Kolombiya’da boğa güreşlerinin çökmesi sonucu 4 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı. Kolombiya

4 kişi öldü, 70 kişi yaralandı Kolombiya Eyalet yetkilileri, seyircilerin Pazar günkü boğa güreşi karşısında şaşkına döndüğünü söyledi.

Başkent Bogot’un yaklaşık 145 km (90 mil) güneybatısında, boğaların 60.000 kişiye ev sahipliği yapan Dolima’nın Espinal sokaklarını terörize ettiği söyleniyor.

Sosyal medyada yayınlanan videolar, yerlilerin bir boğa güreşi etkinliğine katıldığı halkaya bir tahta parçası ve bambu standların düştüğünü gösterdi.

Yaralılar arasında çocuklar, kadınlar ve erkekler de vardı. Zaman Belediye yetkililerinden alıntı. Kazaya neyin neden olduğunu hemen söylemediler.

Düşüşten sonra Ptolema’daki Espinal’de üreme. Fotoğraf: Samuel Antonio Kalindo Campos / AFP / Getty Images

Tolima eyalet valisi Jose Ricardo Orosco yerel Blue Radio’ya verdiği demeçte, “Bu sefer dört kişi öldü – iki kadın, bir erkek ve bir reşit olmayan” dedi.

El Tambo, 51 yaşındaki kadınlardan birinin plazada öldüğünü bildirdi. Diğer üç kişinin yerel bir hastanede öldüğü söyleniyor.

Eyaletin sivil savunma müdürü Binbaşı Luis Fernando Velas, yerel Caracol televizyonuna enkaz altında kimsenin kalmadığını söyledi. Kayıpların çoğunun bulunduğu söyleniyor.

Boğa güreşi, İsa Mesih’in havarilerini ve Hristiyan şehitler Aziz Petrus ve Pavlus’u onurlandıran kültürel bir festivalin parçası olarak gerçekleşti. Belediye meclis üyesi Ivan Ferney Rojas, yerel hastanenin aşırı kalabalık olduğunu ve yaralıları tedavi etmek için çevredekilerden yardım istediğini belirten bir bildiri yayınladı.

Komşu hastanelerin ve ambulansların yardımına ihtiyacımız var” dedi. “Birçok insan henüz tedavi görmüyor.”

Espinall Belediye Binası’ndan yapılan ayrı bir açıklamada, oradaki personel “boğa güreşi meydanında olanlara derinden ağladı”, ancak sakinlerden ve seyircilerden sakin olmalarını istedi.

Kolombiya’nın seçilmiş başkanı, Gustavo Pedro, Daha önce Twitter’da benzer bir düşüşün ilçenin başka bir bölümünde meydana geldiği bildirilmişti. Cumartesi günü Espinal’de harap bir plazada çıkan boğa güreşinde dokuz kişi yaralandı.

Kent Gerilla Grubu’nun eski bir üyesi olan ve Kolombiya’nın ilk solcu başkanı seçilen Pedro, yerel yönetimleri “insanların veya hayvanların ölümünü içeren sahneleri artık tanımamaya” çağırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.