‘Kontrol yok’: Hükümetin İngiltere’deki sterlin krizini ele alış biçimi hakkında gazeteler ne diyor | Gazeteler

Finansal piyasalardaki türbülans, sterlinin düşmesine neden oldu. Dolar karşısında rekor düşük Bugünün ön sayfalarına hakim olmak.

Geçen Cuma günkü mini bütçenin ardından yatırımcıların İngiltere’nin kamu maliyesine olan güvenini kaybetmesiyle birlikte para birimi düştü.

bu Muhafız Hükümet, mali piyasanın ekonomik stratejisine olan güvenini tam olarak kaybetmesini önlemeye çalışırken, Truss’un stratejisi çözülürken “Sterlin krizi derinleşiyor”.

bu Finansal Zamanlar “İngiltere Merkez Bankası ve Hazine, İngiltere fonları üzerindeki piyasa sinirlerini yatıştırmakta başarısız”. Gazete, bankanın raporunun “pound’un acil faiz artırımı umutlarını paramparça ettiğini” söyledi.

bu zamanlar Merkez bankasının pound çöküşünden sonra harekete geçme taahhüdünün ardından “Banka, kargaşa gününden sonra adım atma sözü verdi” manşeti ile.

bu telgraf Halifax, Virgin Money ve Skipton’ın ipotek anlaşmalarını kredi verenler arasında beklenen oran artışından önce çektiğine dikkat çeken “İzlenen kredi verenler, pound dalgalanmalarında yeni ipotekleri düşürdü”.

bu ben Gazete, Başbakan Liz Truss ve gülümseyen bir şansölyenin fotoğrafının üstünde, “İngiltere piyasasındaki çalkantılar arasında yeni ipotek bloke edildi” başlıklı ana haberle benzer bir yorum yaptı. yarı kwarteng.

bu İfade etmek “Merak etme! Borç azaltma planımız var. Şansölye, borcu azaltmak için stratejisini belirleme sözü vererek “dünün finansal piyasa dalgalanmalarını omuz silkti” dedi.

bu Metro “The Bound Quartanks”e Quarteng’in bir resmi eşlik ediyor.

bu Bardak Başlığı, “Kontrol Yok”un üstünde “Tories’in ekonomik felaketi” alt başlığını kullanıyor. Gazete, “Kwarteng’in vergi indirimleri piyasaları olumsuz etkilediğinden” milyonlarca hanenin daha fazla mali sıkıntıyla karşı karşıya olduğunu söylüyor.

bu postalar “Fury at city slickers, UK Plc’ye karşı bahis oynuyor.” Kıdemli Muhafazakarlar, kısa satıcıların “kötü haberlerden para kazanmaya çalıştığını” söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.