LIV Golf: PGA Tour, golfçüleri açılış etkinliğinden resmen askıya aldı

Monaghan, “Bildiğiniz gibi, aşağıda listelenen oyuncular gerekli çelişkili olay ve medya hakları yayınlarını almadılar – veya yayınlar için başvurmadılar – ve Suudi Golf Ligi / LIV Golf etkinliğine katılmaları rekabet kurallarımızı ihlal ediyor.” dedi bir notta.

“Aynı kural, kurallarımızı ihlal ederek gelecekteki Suudi Golf Ligi etkinliklerine katılan diğer oyuncular için de geçerlidir.”

Pazar günü RBC Kanada Açık puanları açıklandığında, üyelerinden istifa eden oyuncular FedEx Cup puan listesinden çıkarılacak.

Bildiride, geçmiş önemli kazananlar Dustin Johnson, Bill Mickelson ve Sergio Garcia da dahil olmak üzere listelenen 17 golfçünün, sponsorluk muafiyeti veya diğer herhangi bir eleme kategorisi aracılığıyla PGA Tour turnuvasına üye olmayanlarda oynamasına izin verilmeyeceği yinelendi.

Daha önce Ömür Boyu PGA Turu’na katılma hakkı kazanan Michelson, Çarşamba günü “turu bırakmayı planlamadığını çünkü ömür boyu çalışkan bir üye olduğunu ve katılma hakkına sahip olduğunu” söyledi.

Sıradaki ne?

Monahan, PGA turu için şu anda neler olduğuna ilişkin olarak, “Daha fazla sorunuz olabilir. Sırada ne var? Bu oyuncular geri gelebilir mi? Sonunda PGA Tour şampiyonu olarak oynayabilirler mi? Bu soruları çözmeye hazır olduğumuza inanın. Onlara oldukları gibi yaklaşacağız: şeffaf olun ve oluşturduğunuz PGA Tour’un şartlarına saygı gösterin.

“Bu oyuncular seçimlerini kendi ekonomik sebepleri için yapmışlardır. Ancak PGA TOUR üyelik avantajlarından, incelemelerinden, fırsatlarından ve sitelerinden sizin gibi yararlanamazlar. Bu beklenti size, hayranlarımıza ve iş arkadaşlarımıza hakaret eder. Hayali yaşamaktır. Onları yerine getirdiğinizde kabul ettiğiniz kurallara kadar ve – en önemlisi – profesyonel golf dünyasının en üst organizasyonunun bir parçası olmak.

LIV Golf Serisi nedir?

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman tarafından yönetilen bir egemen servet fonu olan Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu (PIF), LIV Golf Serisini destekliyor. İle 2018 Gazeteci Cemal Kaşıkçı öldürüldü. Salman daha sonra Kaşıkçı cinayetiyle ilgisi olduğunu reddetti.

Perşembe günü Londra’da başlayan tur, dünyanın dört bir yanından sekiz etkinliğe sahip.

Eski dünyanın 1 numarasından önce Greg NormanHaziran’dan Ekim’e kadar süren takım tabanlı seri, “sporun kullanılmayan potansiyelini açığa çıkararak profesyonel golfün genel profesyonel sağlığının küresel olarak iyileştirilmesine yardımcı olduğunu” iddia ediyor.

Suudi Arabistan’ın PIF’si toplamda 250 milyon dolar ödül sözü verdi. İlk yedi etkinliğin her birinin toplam 25 milyon dolarlık ödül havuzu olacak, 20 milyon doları bireysel oyuncular arasında bölünecek ve kalan 5 milyon doları her haftanın sonunda ilk üç takım arasında paylaşılacak.

Londra’daki ilk etkinlik öncesinde 12 takım ve kaptanları açıklandı. Salı günü, kaptanlar diğer takımlarını NFL ve NBA taslaklarına benzer bir taslak formatında seçtiler.

Londra etkinliği, normal golf etkinliklerinden farklı olarak dört günlük bir etkinlik değil, 48 kişilik bir alan, çok etkileyici, aksiyon dolu bir etkinlik olması umuduyla aynı anda bir pompalı tüfek startıyla başlıyor.

Geleneksel vuruşlu oyun formatında yarışırken, en düşük skoru alan kazanan olacaktır.

LIV Golf’ün cevabı nedir?

LIV Golf, PGA Tour’un Perşembe günü oyuncuları askıya alma kararına yanıt verdi: “Bugünkü PGA Tour duyurusu intikam dolu ve tur ile üyeleri arasındaki çatlağı derinleştiriyor. Şirket.

“Bu konuyla ilgili kesinlikle son söz değil. Serbest oyuncu dönemi başlıyor, çünkü Londra’da ve ötesinde çok çeşitli oyunculara sahip olmaktan gurur duyuyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.