Kyrie Irving, Twitter tartışmasının ardından ‘antisemitizmi inkar edememesi’ nedeniyle Brooklyn Nets’in askıya alınmasının ardından özür dilediCNN

Brooklyn Nets’in yıldızı Kyrie Irving Perşembe günü ilerleyen saatlerde, Yahudi karşıtı olarak eleştirilen bir belgeselin bağlantısını tweetlediği için özür diledi ve içeriği yaklaşık beş milyon takipçisiyle paylaşma kararının tüm sorumluluğunu üstlendiğini söyledi.

NBA yıldızı özür diledi Doğrulanmış Instagram hesabı Nets, kararını daha sonra savunmak için beş maçlık bir askıya alma açıklamasından saatler sonra.

Irving, “Görevimden zarar gören ve etkilenen tüm Yahudi aileleri ve topluluklarından, size verdiğim acı için çok üzgünüm ve özür dilerim” dedi. “Belgeselde yayınlanan nefret dolu yorumlardan etkilenen Yahudi kardeşlerimin iyileşmesine odaklanmak yerine, haksız bir şekilde anti-Semitik olarak etiketlenmeye duygularımla tepki verdim.

“Holokost ile ilgili herhangi bir Yahudi kültür tarihine saygısızlık etmek veya nefreti sürdürmek gibi bir niyetim yok. Bu talihsiz olaydan ders alacağım ve umarım aramızda bir anlayış bulabiliriz,” diye devam etti Irving.

Nets sahibi Joe Tsai ve NBA geçen hafta, Ronald Dalton’un aynı adlı kitabından uyarlanan 2018 tarihli “İbraniler Zencilere: Kara Amerikayı Uyandır” filmine bir bağlantı tweetlediği için Irving’i azarladı. Sivil haklar grupları tarafından anti-Semitizm olarak püskürtüldü.

Irving özrünü paylaşmadan önce ekibi bir gönderi yayınladı Twitter’da Şikayet Et “Irving’in son derece rahatsız edici bir anti-Semitizm içeren bir filmi tanıtmasıyla başlayan sözlerinin ve eylemlerinin zararını ve tehlikesini anlamasına defalarca yardım etmeye çalıştıklarını söylediler.”

Nets, Perşembe günü bir medya oturumu sırasında Irving’in anti-Semitik inançları olmadığını söylemeyi veya filmdeki belirli nefret dolu içeriği kabul etmeyi reddetmesi üzerine “şok olduklarını” söyledi.

Grup, “Bu ilk kez değil – ama açıklığa kavuşturamadı -” dedi.

Perşembe günü erken saatlerde düzenlediği basın toplantısında, Irving’e filme bir bağlantı tweet attıktan sonra özür dileyip dilemediği soruldu ve hiçbir suçu olmadığını söyledi.

“Zarar vermek istemedim,” diye yanıtladı Irving. “Belgesel yapan ben değildim.”

“Instagram veya Twitter hesabımda talihsiz bir yalan içeren bir şey paylaştığım için tüm sorumluluğu alıyorum, tekrar ediyorum” dedi.

Irving, “Göndermenin sorumluluğunu üstleniyorum,” diye devam etti. “Bazıları şüpheli bir şekilde doğru değil.

“Ben o sahnede otururken hepiniz beni ilk defa dinliyormuş gibi dinlediniz. Herkesin yazdığı her şeye inanmıyorum. Bu bir belgesel. Yani sorumluluğumu kabul ediyorum.

Anti-Semitik inançlara sahip olup olmadığı sorulduğunda Irving, “Hayatın her kesiminden insanlara saygı duyuyorum. Her tarafı kucaklıyorum. Oturduğum yer.”

Soruya evet ya da hayır yanıtı vermesi istendiğinde, “Nereden geldiğimi bilirsem Yahudi aleyhtarı olamam” yanıtını verdi.

Bu cevaba Twitter’da yanıt veren Anti-Defamation League’in CEO’su – “antisemitizme ve her insan için adaleti ve adil muameleyi baltalayan her türlü nefrete karşı savaşan kar amacı gütmeyen bir kuruluş” – Irving’in “çok işi olduğunu söyledi. yapmak.” ”

“Antisemitik inancınız olup olmadığı sorusunun cevabı her zaman kesin bir ‘hayır’dır. @KyrieIrving’in sorumluluk aldığını söylediğinde sözünü tuttuk, ancak bugün bu sözünü tutmadı,” Jonathan Greenblatt yazdı Perşembe. “Kyrie’nin yapacak çok işi var.”

