığıyla onaylayabileceği, seslendirme sanatçısının bazı iddialarını çürüttü.

Platinum, hem Bloomberg hem de VGC tarafından gözden geçirilen belgelere ve durum hakkında bilgisi olan kişilere göre, geçen yaz Taylor’ı işe almayı düşündü.

Platinum’un, Taylor’ı “en az” beş oturum için işe almaya çalıştığı (VGC’nin kaynakları, bunun dörte kadar olabileceğini öne sürdü), her biri stüdyoda dört saat için 3.000 ila 4.000 dolar arasında ödeme yaptı.

Bloomberg, VGC’nin kendi kaynaklarımız aracılığıyla teyit edebileceği gibi, bunun Taylor’ın toplam ödemesini 15.000 dolara getireceğini bildirdi. Anlaşmaya aşina bir kişi VGC’ye, bunun Taylor’ın ikinci oyun için ücretinde önemli bir artış olduğunu söyledi.

Bloomberg’e göre, seslendirme sanatçısı altı haneli bir toplam ve oyundan arta kalanlar isteyerek yanıt verdi – Taylor’ın şiddetle reddettiği bir şey. VGC kaynakları diğerlerinin talebini yineledi, ancak talep edilen miktarı belirtmedi.

VGC ile yapılan özel mesajlarda Taylor, kendisine 4.000 dolardan fazla ödeneceği önerisini “kesin bir yalan” olarak nitelendirdi. Kaynaklara göre, 15.000 dolar kazanmış olabileceği yönündeki iddiaları “mutlak bir yalan ve mutlak bir şaka” olarak nitelendirdi.

VGC’ye “Bunu aynaya koymak ve tüm kanlı franchise’ı bırakmak istiyorum” dedi. “Bu yüzden sanırım videolarımı yalnız bırakacağım. Ben gerçeği konuştum.

Taylor’ın ifşa etmeme anlaşmalarının ihlali olduğunu söylediği video mesajlarında oyuncu, işsiz kalma endişesinin kaygı, depresyon ve intihar düşüncelerine neden olduğunu söyledi.

Platinum’un müzakerelerine aşina olan kişiler, Taylor’ın geçmişte depresif dönemlerden muzdarip olduğunu bildiklerini belirttiler.

PlatinumGames, bu hikayeyle ilgili yorum talebine yanıt vermedi.

Taylor, bu hafta sonu iddialarını yayınladığından beri, benzer tekliflerle deneyimlerini paylaşan diğer Voice oyuncuları da dahil olmak üzere, büyük bir destek aldı.

Platin Başkan Yardımcısı Hideki Kamiya’nın Twitter hesabı Hafta sonları geçici olarak kapalı Taylor’ın iddialarının yanlış olduğunu iddia ettiği bir mesaj da dahil olmak üzere, Taylor’ın iddialarına yanıt olarak bir dizi mesaj yayınlandı.

Yeni Bayonetta seslendirme sanatçısı Jennifer Hale Bir bildiri yayınladı Pazartesi günü, doğrudan tartışmayı ele aldı.

Beni tanıyanlar veya hayatımı takip edenler bilirler ki yaşıtlarıma saygım sonsuzdur ve toplumun tüm fertlerinin savunucusuyum. “Ben NDA kapsamındayım ve bu durum hakkında konuşma özgürlüğüm yok. Benim itibarım kendisi için konuşur.