Kıdemli gazeteci ve Deadline 68’in kurucusu – The Hollywood Reporter

Nicky FinkeWeb sitesini kuran kutuplaştırıcı bir eğlence gazetecisi Son tarih Ve Hollywood’da keskin ve amansız bir mercek odağıyla muazzam bir güce sahip olan adam öldü. 68 yaşında.

Bir aile sözcüsü, Finke’nin Pazar sabahı Florida’nın Boca Raton kentinde “uzun süreli bir hastalığın ardından” öldüğünü söyledi. Hollywood Muhabiri.

de LA HaftalıkFinke yönetti Son Tarih Hollywood Günlük 2002-09 sütunu. 2006 yılında başladığı Son Tarih Hollywood Günlük2007 WGA, grevle ilgili haberlerin ana kaynağı oldu.

o yıl, New York TimesBrian Stelter yazdı Finke’nin blogu, “hollywood haber ve dedikoduları için önemli bir forum haline geldi, (bazen aşağılayıcı bir şekilde) moğolların sahne arkası entrikalarını analiz etmesiyle bilinirdi” ve grevle ilgili raporu nihayetinde “bir Hollywood güç komisyoncusu olarak statüsünü sağlamlaştırdı”.

Finke, boğazını kesen bir üslupla kepçeleri bırakıyor. dedi Paramount’un o zamanki CEO’su Brad Gray zamanlar Bir yıl sonra Son tarih Blog yayına girdi ve yüz yüze raporlama stiliyle bile erişilebilirliğine saygı duyulmalıdır. Beğen ya da beğenme, Hollywood’daki herkes onu okuyor” dedi.

2008 yılında, Elle Dergi onu Hollywood’daki en etkili 25 kadından biri olarak seçti ve iki yıl sonra 79. sırada yer aldı. Forbes’ “Dünyanın En Güçlü Kadınları” Listesi.

Finke satıldı Son tarih Mail.com Media Corp. için – şimdi Penske Media Corp. olarak bilinen Jay Penske şirketi – 2009’da yapılan bir anlaşma, onun genel yayın yönetmeni olarak hizmet vermeye devam ettiğini görecek. Sitenin reklam gelirini kesti.

Ama 2013’te ayrıldı. Son tarih Penske ile editoryal çatışmalardan sonra.

Penske Media’nın kurucusu, başkanı ve CEO’su Penske, “En iyi haliyle, Nikki Finke gazetecilik ruhunu somutlaştırdı ve keskin bir üslup ve merak uyandıran bir kıvılcımla sert gerçekleri söylemekten asla korkmadı. Cesur ve doğruydu,” dedi. THRPazar günü yaptığı açıklamada. Nicky ile hiçbir zaman kolay olmadı ama o her zaman hayatımdaki en unutulmaz insanlardan biri olacak.”

2014’te başka bir medya girişimi olan Nickyfinke.com’u ve bir yıl sonra Finke ve diğerleri tarafından yazılan işletme hakkında kısa kurgular yayınlayan Hollywooddementia.com’u başlattı.

“Kurguda çok fazla gerçek var” dedi söz konusu zamanlar bu çabanın. “Artık gazetecilikte söylenemeyecek şeyleri kurguda söyleyebilirim.”

Finke neredeyse Hollywood kurgusunun bir parçası haline geldi, ancak 2011’de HBO pilotu aldı. Tilda, Diane Keaton’ın başrolde olduğu Finge gibi blogculara dayanan bir dizi. Pilot, Bill Condon tarafından yazılmış Beni sevdiğini söyle yaratıcı Cynthia Mort Finke’nin katılımı olmadan Veya Elliott Page ve Jason Patrick’i de içeren Bilgi.

1953 doğumlu Finke, Wellesley College’dan mezun olmadan önce Long Island, Sands Point’te büyüdü. İlk kariyeri, siyaseti kapsadığı ve yabancı masasında çalıştığı Associated Press’te geçti. Dallas Sabah Haberleri, Newsweek, bu Los Angeles zamanları Ve New York GözlemcisiOrada Weekly Entertainment Weekly’nin West Coast editörü olarak çalıştı.

de Son tarihFinke aynı zamanda ödül şovlarına dair tuhaf canlı blog yazmasıyla da tanınıyordu ve hafta sonu gişesinde günün her saatinde rapor veren ilk kişilerden biriydi.

Nadiren fotoğrafı çekildi ve bir zamanlar bir web sitesi fotoğrafını çekebilecek herkese para teklif etti.

Onun mirası ve bu kendisi için konuşur Son tarih‘Acımak 10. yıl dönümü yazısı Yayın için, orijinal blogunun arkasındaki fikrin – “14 dolar ve değişim” için satın alınan bir URL kullanarak – haberleri sütununda olduğundan daha hızlı yaymak olduğunu söyledi.

“Ben bir baş belası değildim” diye yazdı. “Ya da Hollywood endüstrisini tekrar ayağa kaldırmak için yoktan var eden bir şey inşa eden internet gazetecisi, bugün Penske Media’nın mülkiyetinde olan 100 milyon doların üzerinde bir web sitesi. ilk önce mogullar ve doğru bir şekilde rapor edilen kepçeler.

Finke ayrıca şunları yazdı: New York Times, Vanity Fair, Esquire, Harper’s Bazaar, Elle, Washington post, salon.com, Premier Ve melekler Kariyeri boyunca gazetecilik.

1980’de, birkaç yıllık birlikteliğin ardından Jeffrey W. Greenberg ile evli, ancak 1982’de boşandılar. Kız kardeşi Terri Finke Dreyfuss, kayınbiraderi James ve yeğenleri Sarah Greenhill ve Diana Leighton tarafından yaşatılmıştır. Anma hizmetleri özel olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.