Nets Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Böylesine açık bir fırsat göz önüne alındığında, anti-Semitizmi inkar etmek derinden rahatsız edicidir, organizasyonumuzun değerlerine aykırıdır ve takıma zararlı davranışlar teşkil eder. Buna göre, şu anda Brooklyn Nets ile ilişkilendirilmeye uygun olmadığını düşünüyoruz. Kyrie’nin davranışının olumsuz etkisini ele alan objektif düzeltici önlemleri yerine getirene kadar Kyrie’ye ücretsiz bir uzaklaştırma vermeye karar verdik.

Bu medya görüntüsü, Çarşamba günkü Irving ve Nets’in her ikisinin de nefret karşıtı kuruluşlara 500.000 dolar bağışlayacağını açıklamasının ardından geldi.

Irving, Nets ve Anti-Defamation League arasında daha önceki bir ortak açıklamada, 30 yaşındaki oyuncu, görevinin Yahudi toplumu üzerindeki “olumsuz etkisinden” “sorumlu” olduğunu söyledi.

Ancak Perşembe gecesi, askıya alma duyurusunun ardından Greenblatt, Twitter’da ADL’nin Irving’in bağışını “vicdanla kabul edemeyeceğini” yazdı.

“(Irving)’e doğru olanı yapması, özür dilemesi ve antisemitizmi kınaması için bolca fırsat verildi. Neredeyse her adımda başarısız oldu. Bu cezayı hak ediyor” Greenblatt söz konusu. Umutluyduk, ancak bir basın toplantısının fiyaskosunu izledikten sonra, Khairy’nin eylemleri için herhangi bir sorumluluk hissetmediği açık.”

Bu haftanın başlarında NBA analisti ve Basketball Hall of Famer Charles Barkley, ligin Irving’e “topu bıraktığını” düşündüğünü ve oyuncunun askıya alınması gerektiğine inandığını söyledi.

Salı günü, Nets genel müdürü Sean Marks, Irving’in neden davranışlarından dolayı disiplinli olmadığı sorulduğunda gazetecilere şunları söyledi: “Sanırım bu tartışmaları perde arkasında yapıyoruz.”

NBA komiseri Adam Silver şunları söyledi: Irving, Guardian’ın “tanıtmayı seçtiği filmdeki zararlı içerik” için özür dilememesi veya kınamaması nedeniyle hayal kırıklığına uğradı. Komiser Perşembe günü yaptığı açıklamada, Cuma günü Irving ile gelecek hafta görüşeceğini söyledi.

Silver, “Gary Irving, son derece saldırgan antisemitik materyal içeren bir görüntüye bağlantı vermek için pervasız bir karar verdi” dedi.

Tanıtımını yapmayı seçtiği filmde anti-Semitizm ve diğer ayrımcılık biçimleriyle mücadelede Brooklyn Nets ve Anti-Defamation League’e katılmayı kabul etmesini takdir ediyoruz.

Irving, o günlerde Nets maçlarını izleyen Pazartesi veya Salı günleri medyaya ulaşamadı.

Irving, 21 Ocak 2022 Cuma günü San Antonio Spurs'e karşı oynanan maçta eski koçu Steve Nash ile konuşuyor.

Ortak açıklamada, bağışların “toplumlarımızdaki nefret ve hoşgörüsüzlüğü ortadan kaldırmak” için yapıldığı belirtildi.

Greenblatt, Hakaretle Mücadele Birliği’nden şunları söyledi: “Yahudi düşmanlığının tarihi seviyelere ulaştığı bir zamanda, asırlık nefretle mücadele etmenin en iyi yolunun onunla doğrudan yüzleşmek ve kalpleri ve zihinleri değiştirmek olduğunu biliyoruz.”

Kanye BatıSosyal medyada ve röportajlarda düzenli olarak Yahudi aleyhtarı yorumların eleştirmeni, Irving’e desteğini göstermek için Perşembe günü polisin bir resmini tweetledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.