Kolej Futbolu Playoff Sıralaması: Georgia New No. 1; Michigan ve TCU ilk 4’ü tamamladı

Gürcistan, Ohio eyaleti, Michigan Ve TCU İlk dört takım Kolej futbolu Playoff seçim grubu sıralamasının ikinci partisi, Tennessee Ve Oregon Dışarıda ilk iki sıraya otur ve içeriyi izle. İşte bilmeniz gerekenler:

  • Geçen sezon ulusal şampiyonluğu kazanan Gürcistan tekrar zirvede. Bulldoglar geçen hafta AP Anketinde 1 numaraydı, ancak CFP’nin 1. Hafta sıralamasında 3 numaraydı. Bu, Cumartesi günü geçen haftanın 1 numaralı CFP takımı Tennessee’yi yenmesiyle değişti.
  • Michigan, geçen hafta 5 numaradan iki sıra yükselerek 3 numaraya yükseldi. Wolverines devre arasında mücadele etti Rutger’lar Scarlet Knights, Knights’ı 35 puan yendi. Michigan’ın önündeki iki takım geçen Cumartesi kaybetti.
  • LSUAP sıralaması (No. 15) ile CFP sıralaması (No. 10) arasında geçen hafta en büyük eşitsizliğe sahip olan , bu hafta bu sayıları geçerek 7 numaraya yükseldi. 6 Alabama. Tigers, SEC West’te sürücü koltuğunda ve bu sezon iki mağlubiyete rağmen kendi CFP kaderlerini kontrol ediyor gibi görünüyor.
  • Alabama, sezonun ikinci mağlubiyetinden sonra üç sıra gerileyerek 9 numaraya geriledi. 2019 sezonu için son sıralamaların yayınlandığı tarihte, Crimson Tide CFP Anketinde 13. sıradaydı.

Takım Cumartesi’den sonra ACC hakkında ne düşünüyor?

Clemson Bu haftaya sıralamada 20. sıradan girdi ve Cumartesi günkü Notre Dame’deki 21 puanlık kaybın ardından 4 numaradan 10 numaraya geriledi. ACC’nin geçen hafta beş sıralama takımı vardı, ancak bu hafta sadece dört. Siraküza Ve Ormanı Uyandır Sezonun üçüncü mağlubiyetini takiben sıralamadan düştü. Florida Eyaleti 23 numaradan girildi.

Grup 5’in Yeni Yıl Altılı kase teklifine içeriden kim sahip?

Tulan Tulsa’da 14 sayılık galibiyetin ardından 17. Geçen hafta 19 numaradan yükselen 8-1 Green Wave, bu hafta tekrar ilk beş okul arasına girdi. UCFBu hafta 25’ten 22’ye taşındı.

Pac-12’nin playoff umutları canlı mı?

Kısacası, evet. Pac-12, dört takımlı playoff’un önceki sekiz tekrarına sadece iki takım gönderdi, ancak bu haftanın sıralamasında ilk 10’dan iki takım ve ilk 13’ten dördü ile kemikte çok fazla et var. Yarışmacılar kendilerini kanıtlamak zorundadır. Numara. 6 numaralı Oregon rakiplerine seyahat etmeden önce. 25 Washington ve hayır. Utah’ta art arda sıralanan 13 takımla oynuyor. Oregon EyaletiGeçen hafta 23. sıradaydı.

Potansiyel bir Pac-12 oyunu kesinlikle ilk 10’dan biri olacaktır. 8 numara USC ve hayır. 12 UCLA Bir CFP eleme oyununda gelecek hafta birbirinizle oynayın Truva atları Daha sonra rakibe daha yakın Bizim hanımefendimizŞimdi 20. sırada yer alıyor. Pac-12 şampiyonu genel olarak 12-1 giderse, konferansın son dörtten düştüğünü görmek zor.

Tam CFP sıralaması

(Fotoğraf: Steve Limentani / ISI Fotoğrafları / Getty Images)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.