Kolej Futbolu Playoff Sıralaması Tepkileri: LSU Abartılı, Tennessee Final İlk 25’te Hafife Alındı

son versiyonu 2022 Kolej Futbolu Playoff Sıralaması Salı günü yayınlandı ve birkaç takım dört takımlı sahada son nokta için yarışırken, konferans şampiyonası haftasonuna giden entrika büyük ölçüde çarpık.

Gürcistan 1 numaralı noktaya tutunarak, Michigan Birinci olduktan sonra 2. sıraya sıçradı Ohio eyaleti Geçen hafta sonu ve TCU Normal sezonu 12-0 bitirdikten sonra 3. Tek kayıp USC Numara. 4, ancak Truva atları, Pac-12 Şampiyonluk Oyununa giremeyeceklerini bildikleri için tehlikeli bir durumdalar. USC numarası Utah’a 11 düşerse, bu ya beşinci sıradaki Buckeyes ya da 6 numaralı tohum olur. Alabama.

Sohbet bugün ile Seçim Pazarı arasında hararetli olacak.

Sıralamanın son versiyonunda kimlerin abartılıp az değerlendirildiğini görelim.

Tennessee neden Alabama’nın altında 6. sırada? Çünkü 19 numara için çirkin bir kayıptı. Güney Carolina? Şu anda Güney Carolina’nın iki hafta önce vasat bir SEC Doğu takımı olduğunu düşündüğünden daha iyi görünüyor. Tersine, Alabama’nın kaybı 14. oldu LSU — Tennessee, Baton Rouge’da kısıldı — Kaplanlar kaybettikten sonra kötü görünüyor Teksas A&M Geçen hafta sonu.

Oh, ve 15 Ekim’de Gönüllüler Crimson Tide’ı 52-49 geçtiğinde sinir bozucu küçük bire bir karşılaşma vardı. Bu önemli olmalı, ama görünüşe göre değil. Neden? Niye? Yıldız Gönüllüler oyun kurucusu Hendon Hooker Güney Carolina’ya karşı ACL’sini yırttıktan sonra şimdi Joe Milton dümende mi? Heyet tarafından değerlendiriliyor ama bu beni ikna etmeye yetmiyor.

Tennessee, Alabama’yı ve LSU’yu deplasmanda yendi. Alabama’nın imza vuruşu nedir? 20 numarada 2. Hafta galibiyeti Teksas? Numara. 24’e karşı Ekim sonu iç saha galibiyeti Mississippi Eyaleti? Tennessee, geleneksel bir güç olmadığı için haksız yere cezalandırılıyor. Karışıklık durumunda, bir CFP noktasına layık olduğunu kanıtladı.

Abartılı: Hayır. 14 LSU

LSU analizi, yukarıdaki Tennessee ve Alabama analizine dahil edildi, ancak asıl konuşma konusu bu olmamalı. Tigers’ın geçen hafta Teksas, College Station’daki o mağlubiyetten sonra 14. sırada yer almasının hiçbir yolu yoktu. Bu yıl hiçbir rakibe karşı 31 sayıdan fazla atamayan, sakatlıklarla perişan olan ve altı maçlık mağlubiyet serileri boyunca motive görünmeyen bir Aggies takımı tarafından 38-23 içildiler. Texas A&M, LSU’nun savunmasını ateşe verirse, 15 numara olacak Oregon EyaletiNumara. 16 oregon ya da hayır. 17 UCLA Yapmak? Çok, çok çirkinleşecek.

Koç Brian Kelly’nin ilk yılında dokuz galibiyetlik bir normal sezon, muazzam bir başarıydı ve Louisiana, Baton Rouge dışında çok az kişi tarafından görüldü. Ama buna karşı savaştı Arkansas Sonra gol büyüdüğünde Texas A&M’ye yenildi. Bu önemli.

Tüm Pac-12 takımlarının abartıldığını ve ulusal tanınmaya layık olmadığını varsaymak için ani bir tepki var gibi görünüyor ve Washington’un 12. Sıralaması bunu kanıtlıyor. Michael Benix Jr., Rome Odense’de ilk 10’da yer alıyor, hücumda ilk beşte yer alıyor (maç başına 40,8 sayı) ve Pac-12’nin maç başına yarda bakımından en iyi ikinci savunması (5,52).

Numara. 17 UCLA’ya bir kayıp anlaşılabilir, ancak sonraki hafta bir kayıp da öyle Arizona eyaleti Onları durdurur. Fakat Utah – Washington’dan bir sıra önde olan – biri A’ya olmak üzere üç mağlubiyet aldı Florida Takım 6-6 gitti. Kansas Eyaleti Üç oldukça sağlam kayıp içerir (No. 18 Tulane, hayır. 3 TCU ve hayır. 20 Teksas), ancak bunlar hala üç kayıp. Numara. 15 Oregon Eyaleti ve hayır. Hatta Washington’ın özgeçmişinin Oregon’a karşı 16 galibiyetle daha etkileyici olduğu tartışılabilir. Clemson’ın İmza, 13 numarayı yener Florida Eyaleti.

Washington ilk 10’da olmayı hak ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.