Lev Barnes: Eski bir Giuliani suç ortağı 20 ay hapis cezasına çarptırıldı

Barnas Geçen sonbaharda suçlu “Etki satın alma” kampanyası finansman planlarıyla ilişkili altı hesap. Jüri üyeleri onu siyasi bağışları finanse etmek için bir Rus sponsorla komplo kurmaktan suçlu buldu.

Mart ayında Dolandırıcılık Garantisi adlı bir şirketteki yatırımcılardan yüz binlerce dolar çalmayı planlamaktan suçlu bulundu.

Barnes ve bir komplocu da dahil olmak üzere federal savcılar, yanlış bir şekilde “yatırımcıların mali dolandırıcılığının yalnızca garantinin resmi işletme giderleri için kullanıldığını, aslında fonların genellikle nakit olarak alındığını, kişisel hesaplara aktarıldığını ve açıkça kullanıldığını” iddia etti. Kişisel harcamalar ”

Savcılar, iki yatırımcının toplamda 2 milyon dolardan fazla dolandırıldığını söylüyor.

Barnes, cezaya çarptırılmadan birkaç dakika önce kurbanlardan özür dilediği için ağladı.

Barnes mahkemeye verdiği demeçte, “Bunların hepsi benim arkadaşlarım. Hepsi bana güvendi ve ben onlara yalan söyledim” dedi.

“Barnes şimdi bir takım suçlarından dolayı hapis cezasını çekiyor. İş dolandırıcılığı garantisiyle yatırımcıları aldatmaktan memnun olmayan Barnes, ABD seçimlerinde Rus parasını ödeyerek Amerikan halkını 2 milyon dolardan fazla dolandırdı.

Barnas, cezasının ardından mahkeme dışında gazetecilere verdiği demeçte, yargıcın kararının adil olduğuna inandığını söyledi.

“Bence yargıç tüm koşullar göz önüne alındığında adil. Geçmişimden dolayı çok hata yaptım” dedi. “Artık onları kabul edebilirim ve gidebilirim.”

Barnas’a 2.322.500 doları geri ödemesi ve üç yıllık denetimli tahliyenin ardından serbest bırakılması emredildi.

Trump’ı desteklemek için para biriktiriyor

Planının bir parçası olarak, daha önce suçunu kabul eden Ukraynalı işadamı Igor Froman’ın parasını kullanmaktan ve sahte GOP ve Donald Trump şirketine sahte katkılarda bulunmak, yüz binlerce siyasi katkıda bulunmak ve ardından yalan söylemekten suçlu bulundu. Merkez Seçim Komisyonu içindir.

Bu durumda başı belada olan America First Action Super PAC’a yapılan 325.000 dolarlık bağış, ilk olarak 2018 FEC şikayetinde işaretlendi.

Barnes’ın hapis cezası, tadını çıkarabileceği süreden çok daha kısa. Beş davanın her birinde beş yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya ve altıncı rakam FEC için kayıtları tahrif etmekten 20 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya. Federal savcılar 78 ile 97 ay arasında tavsiye etti.

Barnes ve Freuman, 2019 yılında Viyana’ya giden bir uçağa binerken Washington Area Havalimanı’nda tutuklandı. Tutuklama, Temsilciler Meclisi Demokratları tarafından yürütülen bir soruşturma ve nihayetinde bir görevden alma – o zamanki Başkan Trump ve Florida merkezli iki bilinmeyen iş adamının şok edici kayıtlarla dünya sahnesine tanıtılması sırasında geldi.

Barnes sonunda ifade vermedi, ancak kendi güvenliği için bu hareketi ciddiye alıyor gibiydi. Giuliani’nin emriyle savcılar, Ukraynalı politikacıların Barnes’ın Quit Pro Quo önerilerini soruşturmasını bekledi.

Bu hikaye, ek ayrıntılar ve arka plan bilgileri ile güncellendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.