Kyrie Irving, anti-Semitizm tartışması nedeniyle Cuma günü en az beş maç ceza alacak. NBA yıldızı özür diledi



CNN

Kyrie Irving Yorumlar nedeniyle askıya alındıktan sonra Cuma günü birkaç Brooklyn Nets oyununun ilkini kaçıracak Yahudi aleyhtarı bir belgeselle bağlantılı tweetiyle ilgili.

Nets, Perşembe günü Irving’i askıya aldı Başlangıçta ikiye katlandı Twitter hesabında içerik paylaşma kararı. NBA yıldızı oyun kurucu saatler sonra özür diledi Doğrulanmış Instagram hesabıEylemlerinin tüm sorumluluğunu üstlenmesi gerektiğini söyledi.

Irving, “Görevimden zarar gören ve etkilenen tüm Yahudi aileleri ve topluluklarından, size verdiğim acı için çok üzgünüm ve özür dilerim” dedi. “Belgeselde yayınlanan nefret dolu yorumlardan etkilenen Yahudi kardeşlerimin iyileşme sürecine odaklanmak yerine, başlangıçta haksız yere Yahudi düşmanı olarak etiketlenmekten duygulandım.

Irving, “Holokost ile ilgili herhangi bir Yahudi kültür tarihine hakaret etmek veya nefreti sürdürmek gibi bir niyetim yok. Umarım bu talihsiz olaydan ders alırız ve aramızda bir anlayış buluruz.”

bu gerileme Geçen hafta, 2018 yapımı “İbraniler Zencilere: Kara Amerika’yı Uyandırın” filminin bağlantısını paylaşma kararını savunmasının ardından Irving’in eleştirilerine maruz kaldı. Ronald Dalton’ın aynı adlı kitabından uyarlanan film, anti-Semitik tonu nedeniyle sivil haklar grupları tarafından kınandı.

Muhabirler Perşembe günü Irving’e özür dilemeden önce Yahudi aleyhtarı inançlara sahip olup olmadığını veya bundan pişman olup olmadığını sordu. O zaman, “tüm taraflara” saygı duyduğunu ve zarar vermek istemediğini söyledi.

Nets daha sonra söyledi Bir medya oturumu sırasında, aktör “anti-Semitik inançlara sahip olmadığını açıkça belirtmeyi veya filmdeki belirli nefret dolu içeriği kabul etmeyi reddettiğinde” “dehşete düştüler”.

Nets, Irving özür dilemeden önce yaptığı açıklamada, “Açık bir fırsat verildiğinde, anti-Semitizmi reddetmek, organizasyonumuzun değerlerine aykırı olarak derinden rahatsız edici ve takıma zararlıdır.” Dedi.

Grup ayrıca defalarca Irving’in “sözlerinin ve eylemlerinin zararını ve tehlikesini anlamasına” yardım etmeye çalıştığını söyledi.

Irving’in maaşsız uzaklaştırılması, Cuma günkü Washington Wizards maçında oynamayacağı anlamına geliyor. Uzaklaştırma en az dört ek oyun daha sürecek ve Nets, Irving’in “davranışının zararlı etkisini ele alan bir dizi nesnel iyileştirici önlemi” yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Irving’in Nets takım arkadaşı Kevin Durant, bu haftaki olayı “gereksiz” olarak nitelendirdi ve takımın Irving’in yorumları hakkında “daha sessiz” olabileceğine olan inancını dile getirdi.

Durant, Nets maçından önce Cuma günü Irving’in takımdan uzaklaştırılmasıyla ilgili olarak, “Burada kimseyi yargılamak veya kimseyi küçümsemek için bulunmuyorum… Olan hiçbir şeyden hoşlanmıyorum. Bunların gereksiz olduğunu hissediyorum.” Dedi. Hiçbirini sevmiyorum.”

Görevden uzaklaştırmanın haksız olup olmadığı sorulduğunda, “Doğru olanı yapan bir şirkete güveniyorum ve inanıyorum” dedi.

Durant, medyasını aldıktan kısa bir süre sonra Tweetlendi“Çekim konusunda yaptığım açıklamalara açıklık getirmek istiyorum, bazılarının kafasının karıştığını görüyorum. Nefret söylemini ve bağnazlığı tasvip etmiyorum, her zaman sevgiyi yayarım.

“Sporumuz insanları bir araya getiriyor ve bunun ön planda olduğundan emin olmak istiyorum” diye ekledi.

Irving’in Perşembe günü gazetecilerle yaptığı bir medya oturumu sırasındaki yorumları tartışmalara eklendi.

Özür dileyip özür dilemediği sorulduğunda, “Ben zarar vermek istemedim. Belgeseli yapan ben değildim.

Tepkiye şaşırıp şaşırmadığı sorulduğunda Irving, “Tüm sorumluluğu alıyorum ve tekrar söyleyeceğim, belki Instagram veya Twitter’da talihsiz bir yalan olabilir” dedi.

Anti-Semitik inançlara sahip olup olmadığı sorulduğunda Irving, “Hayatın her kesiminden insanlara saygı duyuyorum. Her tarafı kucaklıyorum. Oturduğum yer.”

Irving’in herhangi bir antisemitik inancı olup olmadığı sorusuna evet ya da hayır yanıtı vermek için daha da zorlanınca, “Nereden geldiğimi bilirsem Yahudi aleyhtarı olamam” yanıtını verdi.

Hakaretle Mücadele Ligi CEO’su Jonathan Greenblatt, NBA yıldızının bu soruya nasıl yanıt verdiğini öğrendiğinde, Irving’in “yapacak çok işi olduğuna” dikkat çekti.

“Antisemitik inancınız olup olmadığı sorusunun cevabı her zaman kesin bir ‘hayır’dır. Greenblatt, @KyrieIrving’in sorumlu olduğunu söylediğinde sözüne uyduk, ancak bugün bu sözünü yerine getirmedi,” diye yazdı Greenblatt.

Irving Perşembe günü askıya alındıktan sonra, ADL, Irving ve Nets’in daha önce duyurduğu 500.000 dolarlık bağışı kabul etmeyi reddetti. ADL’nin bağışı reddetme kararı, Irving’in Perşembe günü geç saatlerde bir özür yayınlamasından önce geldi.

Yıldızın yorumları, Irving’de “hayal kırıklığına uğradığını” söyleyen NBA komiseri Adam Silver’dan da tepki aldı.

Silver, Irving özür dilemeden önce yaptığı açıklamada, “Kyrie Irving, son derece sakıncalı antisemitik materyal içeren bir görüntüye bağlantı yayınlamak için sorumsuz bir karar verdi.” Dedi.

Tartışma bağnazlık olarak gelir Yükselişte Amerika Birleşik Devletleri’nde son birkaç yıldır. Amerika Birleşik Devletleri’nde 2021’de en az 2.717 antisemitik olay bildirildi, bu rakam 2015’te 942’ydi. ATL.

Irving, son yıllarda oyun süresini etkileyen tartışmalara saplandı. Geçen sezon Irving Oynamıyorum Brooklyn’in ev oyunlarının çoğu Covid-19’a karşı aşılanmadı ve New York City işyeri aşı zorunluluğu nedeniyle içeride oynamalarını engelliyor. kader vardı sonra kaldırdı Ve Mart ayında Barclays Center’a döndü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.